Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 187
Like Tree87Одобрявам

STAR WARS VII

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #136

    Отговор: STAR WARS VII

    Филма е хубав! Струва си, особено за човек който не живее в миналото.
    VanDan одобрява това.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #137

    Отговор: STAR WARS VII

    Или който няма очаквания за нищо качествоно ?

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #138

    Отговор: STAR WARS VII

    Така така, миналото трябва да умре....

    Още в първите минути на филма политическата коректност започва да те залива от екрана, особено ако си очаквал да видиш нещо подобно. Виждаш няколко пилота на космически кораби. Двама или трима от тях са жени, единият е чернокож. Белият мъж… е, да речем, че просто има няколко килограма отгоре и не се е бръснал скоро, но и това може да се разглежда като намигване към старите епизоди (Нова надежда).
    Минути по-късно виждаме героичния ход на жена от азиатски произход, която „свършва работата”, така да се каже. Тя става герой, а нейният командир се е провалил и ще бъде нахокан от своя собствен главнокомандващ – също жена.
    Това е нещо, което се запазва като тенденция през целия филм. Персонажите, които са изиграни от бели мъже, са избухливи, не могат да се контролират, почти през цялото време грешат.
    Не става дума само за „лошите” (които, основно, попадат в категорията „бял мъж”), но дори за позитивните персонажи. Ако кожата ти е светла и нещо се вее между краката ти, прецакан си, приятелче.
    В същото време правотата е на страната на жените. Те са тези, които взимат правилните решения; те са тези, които разясняват на мъжете защо грешат и ги спасяват от грешките им; те са тези, които се жертват за другите.
    И отново – нямаше да има нищо лошо в това, стига да не се случваше толкова много пъти в за два часа и нещо време. Няма как да не се сетим и за едно изказване на президента на LucasFilm Катлийн Кенеди от 2016 г. Тогава тя заяви, че не е длъжна да се съобразява с феновете-мъже и никога не би казала „Това от десетилетие е франчайз, харесван най-вече от мъже, и заради това им дължа нещо”.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #139

    Отговор: STAR WARS VII

    значи, ако няма зелена версия на Дарт Мул и розова на Джаба, яко ще се изнервя!

    освен това ще е изцяло нереалистично да няма ГМО-хибриди след толкова хилядолетия научен прогрес:

    - Джар-Джар Бинкс с дълъг не език, а... тъй де...
    - гологлав Чубака с глас на Пласидо Доминго
    - адмирал Акбар с крила

    ще разбера след няколко дена
    днес мисля да си припомня 7, че (за щастие?) съм го позабравил

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #140

    Отговор: STAR WARS VII

    Пусни си епизод 4 Нова надежда ... сценария е един и същ

    https://vimeo.com/160263943 - що не излизат клипове от vimeo
    stenly одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #141

    Отговор: STAR WARS VII

    Хора, вживявате се и търсите твърде много "култура" във филм от поредица, чието предназначение единствено е да носи забавление. Поне на мен все още ми носи забавление. На мои близки познати (не фенове) също им доставя подобно усещане. Предполагам, защото не сме твърде големи интелектуалци, а сме обикновени хора.
    4-5-6 трилогията беше върха в научната фантастика за времето си. Не сте били така преситени, били сте по-млади и т.н. А и някой да ви кара да гледате насила.
    Винаги имам обичай, когато излезе нов филм от поредицата да си пускам всичките останали в къщи от колекцията, но вече взе да става твърде продължителен маратон. Но ще спазя традицията.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #142

    Отговор: STAR WARS VII

    аз вчера изгледах 7, но днес изненадващо IMAX-ът се повреди и ни върнаха от вратите...

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #143

    Отговор: STAR WARS VII

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #144

    Отговор: STAR WARS VII

    За 7-ма серия - миналата година излязох от киното с лош привкус - убиха Хан Соло влизайки в конфликт с духа на сагата, един грозник с маска без смисъл от нея се прави на злодей със смешен глас будещ съжаление... Една жена без опит с меча натупа нелепия злодей...
    За 8-ма - интересното е че усещането което ми се заформи - нямах какво да кажа! Остави ме замислен и без да мога да кажа - хареса ли ми или не ми хареса! Просто безмълвен и без усещане... Вече два дена мисля и цикля. По скоро ми хареса май! Да имаше някой нелепици - като сцената с принцесата в открития космос и т.н. но общо взето многото сцени копирани от старите епизоди завършваха не така както очаквах и това ми хареса но разбира се ако се абстрахирам от факта, че просто се въртят старите истории с нови персонажи... Ефектите ми харесаха. Личи си че филма е правен за пари и насочен основно към по младите фенове на жанра! Сина ми много го хареса И тези жени... много жени!

  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #145

    Отговор: STAR WARS VII

    Е на мен пък ми хареса определено и без колебания.
    Единствените ми някакви резерви, са към изиграването на ролята на Лея Органа - на няколко пъти мимиките и патоса ги усещах леко дървени и изкуствени.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 19-12-17 в 22:21.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #146

    Отговор: STAR WARS VII

    Episode VII: The Force Awakens
    Episode VIII: The Last Jedi
    Episode IX: Wait, We Found Another Jedi
    Mr.TECHNO одобрява това.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #147

    Отговор: STAR WARS VII

    митко, след толкова наркотици, ботокс и смърт, дървената игра може да бъде простена

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #148

    Отговор: STAR WARS VII

    някъде (не тук в Сетком) някой беше написал
    "бе и аз не съм го гледал, ама да кажа че е тъп"

    Чета някои тукашни коментари и се сещам за това същото.

    ПП
    А иначе, за ботокса и наркотиците чувам за пръв път.
    Дървеното е по-скоро на промяната в критериите сега и преди 30 години. По кабелната имам една ТВ програма AMC, по която дават само стари холивудски филми. Периодично се заглеждам по някой стар филм и често се чудя как е било възможно да ми хареса навремето с тези неестествени диалози и неестествено поведение на героите. Та нещо такова усетих в ролята на Лея Органа, някаква отживелица в стила на играта. При младите актьори такива "дефекти" няма. Не само в този филм. ... И при Харисън Форд в VII епизод се усещаше, ама по-слабо.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 20-12-17 в 11:01.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #149

    Отговор: STAR WARS VII

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS Виж публикацията
    Е на мен пък ми хареса определено и без колебания.
    Единствените ми някакви резерви, са към изиграването на ролята на Лея Органа - на няколко пъти мимиките и патоса ги усещах леко дървени и изкуствени.
    все пак актрисата умря на средата на снимките .. нормално е след това да ти се струва вдървена ..

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #150

    Отговор: STAR WARS VII

    Аз пък така и не разбрах и не направих разлика между реална и виртуална личност.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 13 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Star Wars: The Old Republic - online
    От 666 във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 10-01-14, 08:42
  2. Star.Wars.Empire.At.War - CD key
    От MIDNIGHT във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-06, 12:43
  3. STAR WARS по НТВ
    От Edin_Lud във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-05, 11:39
  4. Star Wars ep.3 премиера!!!
    От hihimor във форум Коментирай новина
    Отговори: 2
    Последно: 19-05-05, 09:48
  5. DVD-Rip na Star Wars Ep.1 i 2
    От XM6002B във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 02-12-02, 11:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе