Страница 7 от 28 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 416

4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    78
    #91
    Цитат Първоначално публикувано от kaloman Виж публикацията
    Zappiti започнаха да правят плейъри на базата на Dune HD, като слагаха къстъм фирмуеър основан на техния Media Center. При навлизането на 4K нещата се разминаха- Dune си останаха на Sigma чип, който позволява максимум 4К30p и съответното използване на HDMI 1.4, докато Zappiti решиха да минат на Realtek
    RTD1295, който позволява резолюция 4K50p/60p и съответно ползва HDMI 2.0. И двата плейъра имат собствени Movie Wall, като за Dune( тук не съм много сигурен) може да стане и платен в един момент. Според мен на този етап Zappiti е по-добър, ако ще се ползва за 4K и HDR.
    Благодаря, ще си поръчам Zappiti и като дойде ще пиша как е.

  2.  
     
  3. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #92

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Преди време бях решил да си взема нов плейър заради 4К, но се оказа че ТВ се справя без проблем. Дори и с HDR файлове. И така беше до скоро, докато не пробвах два BR Remux 2160p HEVC HDR по 76 GB и… безпроблемното плейване бе до тук. Започна се с постоянно спиране за буфериране и в общи линии невъзможност за гледане. На единия файл overall bit rate му е 91mb/s. Видях, че на пикове стига до 14.7 MB/s и реших, че проблема е в Ethernet порта на ТВ, който е 100mb. Бях стигнал до извода, че ми трябва плейър с HDMI 2.0 заради 4К60fps и гигабитов Ethernet порт и пак опрях до Zappiti, HiMedia, Egreat и новото за мен Zidoo. HiMedia и Egreat са с чип HiSilicon Hi3798CV200, а Zappiti и Zidoo с Realtek RTD1295. Докато се ослушвах кое да бъде, ми попадна сравнение на PQ/качеството на картината/ на два плейъра с такива чипове и реших, че ще е Realtek. Понеже нямам нужда от място за харддиск, останаха Zappiti Mini 4K HDR или Zidoo X8/X9S. В един момент и Zappiti отпадна и реших, че ще е Zidoo. При тях разликата в моделите е най- вече във външното “обзавеждането”: X8 е пластмасов и има 8 GB EMMC/ Flash Memory/и една антена, X9S е алуминиев има външен SATA3.0 порт, 16 GB Flash Memory и две антени, X10S е също с 16 GB Flash Memory има място за вътрешен хард, по- богат дисплей и по- добро дистанционно. Докато се чудех от кои китайци и кой модел да изписвам, в онлайн сайт на съседна държава се появи разопакован X8 на добра цена и аз го купих. Като пристигна се оказа, че е без дистанционно и докато комуникирах с различни служители какво ще правим и преди да се стигне до решението да го върна, си поиграх малко. Изтупах прахта от старото Harmony дистанционно и започнах. Още с включването поиска ъпдейт и си го направи. За краткото време, през което беше при мен излезнаха още два ъпдейта, които не бяха OTA, а чрез флашка. Признавам си, че поразглезен от Dune B1 и един плейър на Netgear също със Sigma чип бях забравил какво е да правиш настройки на всичко, но първите часове с Zidoo ме върнаха към годините на PopcornHour A-110, където всичко ставаше с четене и проби. Естествено редовните ъпдейти оправят доста от бъговете, но си трябва и ръчкане. За първи път се сблъсках и с Kodi, но и там с четене се оправят нещата. След настройките на картината се заиграх с Movie Wall, а тук има две. Едната се казва Home Theater и доста бързо позна почти всички филми. Проблемът е, че не става за сериали. Другата е ZDMC, което идва от XBMC и обикновено разработчиците пускат нова версия след всяка такава на Kodi. Tам играчката е по- голяма и има още настройки за плейъра на Kodi/ZDMC, за видео, за снимки за музика и.т.н. Като дългогодишен ползвател на софта на Zappiti, а от около година и половина и на Plex мисля, че техните Movie Wall ми допадат повече. Като за първа среща с Android се справих горе-долу добре, сложих и няколко плейлисти за телевизии, но в крайна сметка мен ме интересувха възможностите като плейър и останах доволен. Много ми хареса ъпскейла на Zidoo, който според мен е по- добър от този на Dune B1 и на ТВ, които изглеждат на едно ниво. Автоматичния frame rate също работи добре с последния ъпдейт. В крайна сметка върнах X8, но в OLX се появи X9S на дори по- добра цена и вече съм с него. Сега въпросните BR Remux 2160p HEVC HDR по 76 GB вървят без проблем. Пробвах и Wi-Fi на 5GHz и работи добре с тежки файлове, но да кажа, че рутера е на около 2 м. от Zidoo. Има проблем със субтитрите ако в контейнера има няколко, външните трябва да се избират ръчно. В заключениe, мисля че ако сега трябваше да купувам плейър бих взел Zappiti Mini 4K HDR, въпреки, че цената му в евро е по- висока от колкото платих за Zidoo X9s в лева. От друга страна пазарът на подобни устройства е доста динамичен, предстои излизането на плейъри с RTD1296, а се надявам Dune HD да отговорят подобаващо. Ако смятате да се обзаведете с подобно устройство имайте предвид, че понякога се налага писане, особено ако ще се ползва като смарт, за качване на плейлисти, браузване, Youtube и.т.н. Дистанционното не е особено удобно за писане, но има прекрасни Air Mouse с клавиатура, подсветка и други екстри като например това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    78
    #93

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Получих плеъра Zappiti 4k HDR Duo.Първите впечатления са ми доста добри, голям, тежък и масивен плеър.Лесен за работа, Андроида се усеща само в настройките.Медийната библиотека при наличие на нов филм сама си сваля инфо и обложки.Пробвах го на всякакви видео и аудио формати, няма проблеми. Работи доста бързо и е доста подреден и лесен за работа. Единствено няма БГ инфо за филмите. По мрежа също няма проблеми 4K 80gb е без проблем. За сега е това в общи линий. Няма да е лошо да се направи раздел в форума за Zappiti.Ако някой иска да пита нещо ще помагам.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    182
    #94

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    При Зидо x9s какво е най добре да закача - външен хард, NAS или нещо друго? Искам да свалям 4к и 3д торенти директно през него.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #95

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Радвам се ,е най-после kaloman от първа ръка написа за толкова подценяваните android боксове. Да Zidoo са друга бира,но се иска познание да го настроиш за твоите нужди,гъвкавост каквато по старите като концепция нямат. Понеже по-горе е написано за x9s ,x8 моделите за любителите на качествената картина ще препоръчам друг модел макар и нов. Zidoo h6 pro ме изуми като качество,и допълнителни настройки а не е като да не са ми минавали през ръцете от Wd,Dune,класиката POPcorn. Като нов модел да предупредя уайфая след 2 ъпдейта си остава на калпавия реализиран на пазар,не че някой ще тръгне да чете 4к през мрежата през уайфай,но за общо ползване е добре да го знаете.Няма все още оптимизирано Коди (ZDMC му викат в плеърите на Зиду),купешкото коди товари процесора до 90-100 процента дори при фулхд и е неизползваемо. На свикналите със старите модели с масивна конструкция и сериозни сцени изчакайте още малко Зиду да ви пуснат алумиевите модели с новия 1296 ,за да се чувствате в свои води,пак ще се наложи да попрочетете да настроите,но за Коди има много инфо пък ако не ви се чете пишете ми на лични. Истината обаче е,че ако не сте твърде разглезен ,и не може да си позволите високите цени и искате да гледате предимно онлайн съдържание -да не си товарите хардовете с години с филми,които не гледате с години наред докато хардовете си заминат -има алтернатива и за вас. Минава всичко през мен и от опит като андроид бокс мога да кажа ,че от 2 години поне най-доброто като цена и качество е Зиду, просто хората изстискват и максимума от Андроида като ОС. Старите добри марки Миникс и Угос...ами в никакъв случай не са по-добри в пъти от Зиду,а цените им са по 2 или 3 от тези на Зиду. Истината е ,че и най-евтиния тв бокс при правилни настройки (с малки изключения де-за пример ужасаващото лошите MXQ Pro и сие) няма проблем с 4к съдържание и стерео звук. Но при некачествена евтина кутия и прекомерно претопляне може да ви изненада неприятно. Големите марки в бранша макар и в пластмасова кутия слагат качествени големи радиатори и опасноста е минимална ,но Scision ,MXQ Pro,ужасния m96x vbox....не истина колко са калпави с рециклираната си памет ,лощо охлаждане или мега некачествен фърмуер.
    Накратко според нуждите и възможностите 4к не е мираж, много каналния звук при фирмите които плащат за лицензи също. Не случайно класика Popcorn hour вече прави такива плеъри-честно казано зле особено за цената си .А за тези които все още имат големи библиотеки на NAS или хардове изтеглете Tiny media manager,сканирайте си папките нека да ви ги подреди смъкне субтитри,обложки инфо (дори и с руските филми вече работи сносно ).След това задайте на Kodi при сканиране да чете от локалната информация и имате перфектната библиотка . Скоро ще публикувам цялостна инструкция в сайта си ,явно и тук малко се намира място за андроид плеърите . Успех!

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #96

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Аз лично чакам новите модели на Dune с HDMI 2.0.
    Не че толкова съм се засилил да гледам 4k, но ми се иска да имам вариант.
    Телевизора се справя добре, но нямам вариант да ги гледам директно от NAS-а.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #97

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Някой има ли мнение относно Nvidia Shield-TV ревизия 2017г.? Как се справя с 4К, работа по мрежа, андроид приложения....

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #98

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Здравейте, от известно време ползвам андроид устройство Beelink GT1, базирано на амлогик 912 процесор, GPU: ARM Mali-T820MP. Като цяло съм доволен от възпроизвеждането през коди, но имам някой забележки - 1во доста крашват определени сървиси, както и самото коди. По незнайни за мен причини, коди не иска да се ъпдейтне до 17 и си стои на 16. Получава се ако деинсталирам коди и го инсталирам от маркета, но тогава незнайно защо някой неща не функционираха както на предходната инсталация, като това с най-голямо значение за мен - не пускаше raw звук през оптичния изход, въпреки идентични настройки.
    Та имам ли някакви опции за друг фърм, или пък да накарам този да спре да крашва?
    Относно коди, ако инсталирам пак 17.6, има ли нещо по-специфично за настройка, което може би пропускам?
    Има ли други читави алтернативи за плейър на андроид?
    П.с. дистанционното което препоръча kaloman е страхотно. Ползвам го от няколко дена и е супер. Като недостатък може би бих определил еир маус функцията, която от разстояние около 3,5 метра почва много да бъгва.
    Този пост е редактиран от regned; 20-01-18 в 16:06.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #99

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    SPMC, CEMC - алтернативни на Коди за Андроид. Има ги в Гугъл плей.

  12. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #100

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Колеги,
    какво ви е мнението за apple tv 4k?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #101

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Здравейте,
    От 7-8 години ползвам попкорн А-210. Проблема е, че предната седмица ми изгоря wi-fi адаптера (WN-150). Съответно не се продават вече такива. Четох из разни руски сайтове за съвместими такива, но нито един не е в продажба вече.
    Та най-вероятно отивам към нов плейър. Въпроса е, че попкорна работи толкова надеждно и безпроблемно през годините, че не се е налагало да бъда в час с новостите на пазара. Изискванията са:

    • Да може му се инсталира диск 3,5“. Знам, че може и външен, но е по-естетично.
    • Да има торен клиент.
    • Да има отдалечен контрол на торент клиента. Както е Transmission на попкорна.
    • Да не е много сложен за инсталация, настройки и т.н. Аз съм средностатистически потребител. Професията ми е далеч от технологиите и всичко ми коства много четене, разпитване във форумите и много нерви.
    • По възможност без вентилатор


    Телевизора ми има плейър, които работи безпроблемно. Но нямам време да свалям на дискове да закачам през USB и т.н.
    п.п. Ако някой има wn-150 което по някаква причина вече не му е необходимо, съм готов на сделка.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #102

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Мнението ми за Apple tv е...затворена система с хубав хардуер ,ако си в Америка и искаш да и ползваш платените и услуги взимай. Ако искаш да го ползваш за хакерска машина -трудно се хаква ограничени неща работят. Епълк са богати благодарение на такива затворени системи ,като и плащаш за какво ли не нон стоп

  16. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    150
    #103

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Здравей, искам да ползвам popcorn, kodi, netflix и hbogo. Имам почти всичко от apple и ми се ще да запълня колекцията си в тази сфера. Колебая се и за Shield 2017, но е с андроид и това ме малко спира...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    41
    #104

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Новото Zidoo h6 pro след последния ъпдейт е по-добро от X9s при пряко сравнение от първа ръка . Процесора е много добър, цветовете са еталонни. Макар и само 4 ядрен хвърчи спрямо 912ките. Най - много ме впечетли че stb mag emulatora работи по бързо от оригинален MAG 322. Дистанционното е блутут и е стъпка по-добро от другите,вече и wifi върви прилично. За 3 месеца живот вече 3 ъпдейт - както винаги Зиду си правят подръжката основен коз да избереш марката.Дотук единствено все още оптимизирано Коди (zdmc) липсва,но съм сигурен ,че ще направят и за този процесор. Е слава богу не е фатално, отлични алтернативи има на Коди вече има за онлайн стрийминг, а за офлайн прекрасния media manager има неща които обикновените модели андроид боксове само мечтаят,истински passtrough, aftoframe , смъкване на онлайн субтитри ,браузване на samba и nfs и директно плейване по мрежата . Лан е гигабитов през него 4к филми си пускам и се плейват с лекота. Като добавим металната кутия, добрите материали на изработка и по-ниската цена на модела от x9s -струва си !!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    97
    #105

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Имам няколко въпроса относно Zidoo h6 pro. Като гледам май няма място за твърд диск или греша? Пробвал ли си някой филм от замунда примерно как ще вървят. ********************/bananas?c42=1&c35=1&c46=1&c20=1&c19=1&c5=1&c24=1&c28=1&search=2160p+war&incldead=&field=descr
    При мен например яко сече "Деня на независимостта" и "Дивиргенти". За плейване използвам сат приемник Арива 4К комбо с андроид.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 28 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 08:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 22-02-19, 00:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 18:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 14:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 14:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе