Въпрос за 2 антени на 1 AP
Здравейте,
имам Access Point, който работи като такъв в много сложна обстоановка (носещи стени) а трябва да покрива всички стаи на етаж в хотел. С разместване на антената, която е на 1.8м кабел може да се покриват всички стаи, но не едновременно. Та въпросът ми е мога ли да снадя 2 такива антени в един AP (AP-то има само един изход за антена) и да ги закрепя на различни места? Ще има ли проблем? Или ще трябва да решавам проблема с Repeater, което е по-скъпо решение?
Мерси предварително.
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
Според мен не може, понеже двете антени като се свържат заедно ще се променят общите характеристики на "новата" антена (съпротивление,импеданс и т.н.)
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
и 10 антени да сложиш няма да се променят нещата... Трябва по мощен рутер или по-сложно решение...
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
Да не отварям нова тема,Взех си ЛИНКСИС WRT54GL,имам два въпроса искам да го ползвам за АП ,рутера е с две антени,трябва да махна двете антени,и на единия изход да включа вънщна антена да кажем панелна,с какъв конектор да направя връзката към рутера,другите рутери са с SMA изходи на антените,моля за помощ
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
Първо го флашни с DD-wrt
После му дай на TX power от 70mW - 200mW ( тествал съм - държи )
Конектора ,някой колега трябвада каже как точно се казва.
И много важно - укажи на рутера, коя антена ще предава и коя ще приема.
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
Благодаря,с флашването го оправих,за мощноста видях от къде е,за избора на антена ще разгледам от къде се прави а ако и за конектора,някой каже какъв, да знам дали има такъв някъде да търся или да развалям едната антена,което не ми се иска,но ако не се продава само конектор,или ако някой го е правил по някакъв начин да сподели,по точно за свързване на панелна антена към рутера
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
Тук и тук има конектори и кабели, можеш да прецениш какво ти трябва.
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
Цитат:
Първоначално публикувано от panevdd
Тук и
тук има конектори и кабели, можеш да прецениш какво ти трябва.
.Тези саитове са много полезни,но не знам какъв е конектора.
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
http://anteni.net/images/pic4a.JPG
Това е конектора за линксис-а, антената най-вероятно е с този конектор показа нан снимката.
Re:Въпрос за 2 антени на 1 AP
Цитат:
Първоначално публикувано от BAD_BOBIK
.Благодаря значи се казва TNC-RP