Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на diaflin6
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    194
    #1

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    В доста предишни постове се коментира темата за възможност да мамиш в лан мрежата, като промениш мак адреса на лан картата. Чета за изгорели юзъри с 10ки и 100тици мб.



    тъй като от около месец съм вързан към лан мрежа, се притеснявам дали съм достатъчно защитен от подобни измами. при нас комповете се идентифицират по мак адреса, но връзката към инет става през vpn. това достатъчно ли е за да ми гарантира че няма да бъда натоварен с трафик или трябва да взема някакви предпазни мерки?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    Задължително си сложи Firewall.

    Това ще спре всякакви бъдещи атаки(чак всякъкви..)

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #3

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    Ако интернета е през VPN дори и някои да си сложи твоя мак трябва да ти налучка и паролата за vpn-a.

    освен огнена стена задължително си сложи и антивирусна (ако случайно нямаш)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Задължително си сложи Firewall.

    Това ще спре всякакви бъдещи атаки(чак всякъкви..)



    <div align="right">Originally posted by breiii*-*21/04/2004*:* 16:42:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    От 2000г съм зад Зона Про и не са ме пробивали/ винаги с най- нова версия/.Вярно,че досаждат със сканирането ,но... знай ли човек?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #5

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    Това не се отнася за VPN,измамите са когато момченцата които стопанисват сървъра и ви дават нет разчитат единствено на прост DNS,тогава измамите са елементарни

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    35
    #6

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    МАС адреса много лесно може да ти бъде взет и никой firewall не може да те спаси обаче с паролата е доста по сложно НО НЕ НЕВЪЗМОЖНО въпрос на опит и знания на човека отсреща без значение какъв тип connection използваш за достъп до internet.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #7

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    спасението единственно е с firewall - така ще бъдат затруднени да ти вземат мас адреса. Иначе програмки за това (за сканиране и смяна на мас) има колкото искаш и изобщо не са необходими спец знания за това, а за да видиш мас-а на някои в мрежата ти даже не е необходима програмка - просто го пингвай и после пусни една команда "arp -a".

    Не знам как стой въпроса с VPN, но ако някой вече е включен в мрежата то ще знае и паролата - после му е достатачно да сканира и да си смени мас-а за да трупа трафик на чужда сметка.

    Един приятел се беше разбрал с съседа му който си плаща инет-а(неограничен) когато той е изключен приятелчето ми да се включва с неговия мас (индефикацята в мрежата им е по мас-ове и с автоматични IP-та). Интересното е че много пъти двамата не се разбираха и включваха едновременно рс-тата си и.....двамката си имаха инет. Странна работа ама е факт. Само дето в момента на приятелчето му се бъзика мрежовата карта (май впоследствие от постоянната смяна на мас-а).


  10. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #8

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Задължително си сложи Firewall.

    Това ще спре всякакви бъдещи атаки(чак всякъкви..)



    <div align="right">Originally posted by breiii - 21/04/2004 : 16:42:24</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Когато на пазара излезе firewall, който може да ограничава достъпа по МАС адрес, ми се обади да те почерпя една огромна студена бира. Недей да разпространяваш невярна информация... []

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    @Dark Skywalker



    Sygate Personal Firewall Pro [:P]

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    175
    #10

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    @Pat



    С кой да е firewall няма да отговаряш на ping, но това съвсем не означава, че комбинацията ip/mac не се получава от ВСЕКИ В МРЕЖАТА при всяко нейно ползване...



    Дори не е нужно да си пускаш драйверите в специален режим, достатъчно е да се направиш на DHCP сървър и да събираш mac-ове докато се логват хората...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Sygate Personal Firewall Pro [:P]



    <div align="right">Originally posted by Pat*-*27/04/2004*:* 11:06:12</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А ако ти взема МАК-адреса дори с тоя "Fire Wall", какво ще ми дадеш?

    @Dark Skywalker - предлагам да пием бира, докато излезе такъв продукт на пазара. ;-))))))

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #12

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    ОТ 5 години съм с firewall и нямам проблеми хаха -- wrooongggg е аз да ви кажа че няма начин да устоите на насочена атака специално към вашето PC с тия смотани firewalls дето се роят за windows Мислите че пазат нещо ? просто са добри за Intrusion Detection т.е да показват кой ви сканира. Относно сканирането това не е насочена атака че да хвалите стените, наистина ограничават по леймарските видове нападения ма тва си е смотано да не говорим че по серизните firewalls се настроиват доста време и са със супер обемна документация и потребителите които съответно не настройват нищо живеят със заблудата че са защитени .Дори тогава все пак win винаги си остава възможност да слухти на някои порт ако ще и 5 firewalla да има. Не си ли е един як TCP/IP filtering на адреси и портове ....

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    @Ghost

    @barnie



    Ако прочетете поста на Dark Skywalker по-внимателно, ще разберете че съм прав.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">...който може да ограничава достъпа <font color="blue">по</font id="blue"> МАС адрес...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    а не ДО МАС адреса. Това имам предвид.



    <font color="navy">//Edit: Под ограничаване по МАС адрес разбирам следното: Ограничаване на достъпа до моя личен компютър, на други компютри от мрежата в зависимост от техните МАС адреси. Т.е. компютър с МАС адрес 00-DE-..... му е разрешен достъпа до моя комп, а на компютър с МАС адрес 00-50-8B-...... - не. </font id="navy">

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    Господа, засрамете се малко...

    Файъруолът да попречи на някой да ти снифне паролата...

    Е те това е най-голямата глупост която може да се измисли.

    Ролята на защитната стена е единствено и само в това да пази твоя личен компютър. Ако доставчикът не си е поиграл да направи:

    а. Добре суичната мрежа (с така наречените суичове за по 30 лева това не става)

    б. Криптиране на паролите за PPPoE/PPTP

    Тогава всеки с малко повече желание и познания може да вземе чиято и да е парола.

    Ауторизацията по мак адрес е почти безмислена - дори да си сложиш 10 файъруола на мен нищо не ми пречи да ти видя мак адреса.

    @diaflin6 Това което мога да ти дам като съвет - попитай доставчика си какво криптиране на паролите ползва. И ако не ползва само pap то просто си сложи един чекбокс в настройките на кънекшъна, беше нещо от типа на require encrypted password. Това е, нищо повече.

    P.S. Отделно остава темата за любимите троянци, това си е работа на firewall и av.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #15

    промяна на MAC адреса и измамите по лан мрежата

    Намери се и някой друг да го каже просто и ясно :P~

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как да разбера IP адреса във форум
    От valentin1000 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-03-12, 12:34
  2. Саит за Проверяване на IP адреса
    От Ekzodia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 20
    Последно: 28-04-05, 17:22
  3. Как да скрия IP адреса си?
    От jesi james във форум Windows
    Отговори: 17
    Последно: 15-09-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе