Резултати от 1 до 2 от общо 2
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By MitkoS

Името на стар сръбски филм ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #1

    Името на стар сръбски филм ?

    Търся името на един стар сръбски филм, а идеалния вариант е директно да намеря филма някъде за изтегряне. Може и югославски да се води, а не сръбски.
    Гледал съм го много отдавна по телевизията - може би през 1990. Тогава имаше само Първа и Втора програма.
    По спомен - гледах го някакъв четвъртък от 22:00 по Втора програма. В четвъртък в 22:00 имаше някакво специализирано предаване за хубави стари филми - първо коментар към филма от водещия, а после и самия филм.

    Във филма ставаше въпрос за някакъв хилавичък момък от семейство на гробари в малък сръбски град - всички му се подиграваха и малтретираха. Обаче се случиха някакви разтърсващи събития в града (не си спомням детайлите) и се стигна до някакво свръх-развитие в поведението на момъка - само си спомням, че в един момент кръвта му кипна (ама сега не знам защо) и накрая беше с пушка в ръце и тартор на банда.

    Като цяло, имаше и доста комедийни моменти, но не беше комедия. А действието май се развиваше в началото на 20-ти век.

    Надявам се някой да успее да идентифицира филма от даденото бедно описание и да каже как се казва (филма как се казва, а не тоя "някой").
    Или пък къде другаде би могло да се потърси онформация

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #2

    Отговор: Името на стар сръбски филм ?

    Най-неочаквано и много случайно, 10 години по-късно филма се намери - Maratonci trce pocasni krug (1982)
    Даже може да се тегли и гледа със субтитри на български.

    "По-добре късно, отколкото никога"

    ------------------
    ПП
    Изгледах го и направо съм разочарован от себе си - в смисъл, че не разбрах какво ми е харесало на времето в тоя филма, че да запомня "че ми е бил харесал" и да го търся.
    Май съм имал много ниски критерии през 90-те ... не само за филми
    Този пост е редактиран от MitkoS; 02-04-21 в 01:08.
    estqwerty одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Тарся Филм мнооооого стар
    От DoHKuXoT във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 02-05-15, 15:55
  2. филм, за който не си спомням името
    От fXOrange във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-12, 21:51
  3. търся един стар БГ филм
    От nely във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 03-01-07, 19:07
  4. търся името на един филм
    От nely във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-06, 19:53
  5. Името на български филм?
    От vassiljp във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 25-05-06, 09:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе