Резултати от 1 до 9 от общо 9

D-Link 615-изчезва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    24
    #1

    D-Link 615-изчезва

    Здравейте,
    Имам следния проблем-имам I-net през wireless(т.е. безжичен) посредством рутер.До вчера никакъв проблем - пущам си лап-топа и по зададените настройки той автоматично си се конектва към моята си безжична мрежа и всичко беше пушка...и без да извършвам никакви промени- не може сега да ми намери рутера - давам му да търси мрежи - моя го няма - не го намира.Връзвам го с кабел директно към лап-топа - имам си нет..обаче не мога да се свържа безжично-намирам други мрежи(безжични)-което ми подсказва че wirellesa на лап-топа си е ок ама моята ми я няма..
    Влизам в настройките на рутера(след като сам се вързал с кабел директно към него) от фабричния порт на D-Link - 192.168. ..и т.н. с user:admin и настройките си изглеждат ок.,гледам и настройките на лап-топа - зададено си е да се свързва автоматично с името на моя си рутер...
    Някви идеи как да се справя с проблема?
    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:D-Link 615-изчезва

    Проба и с друг лаптоп (за 200% сигурност) и ако и той не вижда рутера - за сервиз е

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    24
    #3

    Re:D-Link 615-изчезва

    А ако тръгвам да ресетвам-това дали ще промени нещо-при положение че аз нищо не съм променял в настройки и т.н.- просто стана си така - от днес за утре-и край не мога да се видя...?
    ..или някой да ме е хакнал и да ми е сменил името на рутера ми..и затова да не мога да си го намеря>?

  5. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #4

    Re:D-Link 615-изчезва

    Иди на "Wireless Settings". Махни отметката до "Enable Auto Channel Scan".
    Ако лаптопа при сканиране на безжичните мрежи ти показва и каналите - избери си най-малко натоварен канал и го избери от менюто "Wireless Channel". Ако не показва - избери си някой различен от 6-ти, и тествай дали виждаш безжичната мрежа на рутера, ако не се вижда - сложи друг канал. Виж все пак и "Visibility Status" - трябва да е на "Visible".
    Ако тръгнеш да ресетваш най-вероятно ще се оправят нещата, но след време пак ще стане така.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    24
    #5

    Re:D-Link 615-изчезва

    много благодаря - ще пробвам и ще отговоря какво е станало като се прибера.Лек ден!

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:D-Link 615-изчезва

    D-Link устройствата (рутери, принт-сървъри, камери) масово страдат от проблем със захранващите адаптери.
    И не само D-Link де, но при тях съм го забелязал най-отчетливо.

    А самия проблем е шибани филтриращи кондензатори на изхода, които здраво са се надули.
    Отварял съм близо десет адаптера на D-Link от най-различни проблемни устройства и вътре са като излезли от калъп с тия издути кондензатори.
    Малко мъчно се отваря вътшния пластмасов корпус на адаптера, но иначе смяната на кондензаторите е елементарна процедура за предварително подготвил се човек.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    24
    #7

    Re:D-Link 615-изчезва

    Първо ще направя проба с друг лап-топ.
    Нямах просто време вчера да направя това което ме е посъветвал emos-ако не се получи-ще пробвам да се обадя на интернет доставчика ми за да видим той какво ще измъдри и ако нищо не се получи-мисля да го понеса обратно в магазина .......

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #8

    Re:D-Link 615-изчезва

    И с друг лаптоп да не се вижда нищо - няма гаранция, че проблемът е в рутера. Проблемът е чисто софтуерен и често срещан при новите рутери с автоматично сканиране - рутерът превключва на канал, който не се поддържа от лаптопа, и съответно нищо не се вижда.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    24
    #9

    Re:D-Link 615-изчезва

    пич - etg - перфектен си за това което каза - в отговор3 - евалата!мерсаж!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изчезва графика за запис!!
    От ilhanbg във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 10-09-14, 00:08
  2. Изчезва сигнала от микрофона
    От taralion във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-10, 17:48
  3. Нета ми изчезва постоянно
    От SET_time във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 19-06-09, 20:36
  4. флекс таип ми изчезва
    От korea60 във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 07-12-06, 11:41
  5. Постоянно ми изчезва аватара
    От silverfox във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 86
    Последно: 18-11-06, 07:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе