Вижте резултатите от анкетата: Какъв мултимедиен плейър имате ?

Гласували
446. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Popcorn Hour

    99 22.20%
  • Western Digital

    85 19.06%
  • Dune

    36 8.07%
  • Diva

    123 27.58%
  • Apacer

    15 3.36%
  • AC Ryan

    15 3.36%
  • Zinwell

    9 2.02%
  • Xtreamer

    6 1.35%
  • Asus

    23 5.16%
  • Egreat

    13 2.91%
  • Hyundai

    14 3.14%
  • LG

    6 1.35%
  • Philips

    2 0.45%
Страница 112 от 118 ПърваПърва ... 62102110111112113114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,666 до 1,680 от общо 1760
Like Tree93Одобрявам

Помощ при избор на мултимедиен плейър .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1666

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    woox, аз не поддържам тезата, че даден плеър е по-добър или има по-добра картина.

    Иначе спора относно HTPC срещу външен плеър е дълъг и в крайна сметка индивидуално решение.
    За мен шумната и голяма кутия е достатъчен минус да ме откаже.
    Извинявам се ако съм прозвучал агресивно. Не съм разбрал включването ти правилно. Реших, че защитаваш тезата за това колко по-добро е Zidoo-то като картина.

    Шумна и голяма кутия и мен би отказала. Бях виждал решения без вентилатори (големи почти колкото кутията на Zidoo-то). Само с heatsink, което практически ги прави безшумни.

    Аз също съм привърженик на плейърите, защото са направени с определена цел и са по-безпроблемни. Ако ми се даваха много пари обаче, със сигурност бих обмислил HTPC (безшумно), преди да поглеждам към мултимедийни плейъри за 600-700лв. Най-малкото, че HTPC-то ще ме изкара доста повече години (софтуерно) от който и да е мултимедиен плейър.

    Сравнението HTPC - Мултимедиен плейър е като сравнението PC - гейминг конзола.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1667

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    В момента има мини-РС, които са точно с размерите на средностатистически андроид медиаплеар. Повечето са с наистина слабички процесори (Селерони и Пентиуми), но си има и с i3-5-7, а сега вече и с AMD Ryzen. Това с размерите и шума на мини-РС отпадна отдавна. Вече ценовият диапазон не е на нивото на евтините китайски андроид медиаплеари. 350-400лв. е горе-долу стартова цена. Някои идват с лицензиран Windows 10.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1668

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Едно време такива малки и безшумни кутии бяха по близо 500 лева.
    Добре е , че се развиват нещата.
    Другия недостатък е дистанционното и интерфейса. То и там има решения, сигурно.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #1669

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Щом за Raspberry Pi има решения за дистанционно през RF/Bluetooth, за HTPC на Уиндоус също трябва да има. Знам със сигурност, че контролер за Плейстейшън/Xbox може да се използва за контролиране на Kodi HTPC.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    74
    #1670

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    [QUOTE = vankicha; 977213] npb спасибо за объяснения. Их пока нет на обоих сайтах. На алито они стоят 308 € и 330 € за 2 пульта. Когда я заказывал вещи с ali express, но в Бельгию, я никогда не платил другим дополнительные сборы, но только доставка (в среднем около 10 евро), которая взимается с вас во время оплаты. Предположительно, Европейский Союз с такими же правилами, но не совсем. Когда я решу, где его заказать, я напишу [/ QUOTE]
    Напишите, не забудьте!

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    182
    #1671

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Alik80 - https://www.futeko.com/browse.php с безплатна доставка за EU до края на 2020.След това brexit
    Този пост е редактиран от vankicha; 12-09-20 в 13:26.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    74
    #1672

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Спасибо, учтем))))

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    58
    #1673

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Внимавайте с новите Zidoo, защото още не са завършени (ако въобще бъдат), особено HDR и Atmos. Нямат сложена батерия за таймера и по-дървено дистанционно не съм пипал. Не се спогаждат и с телевизори на LG.

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1674

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Гледам е със старото дистанционно, че какво му е дървеното супер си е я дай някакъв пример за не дървено.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    58
    #1675

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    От всичко дистанционното да беше само проблем. Като пипнеш на Dune (особено малкото), Xtremer и дори на WD, ще разбереш разликата. На Zidoo тоягата освен неудобна и с 2 червени бутона - да се чудиш кое е power, са и ултра твърди, груби и събрани прекалено близо. За заслепяващата подсветка не ми се и говори.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1676

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Чак толкова не се вманиачвам имам да натисна 3-4 копчета за да си пусна филм, вярно малко по-високи са копчетата не знам на мен не ми е проблем сигурно съм свикнал. Иначе за подсветката си прав дразнеща е но пък има опция да се изключи и аз така съм направил. Червеният и оранжевият бутон добре се различават не знам как ще се объркат, още повече че единият реално не се използва.

  14.  
     
  15. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #1677

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Прекаляваш с глезотиите. Работи по често и няма да се чудиш кой бутон за какво е. На старите модели Дюн от преди година въобще не можеш да командваш други устроиства и доколкото си спомням бутон субтитри и аудио нямаха.
    Нищо не казваш за картината и другите му функционални възможности, заради които най-вероятно си го купил.
    Този пост е редактиран от npb; 14-10-20 в 18:38.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #1678

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Сега виждам, че на Zidoo дистанционното е копие на това на Popcorn Hour.
    Честно казано нямам спомен да е било чак такъв проблем освен, че трябваше много точно да се насочва.
    Като знам, че има бройки, които още функционират явно са се доказали.
    Няма гаранция, че освен, че са откраднали дизайна вътре е изпълнено по същия начин, разбира се.

    Това на Dune има всички нужни бутони, включително за субтитри и аудио /за последните модели не помня/.
    Там имаш опция да си настроиш кои субтитри и кой аудио поток да тръгва автоматично и тн.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    58
    #1679

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Както споменах - дистанционното е последното проблемно нещо при Zidoo. Махнаха OpenWRT и вкараха в последните 2 бети някаква орязана samba, която споделя без парола и без възможност за настройка, всичко което е закачено на зидото. Субтитрите работят на някакъв странен принцип - в една бета произволно стават болднати, в последната имат някакво примигване за части от секундата с показване на старо съдържание, което дразни ужасно. Аудиото освен, че си е риалтешко, не работи корекно RAW изкарването на потока през HDMI, аудио 'ефектите' въобще не работят, а в по-старите версии на фирмуера има и пропадания на звука. ZUI интерфейса стартира с много повишена яркост/гама, което съчетано с ужасния сив интерфейс с бял шрифт е отврат. Уголемяването на шрифта води до изчезване на цели редове от менютата, като същевременно не уголемява шрифта на листнатите файлове. Форума на зидо е пълен с описани проблеми, та който е решил да купува да си има едно на ум.

  18. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1680

    Отговор: Помощ при избор на мултимедиен плейър .

    Ами бета версиите са основно за тестери и при тях често има проблеми. Инсталирай си само официални , в твоят случай хубавото е че можеш да си върнеш до стара версия или ако не можеш рано или късно ще оправят проблема. Принципно така става при Zidoo щото се опитват да угодят на прищявките на сульо и пульо , рано или късно нещата стават за това само официални ъбдейти иначе постоянно ще се оплакваш тука ей Z9S си е страхотно и почти без кусури.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продава-Мултимедиен плейър
    От Mitko R във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 26-05-13, 00:16
  2. Избор на мултимедиен плейър?
    От DimIl във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 27-08-12, 10:28
  3. Продавам мултимедиен плейър WD LIVE HD
    От vasta във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 16-07-12, 00:57
  4. Избор на мултимедиен плейър и рекордер
    От renault_fen във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-11, 12:00
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе