Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Media Player - Zidoo X10

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #1

    Media Player - Zidoo X10

    Днес получех от емаг плейъра. Снимката на сайта е стара и първата версия на зипоо х10 е с много смотано дистанционно. След много разговори с емаг така и не можаха та кажат коя версия на дистанционното ще получа. Пристигна ми бяла кутия с новото дистанционно - с многото бутони. Кутията на плейъра е от алуминий много добре изглежда. Адаптера е с малко къс кабел. Първите впечатления - има избор на български но основните неща са на английски - настройките и файл менажера. Мрежата лесно се настрои. Тежките филми и 4к не вървят на 100мб мрежа на 1000мб всичко е наред. WIFI няма MIMO едната антена е за блутута а другата е за ВИФИ. На 2м от рутера зипоо сложен в тв шкаф не може да работи добре с ВИФИ АС - бавно отваря и сече картината. Субтитрите имат много опции цвят с октанова /различни видове и дебелина/ големина на разстояние от долу, разстояние между редовете и много лесно синхронизиране. Лесно се свързах с моя НАС - самбата е на много лесно място. Още не съм сложи вътрешен диск. Дисплея е много голям и ясен за виждане. Менюто при гледане на филми е удобно. Звука е синхронизиран с видеото и 5,1 и 7,1 Долби ТРЮ и ДТС НД Мастер аудио се разпознава от ресивъра ми. Блу Рей меню тръгва от папка и ИСО. Като навигацията е пълна. ДВД ИСО се отваря с пълно меню. FLAC 24 бита възпроизвежда дори и многоканален. SACD ISO свири само стерео с изход ПСМ на 176 кхц. DSF фалове само стерео свири. Звука от PCM е малко по остър от dsf файла пуснат през SACD DAC на MARANZ SR5011. В следващите дни като пробвам ще споделя още.
    Този пост е редактиран от npb; 31-08-18 в 17:28.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    С каква OS е, освен Андроид6?
    Има ли вграден торент клиент и възпоизвежда ли 3D ISO?
    За това Zidoo ли става дума?

  4. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #3

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Нямам в момента 3д исо файл. Ще пробвам по на татък. Но отваря Блу рей исо, би трябвало да отваря и 3д исо. Има и openwrt ОС и там се слага торентклинт самба ФТП и др. Още не съм сложил диск вътре после ще пиша.

    - - - - - - - - - -

    След ъпдейт до най новата версия 2,0,34 се появиха много нови неща в управлението на Зидуу. Вече можеш да избереш само от външни субтитри да се зареждат или вид език. Да настрои бутоните нагоре и надолу за синхронизация на субтитрите. Може да избираш субтитри които не са със същото име на филма. Настройка за SACD. Облика е по ясен и четим. Но има проблеми с възпроизвеждането на Блу Рей менюто. Стартира но в повечето случай не може правилно да стартира песни от списъка на менюто. Но пък има възможност да стартираш само видео файловете и роботи преместването по песни. Инсталирах SPMC плейър. След настройки тръгна 5,1 и 7,1 на ресивъра Долби трю и ДТС НД Мастер Аудио. С него почти всички Блу Рей и ДВД се отваря с меню и правилно избираш и стартира песни от него. Успях с нея да подкарам и 5,1 dsf и dff фалове на SACD като се правят други настроили на изхода. Звука е доста добър. Недостатък на програмата за мен е че числата не отговарят на процент от времетраенето на филма - директно въвеждаш времето до което иска да отидеш и по важното че външния дисплей не показва времето от филма а показва часа. Явно ще се върна към основния плейър за филми а Блу Рей ще ползвам с новата програма. Сложи харддиск вътре. Беше форматиран НТФС - веднага го разпозна. Включих самбата и ПС по мрежата го видя.

  5. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #4

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Преди няколко дена излезе нов firmware v2.1.14 beta. Днес го инсталирах. Инсталацията премина бързо и без проблеми. При стартиране не забелязвам нищо ново в менюто и в настройките. Но са оправили проблемите с навигацията и стартиране на Блу Рей меню. Оправили са избора в менюто на песни и показването и избиране на Pop Menu. Преди това Pop Menu въобще не работеше. Много съм доволен сега вече е пълноценен Блу Рей плейър. Инсталирах и новия alpha version for music 3.0 плейър. Изглежда интересно но има още какво да оправят. SACD ISO стартира пак в стерео, но не може да сменяваш следваща песен. Преди работеше. Все пак е алфа версия ще изчакам да видя как ще го развият. По лесно си избираш песинте за слушене, но за сега продължава да ми е по лесно от браузъра да избирам какво да слушам.
    Този пост е редактиран от npb; 18-10-18 в 16:52.

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #5

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Има и подобрение и при гледане на видео менюто с аудио и субтитри е преместено горе в ляво и с по ситен шрифт. Така е по удобно не пречи на субтитирите като гледаш. Менюто е еднакво и при филм и при Блу Рей много по добре е. Инфото на видеото е също променено първо ти дава най важното и при второ натискане е пълно инфо. Преместването във времето при гледане е подобрено вече показва със синьо на коя минута си и колко остава да гледаш от цялото времетраене. Във файл менажера като почнеш да гледаш видео и спреш слага отметка че вече си го гледал и колко време си изгледел и цялата продължителност на филма.

  7. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #6

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Преди няколко дена пуснаха нов софтуер 2.1.20. Инсталацията премина без проблеми. Не виждам някакви нови неща при гледане на филми. Всичко си работи. Има подобрение в музикалния плеър - вече е версия 3.50. Може да възпроизвежда SACD от ISO и DSF файлови. За сега само стерео и изход PCM звука е добър. Свири много канално flac. Като цяло музикалния плеър на мен ми е малко неудобен. Ще продалжа да слушам музика директно от плеъра на ресивъра управляван от телефона ми. Появи се проблем не може да се избере град за показване на времето. Това да му е проблема на плеъра.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #7

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    С какъв hdmi кабел пристига, 2.0 или ....

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #8

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Кабелите нямат версии ,Венци

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #9

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Ами може, възможно е да са търговски трикове. Чел съм че някой е имал проблеми и се е оказвало че било от кабела в последствие. Примерно моят блу-рей плеър навремето беше окомплектован с 1.3b (така пише на него), сега чета че за възпроизвеждане на 4К трябва да е 2.0 https://www.emag.bg/kabel-hdmi-sandb...ch-Action=view или High Speed https://www.emag.bg/kabel-hama-high-...ch-Action=view

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #10

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Имат версии. Предполагам че 2,0а или 2,0b. Качвам снимка ако се оринтираш пиши, в интернет не намирам точно какъв е.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #11

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Под High Speed съм виждал 1.4 и 2.0


    Както и да е, предполагам са сложили правилният кабел. М/у другото и те предлагат кабел, ама естествено че ще сложат по-евтин в кутията но пък си е правилният. https://www.zidoo.tv/Product/index/m...McQ%3D%3D.html

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #12

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Имат версии. Предполагам че 2,0а или 2,0b. Качвам снимка ако се оринтираш пиши, в интернет не намирам точно какъв е.
    Колега разбирам че плеъра който си купил е неповторим ,но кабелите дори тези брандирани от Зиду нямат версии.Всеки кабел означен като хай спиид покрива трансфера на 4к видео .

  16. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #13

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Не се заяждам но моля прочети в интернет преди да пишеш не верни мнения. Както е написал колегата vencifclПод High Speed съм виждал 1.4 и 2.0 Версията 1,4 можеш да гледаш 4к видео до 30Hz без HDR. За 4k видео с 60Hz и HDR или HDR10 ти трябва поне кабел с версия 2,0а. Справка WIKI.

    ,

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #14

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Бъркаш "кабел" с "вход" - HDMI кабел обозначен 1.4 и хай спийд (Сони купуван преди много години за ПС3) си работи чудесно на ПС4 с ХДР 4К60 .
    Вих вход версия 1.4 няма как да поеме повече от 4К30 ...

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #15

    Отговор: Media Player - Zidoo X10

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Не се заяждам но моля прочети в интернет преди да пишеш не верни мнения. Както е написал колегата vencifclПод High Speed съм виждал 1.4 и 2.0 Версията 1,4 можеш да гледаш 4к видео до 30Hz без HDR. За 4k видео с 60Hz и HDR или HDR10 ти трябва поне кабел с версия 2,0а. Справка WIKI.

    ,
    Колега няма нужда да чета в интернет нещо което знам.Виж, не верни мнения мога да имам чел и не чел нали затова е мнение.В конкретният случай е proven alegation.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player LG DP1BPBC
    От Chaser във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 39
    Последно: 10-12-14, 22:08
  2. WD HD Media Player
    От katalino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 09-08-10, 18:07
  3. Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
    От MrMyr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 17:34
  4. MEDIA PLAYER-SUB
    От Ivoo във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-03, 23:28
  5. media player 9
    От medunski във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 04-01-03, 02:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе