Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с лан

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    5
    #1

    Проблем с лан

    Проблема най-общо е че мрежата ми прекъсва, когато си поиска, за колкото си поиска и после пак се появява. Първата работа ми беше да проверя за вируси (НОртън 2005, Спай суипър, Ад-ауеър и актив скан от пандата). Верно че открих няколко троянеца и много кукита но проблема остана. После смених суича с чисто нов, след това и лан картата. Накрая си качих един снифер, и забелязах, че когато прекъсне мрежата продължавам да получавам UDP пакети от други компютри. Накрая в отчаянието си започнах да проверявам всеки отворен порт дали не се използва от някой червей, който да прави мизерията, но нишо не намерих. Днес евентуално ще взема един тестер да проверя дали ми е читав кабела, но не ми се вярва да е от него.



    Приемам всякакви идеи и моля за помощ!



    П.С. Възможно ли е някой недобронамерен (зъл) човек да прави тази мизерия с цел да ми краде интернета? И възможно ли е да си смени само мак адреса (без ип-то защото иначе ще изкара съобщение) и да лъже суичовете да изпращат информацията към него? И ако е това мога ли аз да разбера?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Проблем с лан

    KAto na4alo - remove & reinstall TCP/IP protocols, remove any additional protocols, reinstall/upgrade network card drivers, ako i tova ne pomogne remove/reinstall all windows network

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Проблем с лан

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Проблема най-общо е че мрежата ми прекъсва, когато си поиска, за колкото си поиска и после пак се появява. Първата работа ми беше да проверя за вируси (НОртън 2005, Спай суипър, Ад-ауеър и актив скан от пандата). Верно че открих няколко троянеца и много кукита но проблема остана. После смених суича с чисто нов, след това и лан картата. Накрая си качих един снифер, и забелязах, че когато прекъсне мрежата продължавам да получавам UDP пакети от други компютри. Накрая в отчаянието си започнах да проверявам всеки отворен порт дали не се използва от някой червей, който да прави мизерията, но нишо не намерих. Днес евентуално ще взема един тестер да проверя дали ми е читав кабела, но не ми се вярва да е от него.



    Приемам всякакви идеи и моля за помощ!



    П.С. Възможно ли е някой недобронамерен (зъл) човек да прави тази мизерия с цел да ми краде интернета? И възможно ли е да си смени само мак адреса (без ип-то защото иначе ще изкара съобщение) и да лъже суичовете да изпращат информацията към него? И ако е това мога ли аз да разбера?



    <div align="right">Originally posted by b0ng0 - 01/02/2005 : 16:13:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Кабелите, кабелите, винаги в тях е проблема в 95% от случаите. Това, което предлага dash е в другите 5% но е много добра идея.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Проблем с лан

    както ru-boy казва кабелите е проблема и по-често в буксите пробвай да ги смениш и виж дали не са кринати по недеъгва начин случвало ми се е кабел да роботи с даден switch а с друг не.

    като му срязах буксите и ги закачих 1 и 2; 3 и 6 на еднакви цветове (цвят + съсхтия с бяло) и нямаше проблеми

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    5
    #5

    Проблем с лан

    Мерси за отговорите.

    Наистина се оказа, че е кабелът не беше крипнат хубаво и понеже е фтп и има фолио - беше излязъл от буксата. Не го бях забелязъл, защото имаше гумена тапа върху жака. Иначе като го тествахме с ония тестер и си показа че работи. Тъпа работа.

    Още веднъж мерси!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе