Страница 35 от 36 ПърваПърва ... 2533343536 ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 536
Like Tree46Одобрявам

Media Player - Dune (всички модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #511

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Ако можеше така със софтуер да стават нещата всички фирми произвеждащи плеъри да са фалирали. Този стар процесор и с толкова малко памет е невъзможно.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #512

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от fspot Виж публикацията
    Здравейте, някой знае ли дали софтуера на Dune HD Base 2.0 може да се ъпдейтне, така че да може да чете H.265 филми?

    Мерси.
    Стар модел е плеъра, и възможностите му се изчерпват до 1080p.
    http://dune-hd.com/eng/products/full...dia_players/22
    Ако хардуерно не поддържа H.265, няма как да се добави софтуерно.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    4
    #513

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    @npb @tek
    Мерси.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #514

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Да се похваля, че най-после се реших да сменя DIVA 3D с нещо ново и актуално откъм поддръжка на формати и кодеци.

    Dune HD PRO 4K II версия

    Линукс базиран (подобно на
    DIVA-та), приятно меню, лесни настройки. Знаех, че има в бонус и някакъв Андроид, но не предполагах, че е с AndroidTV, което за мен бе приятна изненада предвид прекратените актуализации на моя Philips AndroidTV. С поддръжка на DTS-X, Dolby ATMOS, 3D, HEVC. Картината, дори и upscale до 4К е убийствена, въпреки липсата на HDR на ТВ. И най после успях да се насладя на истинско 7.1. Единствено не можах да достъпя от компютър с Уиндоус 10 по SMB прикачените външни дискове. От другия ми андроид бокс Миникс успявам да ги достъпя през КОДИ (CEMC). Торент клиент няма като приложение на DUNE, но може да се инсталира от Гугъл Плей магазин или от АптоидТВ, които са предварително инсталирани). Има предварително инсталиран и SPMC, инсталирах си и КОДИ на които добавих ELEMENTUM и реших въпроса с торент клиентите за двата диска.

    Не ми е драма, но ако някой може да ме насочи как да преодолея достъпа до дисковете на DUNE, през SMВ от
    компютър с Уиндоус 10, ще бъда благодарен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    49
    #515

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Като си стартираш SMB client от настройките на Уиндоуса, който сам след време пак ще ти ги изключи защото се смята за уязвимост. Много се дразнех от това. После Map Nework drive папката и като ти спре пак SMB клиента, няма да те бърка.
    Този пост е редактиран от docev; 21-03-21 в 17:34.
    podredko одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #516

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Всъщност, оказа се, че съм пропуснал едната наклонена черта на IP адреса на плеъра. Оправих се с това, мапнах и мрежови устройства на двата диска.
    А има ли начин за WEB достъп до функциите на DUNE (web interface)? DIVA-та можеше да се контролира през браузър и да се вкл./изкл. някои функции (например Transmission). Може би трябва да изчета цялата тема.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #517

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Dune HD pro 4k II го водят вече спрян (discontinued) в официалният сайт на Дюн. Някой има ли повече информация?

  10. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #518

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Този и други модели на Дюн са с малко по стар процесор а конкуренцията е с новия RTD1619DR. Най вероятно има някакви проблеми щом са ги стрели. Дюн първи пуснаха модели с 1619 процесор, сигурно са избързали и недогледали нещо. Забрави за този модел според мен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #519

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Да, явно към забравяне отиват нещата . То какво остана zidoo z9x?

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #520

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Zidoo z9x е много добър плейър. Zidoo плейърите ги предпочитам пред Дюн. Дюн имат нови модели конкуренти на Зидоо. Ако си имал стар Дюн и си свикнал с техния интерфейс си взимай от новите им модели.
    Този пост е редактиран от npb; 15-05-21 в 08:00.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #521

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Никога не съм ползвал медиен плеър. До сега съм бил с "htpc", но просто се заглеждам към преминаване на 4k, а за това ще ми трябва някаква машинка за да ги подкарва.
    Новите модели на дюн ми изглеждат доста скъпи... Real Vision 4k Няма sata интерфейс.
    Zidoo Z9x с Android TV ли е?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #522

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Не, DUNE е с Android TV.
    Ако държиш на Android TV се ориентирай към него или NVidia Shield (или Mi Box, но е доста орязан).

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #523

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Цитат Първоначално публикувано от h4rd2kill Виж публикацията
    Никога не съм ползвал медиен плеър. До сега съм бил с "htpc", но просто се заглеждам към преминаване на 4k, а за това ще ми трябва някаква машинка за да ги подкарва.
    Новите модели на дюн ми изглеждат доста скъпи... Real Vision 4k Няма sata интерфейс.
    Zidoo Z9x с Android TV ли е?
    Какво значение има да ли е с Андроид тв или чист Андроид,Зидоо ,ако не е с андроид тв е с андроид.Почти всеки бокс ще ти свърши работа да гледаш 4к,например тох1,ugoos cube,mecool и др.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    64
    #524

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Добре де, аз все още не мога да си обесня как така нещо за 130 лв. (tox1) върши същата работа като нещо за 400 (zidoo z9x). С какво се прави компромис? С поддръжка ли? С HDR 10+ и Dolby Vision ли?

  18. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #525

    Отговор: Media Player - Dune (всички модели)

    Китайските кутии и много други ползват основно Коди за гледане, а Зидоо и Дюн си имат разработки на софтуер за гледане който за мен при Зидоо е най удобен. Имат и различни процесори. скъпите са с реалтек който е най добър за сега. И другото си си сам отговорил

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 36 ПърваПърва ... 2533343536 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - MiniX (всички модели)
    От z_harris във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 53
    Последно: 19-03-21, 18:58
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 21-02-19, 23:38
  3. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 13:04
  4. Media Player - ASUS (всички модели)
    От yavor44 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 177
    Последно: 29-06-14, 18:15
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 13:49

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе