Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Проблем с мрежата/нета

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #31

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Има. Пускаш някоя програмка за пинг или трейс да бачка на компа непрекъснато и накрая показваш отчета на доставчика ако има прекъсвания и загуби на пакети.

  2.  
     
  3. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #32

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Съвет за някоя лесна за работа програма, с която лесно да проследя резултата? Защото ако пусна пинг ще направи хиляди редове за денонощие и после ще ми трябва още толкова за да ги прегледам Пуснах Win MRT не знам добре ли е, но изглежда резултата се вижда лесно с нея?

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #33

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Цитат Първоначално публикувано от dss Виж публикацията
    Съвет за някоя лесна за работа програма, с която лесно да проследя резултата? Защото ако пусна пинг ще направи хиляди редове за денонощие и после ще ми трябва още толкова за да ги прегледам Пуснах Win MRT не знам добре ли е, но изглежда резултата се вижда лесно с нея?
    Няма по лесно от ping.
    И защо ще преглеждаш редове като ти стига да видиш накрая статистиката - има ли загуби или няма.

    Пускаш ping в различни прозорци към различни хостове - например ако си през wifi -задължително и до рутера и др. Естествено и до адреса който те вълнува. След определен период - желателно е колкото се може по продължително да е теста. Прекъсваш и гледаш има ли загуби и до кой сегмент... Хостовете през които скачаш можеш да видиш с tracert(за Windows) и traceroute (за линукс) - виж примери в нета и за ping и за трейсове...

  5. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #34

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Пуснах пинг към google.com например и за една нощ показа 70% загуби - трагедия Не съм сигурен обаче дали моят рутер прави проблем, входният с оптичен кабел на А1 или нещо по мрежата до мен. От А1 тази сутрин казаха, че нямало проблем с трасето до мен (не знам колко трябва да се вярва на това, защото май винаги така казват). Днес ще писна пинг до рутера по вътрешната мрежа за да видя какво ще покаже защото има съмнения, че може рутера ми да прави проблем и да се наложи да купувам нов...... Не ми се иска да е от него, че е скъп и не ми се дават пари за такива джажджи сега. Благодаря за съветите - ще пусна няколко прозореца с ping към различни хостове, но ако проблема е в рутера при мен не би ли следвало загубите да се отразяват на всички останали хостове? Компютъра от който ги пускам е по LAN. Мрежата ми се състои от: А1 - оптика до дома - Huawei техен рутер в който влиза оптиката и само прехвърля на единият LAN сигнала към мой рутер Linksys EA 7200 май беше модела. От него с помоща на един гигабитов суич разделям до почти всички у-ва.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #35

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Win MRT е добър избор.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #36

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Знаеш ли IP адреса на техния рутер? Ако го знаеш пусне ping към него и ще се избистри дали проблеми е при тебе.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #37

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Пусни първо пинг до рутера ти, изчакай няколко минути и го спри, ако в статистиката която ти извади няма изгубени пакети започни с някой адрес на доставчика ти, примерно пингвай техният DNS или гейт. Ако няма загуба на пакети и всичко е ОК, можеш да пуснеш до български сайт, и ако пак няма тогава ще пуснеш към външен. Така най-лесно ще разбереш къде е драмата и ще можеш адекватно да им се караш по телефона.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #38

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    УинМРТ ще му даде отчет за всяко едно ниво от веригата в мрежата и до външен сайт. Така също може направо да се правят изводи. Възможни са и по-особени случаи. Примерно при мен преди време, най-близкия суич на доставчика, блокираше на моменти от 100Мбит на 10. С обикновен пинг (малки пакети) не можеш го хвана. Мрежата я има и никой не гледа. Вече при пускане на пинг с максимални по обем пакети и суича почва да забива и да губи пакети. Колко време се мъчих да ги убедя. Когато го разбраха, пак не поискаха да го сменят, а само като им се обадя и го рестартираха..

  11. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #39

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Знаеш ли IP адреса на техния рутер? Ако го знаеш пусне ping към него и ще се избистри дали проблеми е при тебе.
    Техният рутер май няма IP адрес или греша, защото е направен бридж към единият му LAN порт и IP адрес (реален статичен) получава моят рутер. Ако греша - поправете ме!

    - - - - - - - - - -

    Имам лога от WinMRT но не ми е ясно какво точно се случва. Различни загуби от цялото трасе и не мога да си изесня как да локализирам проблема чрез тях? Ето ги тук:


    - - - - - - - - - -

    Някой може ли да каже какви DNS сървъри използват М-Тел (А1) на оптичната си мрежа? Всеки път ми казват различни и в момента съм заложил тези на google - 8.8.8.8 или 8.8.4.4 Преди да сложа тях имах разни проблеми и сега се сетих дали не може проблема да е в тях?
    Този пост е редактиран от dss; 05-11-18 в 21:35.

  12. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #40

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Почни от най-простото и провери кабела от хуауея до рутера и ако имаш резервен пач направо го смени. Виж там и този суич и го елиминирай и вържи компютър направо в рутера . Тест през уайфи същите резултати ли дава?
    Това, което си пейстнал не се вижда.
    Този пост е редактиран от dzver; 05-11-18 в 20:00.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #41

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Щом е бридж, пусни ping към твоя рутер. Провери кабелите ,дали някой не е притиснат от някой шкаф например.Дали някой конектор не се е разхлабил.Може да е от порт на рутера или суич.Поиграй си да ги преместиш на друг порт. Дали покрай лан кабелите няма някакъв мощен консуматор на електричество. Lan картата не е вградена,извади я почисти я ,почисти и слота, удари една прахосмукачка на компютъра. Драйвера на ланкартата да не се е омазал и т.н.

    - - - - - - - - - -

    Lan картата я почисти с четка за рисуване.Ram също я почисти.

  14.  
     
  15. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #42

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Понеже проблема идва от LAN модула в СОТ-а - ще започна с един пинг към него по вътрешната мрежа и един към рутера. Ако покажат различни загуби - тогава може да сменя кабела. Всички кабели са чисто нови пачове, компа е нов и чист и по принцип нямам проблем с устройствата в къщи и мрежата. Само LAN модула в СОТ-а се оплаква и преди два дни го смениха с нов, но продължава да изпраща грешки с комуникацията и затова ми казаха, че вероятно интернета ми прекъсва. Това се случва вероятно 1-2 пъти в денонощието и е за няколко секунди. Няма как да го хвана с други устройства и до сега е оставал незабележим подобен проблем. От както дублираха СОТ-а по LAN започна да дава тази грешка с връзката.

  16. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #43

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Странно, оказа се че когато компютъра премине в режим на заспиване и пусне скрийн севър започва загубата на пакети при пинг. Вчера му промених настройките да не заспива и го оставих с пингове към няколко утройстра от вътрешната мрежа и google.com за външна и резултата е следният: Вътрешна мрежа 0% загуби, външна - загуба само на 1 пакет от 80 хиляди, което май е нормално? Тези резултати са след рестарт на входният рутер на М-Тел, смених DNS сървърите в моят рутер с тези на Google и рестарт на моят рутер. Надявам се в това да е бил проблема....

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #44

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Не е странно , а нормално. Нима смяташ , че когато компютъра заспи и мрежовата карта ще работи ?

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #45

    Отговор: Проблем с мрежата/нета

    Имам Wi-Fi мрежова карта на дъното (Gigabyte GC-WB867D-I), но напоследък (малко повече от месец насам) връзката прекъсва и само рестарт на компютъра го оправя. Всъщност, когато през нощта сложа компютъра да заспива успявам да удължа времето без прекъсване за няколко дена, но след това, като прекъсна да ръчкам за малко (45-60мин.) и връзката към рутера отново се разпада. Инсталирал съм последните драйвери на картата, но дискънектването продължава. С телефоните и таблетите няма проблем с Wi-Fi интернета, само компютъра прекъсва и не знам, каква е причината.
    Тъй като ми писна да се занимавам мисля да си взема друг USB Wi-Fi адаптер (Edimax EW-7811DAC AC600). За да работи адаптера безпроблемно трябва ли да деинсталирам драйверите на сегашната карта или не е необходимо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Проблем с нета от какво е?
    От cawboy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-06-09, 19:46
  2. Проблем с нета под Линукс
    От mojoo във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-04, 09:23
  3. Проблем с кабела за нета ...
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 02-01-04, 15:16
  4. Има ли проблем БГ нета?
    От BobyTT във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 01-09-03, 14:59
  5. Проблем с нета и локалната мрежа.
    От Julian във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 07-06-03, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе