Резултати от 1 до 3 от общо 3

"THE LAST RIDE" - В коша!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #1

    "THE LAST RIDE" - В коша!

    Драматизъм! Истински драматизъм струи от този шедьовър!!! Разкарайте пуканките, запасете се с поне 2 кила носни кърпички или най-малко двупластова тоалетна хартия и започвайте да ревете още преди началните надписи. Поревете си за режисьора, за продуцентите, за операторите... пуснете по една сълза и за актьорите, накрая звучно си издухайте носа в името на цялата продукция. И в коша.



    Името на <font color="blue">Rob Cohen</font id="blue"> стои зад доста успешни продукции в киното, телевизията и музикалния безнес дори. Казвам успешни най-вече във финансов смисъл, а не в "съдържателен" - <font color="red">"Dragonheart"</font id="red">, <font color="red">"The Skulls"</font id="red">, <font color="red">"The Fast and The Furious"</font id="red">, <font color="red">"xXx" </font id="red">[<font color="red">"Трита 'икса"</font id="red"> []] и т.н. Историята, която <font color="blue">Rob</font id="blue"> разказва в <font color="red">"The Last Ride"</font id="red"> <font color="red">["Последната гонка"</font id="red">], има по-скоро лек латиноамерикански привкус и меланхолия, отколкото онова динамично [макар и простовато] развитие като в <font color="red">"Бързи и яростни"</font id="red">.



    Първото, което определено му липсва на този филм, е режисьор! Да не говорим, че цялата операторска работа е толкова некадърна - не е истина просто как се тресат тези камери - и как точно в "сериозните моменти", когато зрителят едва ли не трябва да бъде психически изнасилен от драматизма в действието [и точно когато на оператора определено му е омаляла ръката да държи камерата, защото си е забравил статива вкъщи], започва това леко поклащане на всички страни, нефокусирано, ужас...



    Второ, силни актьори - слаба игра. За <font color="blue">Dennis Hopper</font id="blue"> [познатият ни бомбаджия от <font color="red">"Скорост"</font id="red">] нямам думи просто - трябваше му едно бастунче и щеше да е пълна картинка на "добро старче с отмъстително сърце". <font color="blue">Fred Ward</font id="blue">, който вече четвърто десетилетие се мятка по екраните [най-вече във второстепенни роли], сега не е по-различен, даже лошата роля някак си не му отива, понеже той си е "добряк". <font color="blue">Will Patton</font id="blue">, който през последните години се появява в продукции на <font color="blue">Jerry Bruckheimer</font id="blue"> [<font color="red">"Armageddon"</font id="red">, <font color="red">"Gone In 60 Seconds"</font id="red">, <font color="red">"Remember The Titans"</font id="red">... май не му стигна квотата за <font color="red">"Pearl Harbor"</font id="red">, ама карай...], а също и в няколко готини нови и стари филми [<font color="red">"The Punisher"</font id="red">, <font color="red">"Entrapment"</font id="red">], тук също не е на очакваното ниво - прекален "добряк" за полицейската си същност. "Новобранецът" на филмовата арена - <font color="blue">Chris Carmack</font id="blue"> - същият добряк като баща си и дядо си - на тях се е метнал явно [отличителна семейна "чартъ"].



    И какво се получава?



    Всичките са добряци [или поне така изглеждат], историйката е тип "китайско-латиноамериканска" [разбирай - следдългогодишно отмъщение и любов (без секс), защото филма все пак се казва <font color="red">"Последната гонка"</font id="red">, а не <font color="purple">"Последното яздене"</font id="purple"> или <font color="purple">"Яздене като за последно"</font id="purple"> []], а съвсем друг е въпросът къде точно беше тази гонка и какво всъщност му е последното, и гонката [ако някой разбере, нека ми поясни, защото във филма почти не се шофира, почти не се стреля, актьорите имат ненадминати технически познания, а повечето от тях и бетонна 30-годишна памет], така че нищо чудно да заспите на два-три пъти [като мен] и след всяко събуждане да си събирате пуканките от мокета.



    Трето... уфффф...



    Това е.



    Екшън почти няма [да не кажа "няма"], а там където "уж" го има, вече сме го гледали, ама в един друг филм... Но за сметка на екшъна, тук можете да разберете каква е силата на семейната любов, особено ако няма такава. А точно в един такъв [предполагаем екшън] филм, като се отвори дума за "семейните ценности", настава леле-мале-майко-мила-батьо-свако-на-могила...



    Та основната ми мисъл е: Ако очаквате от <font color="red">"The Last Ride"</font id="red"> нещо като <font color="red">"The Fast and The Furious <font color="blue">3</font id="blue">"</font id="red">, сте объркали адреса.



    Единствено хубаво нещо в този филм са страхотните цици на <font color="blue">Nadine Velazquez</font id="blue"> [<font color="red">"Biker Boyz"</font id="red">]. Не, няма да ги видите на голо, но и от това, до което ще ви позволи да се "докоснете", ще ви се прииска да ги изтискате като лимони върху свинска пържола. [][:P] А само да я видите с оксижена... мммм... ще ви се прииска да ви поопържи картофките... "Това е ПОЛЮЦИЯ!" - както май се казваше в една реклама...



    Да, това е революция.

    Но филмът не е.

    Най-добре го пропуснете и ще спите спокойно.







    []




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    "THE LAST RIDE" - В коша!

    незнам кво работиш обаче мисля не е зле да се преквалифицираш към кино критиката идва ти отвътре

    иначе съм 101% съгласен с мнението ти за филма...пък и не само за този...

    и една молба...пиши за повече филми че да знам кво да гледам


  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    "THE LAST RIDE" - В коша!

    []



    Mikk, определено не работя в сферата на киното, но понякога "суперлативите" за даден филм ме изнервят тотално, още повече че филма се оказва пълна противоположност на това, което показват на екрана.



    Пиша само отвреме-навреме и то когато съм доста възмутен, но ако има филм, който доста да ми допадне - също пиша за него.



    Така, че "ревютата" ми не са нещо константно, а просто опит да ви предупредя дали даден филм става/не става за гледане.



    []




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 30-09-07, 12:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе