Резултати от 1 до 8 от общо 8

Затворени мейл портове - заобикаляне?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    Затворени мейл портове - заобикаляне?

    Привет,

    в офиса са ми затворени портове 25 & 110 и не мога да си ползвам нормално пощата - свързвам се по десетина пъти на ден по тел. модем.

    Има ли някакъв друг начин?
    Мислех да направя някаква връзка към РС-то в къщи, но то няма истинско ИП (БТК АДСЛ 512).
    Плз. дайте някакъв акъл.

    10х

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: Затворени мейл портове - заобикаляне?

    www.hamachi.cc
    слагаш го в къщи и в офиса и имаш връзка м/у двата
    освен ако не са ти блокирани и други портове

  4. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #3

    Re: Затворени мейл портове - заобикаляне?

    https://secure.logmein.com/ също върши работа когато липсва реално IP.Ползвам го и съм доволен от качеството на връзката.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #4

    Re: Затворени мейл портове - заобикаляне?

    Благодаря за отговорите!

    инсталирах за проба hamachi на две РС-та в офиса, и естествено не стана от раз.
    Когато двете РС-та са вързани към интернет през офис мрежата, и двете се връзват ОК към hamachi мрежата и се пингват едно друго.
    Ако обаче откача едното РС от офис мрежата и се вържа към интернет през модем, не става.
    Пак и двете се връзват ОК към hamachi мрежата, и показват че и другото РС е вързано към нея - обаче м/у двете няма пинг, и всяко казва за другото че било unreachable.
    Firewalls off.
    Ами сега? Какво може да е?

    10х

  6. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #5

    Re: Затворени мейл портове - заобикаляне?

    Preferences на Hamachi-то > Status > Detailed configuration > "чавка" на UDP port > пишеш някакъв порт (например 13579) > OK > OK

    Ако решиш да си пуснеш пак firewall-а, отвори си същия порт и там.

  7. Moderator Аватара на periel
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    409
    #6

    Re: Затворени мейл портове - заобикаляне?

    За да не отварям нова тема ще попитам тук.От по горният ми пост се вижда че използвам https://secure.logmein.com/ ,вкъщи съм с доста слаб интернет и не реално IP,отдалечения достъп които ми позволява този сайт се доближава до вградения в виндулс.
    Интересува ме ако някои е запознат дали тази връзка е достатъчно сигурна.От качеството и не мога да се оплача,ползвам я от месеци.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #7

    Re: Затворени мейл портове - заобикаляне?

    Регистрираш си на no-ip.com един безплатен домейн. Теглиш си програмката която да обновява ip-то като си рестартираш модем. Настройваш си PPTP VPN Server. За това ask google. Обаждаш се в БТК и казваш че искаш да ти forward-нат всички портове към вътрешното ip. Стига толкова за твоето PC. В офиса си настройваш VPN връзка с адрес името което си избрал в no-ip.com и като се закачиш си ползваш каквото искаш от твоето PC. Дълго е но работи и така трябва да е според правилата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #8

    Re: Затворени мейл портове - заобикаляне?

    благодаря за помощта.
    Оправих се с hamachi + freeproxy. Малко е бавно, но като само за мейл върши работа. По натам ако имам време ще пробвам и с no-ip.com + PPTP VPN

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 19-10-09, 13:25
  2. Проблем с портове ?
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-11-08, 21:37
  3. портове
    От marcya във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-07, 16:46
  4. RQ:мейл клиент
    От Ahaa във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-09-04, 17:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе