Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 108 от 118 ПърваПърва ... 5898106107108109110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,606 до 1,620 от общо 1760

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    27
    #1606

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Приемам мнението ти за безразборното флашване, аз самия съм го правил много рядко.
    Свалих, качих и ъпдейтнах фърмуера без проблеми, но и без никакъв видим резултат! Приложенията са същите като брой и съдържание, никакъв Плей Стоор не се появи. Освен ако начина не е този, но с другите ми машинки, приложенията се появяват
    (или изчезват) с най-обикновена актуализация.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1607

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Тука нищо няма да ти се появи, каквото ти трябва сам си инсталираш. Във форума има тема за тези модели на Zidoo в началото има линкове към техният, руският форум и т.н., доста интересни неща ще научиш там.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    27
    #1608

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Благодаря за предложенията. Следя форумите, и много често от тях взимам решения за покупка или някакво друго действие. В случая прегледах тези на Zidoo и донякъде AVC, но май не ми помогнаха много, освен, че съвпаднаха с резервите ми за новия фърм на Z10 v2.3.10. По отношение на звука – намирам го малко прозрачен и не толкова плътен и обемен, както в предишната версия (моя 2.2.85). От мненията във форумите разбирам, че за downgrade може чрез фактори рисет и ъпдейт до предпочитаната версия. Други, обаче казват „Flash Full Image 1.7.8. , then direct flash 2.2.92BETA, install GApps, Root, ZDMC“ (последните две ги подразбирам наполовина), след което обаче питащият не беше особено доволен. В същото време се посочва, че този ред трябва да се следва при всяко флашване!? Да не говорим, че в една от препоръките процедурата е както при Diva-та, едновременно рисет и пауър бутон + усб. Що се отнася до Плей Стоор, зная, че той няма да се появи скоро в Ziddo, защото след дълги преговори, Китай и Гугъл не де разбраха за парите. Това го изпитах на собствен гръб преди няколко месеца, когато бях в Китай и цялата ми поща в Gmail беше недостъпна. Видях, че има възможност чрез aptoide (там го има моето приложение Digital concert hall, за което имам абонамент), обаче не ми се получи при първия опит. Ще съм благодарен за мнения по тези теми.

    П.п. Видях и руския форум, стори ми се доста професионален, но ще го разгледам по-подробна.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1609

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Това Плей Стоор ту се появява в някоя версия ту го махат, до колкото разбрах май бъгва работата на някои неща при Ziddo и за това не го слагат. Препоръчва се отделно да си го инсталираш (налично е за изтегляне в техният форум) и след като си свършиш работата с него и не ти е необходим да го махнеш, също лесен вариант е теглиш си това което ти е нужно в .apk файл и си го инсталираш.

    Предполагам когато си взимал решение какво да си купиш си разбрал че основен приоритет на Ziddo е единствено качественото възпроизвеждане на видео и звук по всякакъв начин + организирането на видео колекции, смарт фунцията не е лоша но е оставена всеки да се справя както намери за добре. Та за това не очаквай каквито и да е било излишни приложения които не са свързани с основният приоритет на Ziddo, но пък можеш да си инсталираш каквото си поискаш отделно и до колкото ми е известно май повечето неща си работят.

    Кино маниаците твърдят че Ziddo има по-добро качество на възпроизвеждане от повечето скъпи Блу-рей плеъри, може и да има нещо вярно в това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1610

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от Simson Виж публикацията
    Благодаря за предложенията. Следя форумите, и много често от тях взимам решения за покупка или някакво друго действие. В случая прегледах тези на Zidoo и донякъде AVC, но май не ми помогнаха много, освен, че съвпаднаха с резервите ми за новия фърм на Z10 v2.3.10. По отношение на звука – намирам го малко прозрачен и не толкова плътен и обемен, както в предишната версия (моя 2.2.85). От мненията във форумите разбирам, че за downgrade може чрез фактори рисет и ъпдейт до предпочитаната версия. Други, обаче казват „Flash Full Image 1.7.8. , then direct flash 2.2.92BETA, install GApps, Root, ZDMC“ (последните две ги подразбирам наполовина), след което обаче питащият не беше особено доволен. В същото време се посочва, че този ред трябва да се следва при всяко флашване!? Да не говорим, че в една от препоръките процедурата е както при Diva-та, едновременно рисет и пауър бутон + усб. Що се отнася до Плей Стоор, зная, че той няма да се появи скоро в Ziddo, защото след дълги преговори, Китай и Гугъл не де разбраха за парите. Това го изпитах на собствен гръб преди няколко месеца, когато бях в Китай и цялата ми поща в Gmail беше недостъпна. Видях, че има възможност чрез aptoide (там го има моето приложение Digital concert hall, за което имам абонамент), обаче не ми се получи при първия опит. Ще съм благодарен за мнения по тези теми.

    П.п. Видях и руския форум, стори ми се доста професионален, но ще го разгледам по-подробна.
    Play Store няма да се появи не заради "Китайската Стена", а защото производителите на устройствата не са си платили лиценз. Както споменах и по-горе, те дори не използват Android TV платформата, а AOSP версията на чистия Андроид, която по принцип е направена, за да се ползва на телефони/таблети. Слагат си собствения интерфейс отгоре и са готови. Преди години ASOP вървеше с Гугъл апликейшъните, сървисите и плейстор, но в последствие ги разделиха заради лицензите. Сега Андроид е безплатен, но Gapps/services се заплащат.

    Xiaomi също са Китайци, но техният бокс си има и Android TV, и Play Store, и лиценз за Netflix. Просто са си платили.

    Ако ти трябва Play Store го слагай отделно. Няма какво да го чакаш с ъпдейти.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #1611

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от Simson Виж публикацията
    Благодаря за предложенията. Следя форумите, и много често от тях взимам решения за покупка или някакво друго действие. В случая прегледах тези на Zidoo и донякъде AVC, но май не ми помогнаха много, освен, че съвпаднаха с резервите ми за новия фърм на Z10 v2.3.10. По отношение на звука – намирам го малко прозрачен и не толкова плътен и обемен, както в предишната версия (моя 2.2.85). От мненията във форумите разбирам, че за downgrade може чрез фактори рисет и ъпдейт до предпочитаната версия. Други, обаче казват „Flash Full Image 1.7.8. , then direct flash 2.2.92BETA, install GApps, Root, ZDMC“ (последните две ги подразбирам наполовина), след което обаче питащият не беше особено доволен. В същото време се посочва, че този ред трябва да се следва при всяко флашване!? Да не говорим, че в една от препоръките процедурата е както при Diva-та, едновременно рисет и пауър бутон + усб. Що се отнася до Плей Стоор, зная, че той няма да се появи скоро в Ziddo, защото след дълги преговори, Китай и Гугъл не де разбраха за парите. Това го изпитах на собствен гръб преди няколко месеца, когато бях в Китай и цялата ми поща в Gmail беше недостъпна. Видях, че има възможност чрез aptoide (там го има моето приложение Digital concert hall, за което имам абонамент), обаче не ми се получи при първия опит. Ще съм благодарен за мнения по тези теми.

    П.п. Видях и руския форум, стори ми се доста професионален, но ще го разгледам по-подробна.
    https://www.youtube.com/watch?v=cgvhdvpjWts
    https://www.youtube.com/watch?v=gbJ4AXrLknU
    https://www.youtube.com/watch?v=EezwE0chXE0

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    27
    #1612

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Здравейте.
    С известно закъснение, се присъединявам към мнението на vencifcl за сравнението между Блу рей на диск и файл при Зиду, че е в полза на файла. Имам една програма (концерт на Филхармония Сан Франциско, според някои – най-добрия звук в 7.1), на Б Диск и Б Файл, и последния отчетливо е по-добър! С уговорката, че първоначалния ъплоуд може и да е бил с по-качествена машина! Що се отнася до моите вълнения, как да си инсталирам Плей Стоор, успях да го сваля като инсталационен файл, монтирах го и толкова. Остана неактивен без да ми позволи да вляза в акаунта си. Инсталирах по същия начин Диджитал Консерт Хол, който ми поиска настройки от Гугъл. Тогава го премахнах (П Стора) и ДКХ си работи, макар че управлението с това дистанционно е доста трудно. Това пък потвърждава мненията за несъвместимост между Зиду и това приложение. При мен се потвърди се и нещо друго – отказва да плейва доста програми, на Bluray, AVCH264, дори и ДВД. В някои случаи не може да отвори Б файл нито от Б меню, нито от видео, дори от директорията. Същите тези програми не са проблем за моя Dune 3DbaseHD. Прочетох, че npb е свалил SPMC, от който разбирам, че е доволен. Въпросът ми е доколко това е решение, може ли да се съвместяват едновременно и двата плеъра, т.е. по избор, и въобще какви са вариантите

  10. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #1613

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Учудва ме че има разлика между Б Диск и Б Файл в звука при теб. Аз имам много дискове и не съм забелязал разлика. Както си писъл най-вероятно единия е рипнат а не оригинал. ДВД подръжката е развалят с всяка по нова версия на Зиду. Преди свиреше с меню, а сега същия диска само от файл се пуска. SPMC си е напълно самостоятелен. Аз съм го оставил да не се пуска автоматично с пеъра. Може да ползваш който си искаш - основния не пречи на SPMC. Звук и картина са отличени но основния ми е по-удобен и само при него работи дисплея. SPMC го ползвам за 5,1 SACD музика и някое видео което не тръгва на основния. Можеш да пробваш и новото Коди, На мен не ми допада интерфейса и SACD не върви добре поне на предните версии.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1614

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Какво се има предвид под "файл"?
    Ако се има предвид рип на оригиналният BluRay, то тогава е невъзможно файлът да е с по-добро качество от оригинала. Ако е различен при гледане на Zidoo-то, причината за това най-вероятно е украсяване на картината и звука от плейъра. Аз лично изключвам всякакви такива обработки и "подобрения" във всичките устройства.

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #1615

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Какво се има предвид под "файл"?
    Има филми на които са премахнати многото аудио езици и размера на файла се намалява много без промяна в качеството на къртина и звук. При аудио дисковете махането на PCM и Dolby звука също може да намали развера на файла. Слушане и гледане на тези файлове не се различават по качество от оригиналния Б Диск.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1616

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Значи все пак се има предвид rip от оригилания носител, а не дигитално разпространяван от издателя файл?

  14.  
     
  15. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #1617

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Не е рип за мен защото няма промяна в резолюция и бит рейт и други параметри на видеото. Няма прекодиране в друг кодек. Аудиото е с същата кодировка и параметри. Отново е събрано само исканите аудио, видио и субтитри пътеки в желания контейнер. Пишат го като BluRay Remux.
    Този пост е редактиран от npb; 11-05-20 в 23:16.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1618

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Дори и така да е, няма как сам по себе си да е по-добър от първоизточника. Все пак става въпрос за един и същи файл.

  17. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #1619

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Дори и така да е, няма как сам по себе си да е по-добър от първоизточника. Все пак става въпрос за един и същи файл.
    Един и същи рип е. Но чипа, който отговаря за звука (елементната база) е възможно да е доста по-качествен от колкото този в BD плеъра.
    Ще ти дам един пример: Не всички CD плеъри звучат еднакво или всички DAC-ове.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1620

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Но тук предполагаемо, звукът излиза дигитален от двете устройства и влиза в ресивер, та DACът и всичките му там чипове са еднакви при просвирването/проиграването, и на двата файла.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 01:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 11:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 01:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 13:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 12:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе