Резултати от 1 до 13 от общо 13

Wireless router и разстоянията :)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #1

    Wireless router и разстоянията :)

    Искам да си взема за вкъщи един добър рутер, да си шервам нета, защото взех ПЦи на сестра ми, но е в другата стая и не ми се пускат кабели. Та тъй като живея в къща, би било хубаво, този рутер да не е само от стая до стая ами да хваща и един два етажа по надолу.
    Та за това ми трябва нещо, което със сигурност има добро покритие, а и освен това ми трябва и някаква уайрлес карта за другото пц.
    Нещо да препоръчате ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Две карти, не една Кайсия ...
    За двете PC-та. Като ще е гарга, да е рошава.
    TP-Link препоръчвам аз. Скоро ми предстои покупка и на мен, тъй като исам да махна кабелаците между двата компа в момента, а и след покупката на ноутбука, който съм си запланувал искам да съм по свободничко с него.
    Та това е безжичния рутер и ще кажа защо.

    Има стандарти за сила на сигнала, а в случая китайците, и то точно защото са китайци, са пренебрегнали Уеко стандарта както чувам и виждам в един хотел в града ми и рутера "дъни" доста повече отколкото е по стандарт.
    Към 126 лева беше в Конрад рутера, а към 20-30 лева беше картата за компютъра, PCI мисля.

    Отделно има и USB wireless устройство, но не знам как се държи в сравнение с PCI картата. Много е по прибрано с USB-то. Красота, колкото Bluetooth донгъл е голямо и никави антенки както е при PCI картата.

    И трите устройства са на TP-Link и ги има в Conrad

    TP-Link Home

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Ами не, две карти не ми трябват, защото така или иначе сега модема е до ПЦто и рутера и то ще е там и ще го вържа с мойто ПЦ с кабел
    А иначе и аз имам ноутбук и това също дето казваш - искам да си лежа в леглото и да си цъкам из нета.
    Стари хора сме вече, мързеливи Но освен лежането, искам да се места и из къщата и е кофти ако на долния етаж нета се дъни. За това искам да си взема нещо сигурно и сериозно.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #4

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    На няколко места гледам, че препоръчват Linksys WRT54GL, като задължително трябва да е с L. Имам един познат с Linksys, но не помня точно модела(беше около 150лв), който се ползва в кооперация на 3-тия етаж и негов познат се закача на 5-тия. При тази комбинация интернет има в стаята, която е точно над рутера, в коридора и в близост до стената на стаята, която е над рутера. Свързването е с вградената карта на лаптоп. Ако тръгне да се разхожда в стаята която се пада по диагонал на стените и връзката се разпада. Мисълта ми е, че ако е за един етаж би трябвало да има безпроблемно покритие, но ако е за повече, ще има зони без покритие. Твоя вариант, когато рутера е на високо ще гледам да го пробвам след сряда, защото ще местят рутера на 5-ти етаж.

  6. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #5

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Все още не съм си купил рутер. Някой да има някакъв, поне малък опит за уайърлесс мрежа в къща, да сподели?

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #6

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Аз също се интересувам и бих бил благодарен за всякакви съвети.
    Смятам да го свързвам към BTC ADSL, така че и съвети за настройките и евентуално проблеми/рискове ще са ми от полза.
    Мнения за предимства и недостатъци на безжични карти (PCI/USB/PCMCIA) също ще са добре дошли.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #7

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Ползвам гамата на Асус в дома и офиса, перфектни и съм изключително доволен от тях, никакви проблеми до момента. Цени на Резет в долари без ДДС както следва:

    Wireless 54Mbps Router ASUS WL-520G 125Mb - 67.2 61.1
    Wireless 54Mbps Router ASUS WL-530G - 66.6 60.5
    Wireless 54Mbps Router ASUS WL-550G Encore-125Mb - 90.6 82.4
    Wireless 54Mbps Router ASUS WL-500G 125Mb - 95.2 86.5

    инфо тук: http://www.asus.com.tw/products2.aspx?l1=12&l2=43

    едит// обърни внимание на спецификацията на модел 500 - имаш възможност да включиш usb2.0 хард диск и с вградения download master да дърпаш директно в него без включено ПС...,

    Download Master – The Easy Way Download
    Turn the WL-500W into a wireless storage device by connecting an external hard drive, and enjoy the convenience brought by Download Master. It is a unique technology found in ASUS wireless solutions that features several innovations to simplify the download process. For laptop users, simply set download priorities then disconnect the laptop, and let the WL-500W and Download Master take care of everything. When users return from home or office, the files they demanded will be neatly arranged in the external hard drive.


  10. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #8

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Точно асусите имат лошия навик да се дънят през 2 стени разстояние. Преди време се наложи да търсим рутър за шефа (разбирай американец живеещ в центъра на София), който надаваше безумни протести като веднъж на 2 дена му забие рутъра, а и искаше едва ли не и сутрин в кенеа да си ползва лаптопа, та след всичките линксиси и асуси които пробвахме в тях най-успешен излезе един нетгиър.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Кайсо, слагай нещо 200mW. Ще минава през няколко стени без проблем. Друг е въпроса ще безжичната ланка тряабва да е по мощна за маскимален ефект. Иначе като се каже мощно устройсвто се сещам за Сенао. Който има повече опит да каже нещо що годе евтино и мощно.

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Не си взимай D-Link. Една бетонова стена по диагонал и край - няма сигнал.
    Иначе са пипнати добре.

  13. Member Аватара на shveb
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    София
    Мнения
    190
    #11

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Linksys WRT54GL.Не се колебай.Хубаво е да го вземеш от приятел на заем и да го пробваш.Има две антени поставяш едната вертикално а другата хоризонтално и ти мята нагоре и настрани.Минава бетона добре.Лесен интерфейс.

  14.  
     
  15. Io
    Io е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    445
    #12

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Или WRT54GL със сменен фирмуер и вдигната мощност...или WRT300N
    http://www.linksys.com/servlet/Satel...VisitorWrapper
    който оба4е е двойно по-скъп.
    Иначе ако избереш Linksys, ако решиш да си купуваш нов обади се, за да ползваш отстъпка...по сеткомски.

  16. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #13

    Re: Wireless router и разстоянията :)

    Обаждам се

    Трябват ми два !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам 3G wireless router
    От ztomov във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-09-11, 10:27
  2. Wireless router
    От striking във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-08-10, 22:02
  3. Продавам Belkin Wireless G Router plus wireless usb adapter
    От gamani във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-10, 14:53
  4. Посъветвайте ме за wireless router!
    От hihimor във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 20-03-08, 20:58
  5. Продавам wireless router
    От gdimitrov във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 04-04-06, 16:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе