Резултати от 1 до 6 от общо 6

Избор на мултимедиен плеър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    1
    #1

    Избор на мултимедиен плеър

    Уважаеми приятели от форума, имам нужда от компетентно мнение за закупуването на нов мултимедиен плеър. В момента притежавам Dune HD Max, закупен през далечната 2012 година.Тъй като плеъра вече морално остаря, бих желал да закупя нов такъв - с повече възможности.Плеъра го ползвам както за гледане на филми от интернет чрез компютър, така и за записване и слушане на музика. В момента притежавам хубав телевизор, но същия няма HDR възможности. За музиката мога да кажа, че съм малко аудиофил и харесвам по-високите стандарти на музикалните формати. В тази връзка съм се спрял на последния модел на Dune - Dune HD Ultra 4k, тъй като в него е използван по-качествен ЦАП за музикалните файлове.Във връзка с горното въпросът ми е: дали заслужава да закупя доста по-скъп плеър, на цена около 3000 лева, заради по-качествена аудио
    част?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2

    Отговор: Избор на мултимедиен плеър

    За 3000 лв. може да се купят доста други неща , не знам дали ги бих дал за мултимедиен плеър.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #3

    Отговор: Избор на мултимедиен плеър

    Разгледай моделите TV Box на Zidoo.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #4

    Отговор: Избор на мултимедиен плеър

    Цитат Първоначално публикувано от Migata Виж публикацията
    Уважаеми приятели от форума, имам нужда от компетентно мнение за закупуването на нов мултимедиен плеър. В момента притежавам Dune HD Max, закупен през далечната 2012 година.Тъй като плеъра вече морално остаря, бих желал да закупя нов такъв - с повече възможности.Плеъра го ползвам както за гледане на филми от интернет чрез компютър, така и за записване и слушане на музика. В момента притежавам хубав телевизор, но същия няма HDR възможности. За музиката мога да кажа, че съм малко аудиофил и харесвам по-високите стандарти на музикалните формати. В тази връзка съм се спрял на последния модел на Dune - Dune HD Ultra 4k, тъй като в него е използван по-качествен ЦАП за музикалните файлове.Във връзка с горното въпросът ми е: дали заслужава да закупя доста по-скъп плеър, на цена около 3000 лева, заради по-качествена аудио
    част?
    nVIDIA Shield Pro 2019.

    И не, не си заслужава според мен. За много под тази сума можеш да си вземеш отделен DAC, който да си включиш към мултимедийния плейър. Така ще си имаш 2, независими едно от друго, устройства, които можеш да подменяш при нужда.

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #5

    Отговор: Избор на мултимедиен плеър

    Нищо не пишеш за техниката след плейъра. С ресивър ли си или стерео усилвател. Заслужава си да си го вземеш ако ресивъра или пред усилвателя имат аналогови балансирани входове, иначе едва ли ще чуеш някаква разлика. Зависи каква музика слушаш. Ако харесваш поп или джаз записи по нови от 2010 г си заслужава да го вземеш. Доста от старите записи дори и 24 bit FLAC и SACD нямат добър саунд. Плейъра който си харесал като функции ще е много близък до твоя – меню и начин работа, на мен не ми допада гледането на филми с DUNE. Много по удобен и с малко по добра картина е ZIDOO който и модел да вземеш. Слушането на музика с него на мен не ми е удобно и ползвам BubbleUPnP на телефона който управлява ресивъра ми. Музиката e на NAS дискове пускана от телефона и директно възпроизвеждана от ресивъра и затова не си заслужава скъп плейър с добър ДАК. Всеки компонент в системата ти трябва да съпоставими и равностойни по качество, няма смисъл да се изхвърляш със скъп плейър ако другата техника не са на това ниво.
    Този пост е редактиран от npb; 31-07-20 в 19:33.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #6

    Отговор: Избор на мултимедиен плеър

    Който чува разликата / с уши / между балансирани входове и коаксилни / дигитални може да се гордее с ушите си.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на мултимедиен плеър
    От zakata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 06-06-14, 12:47
  2. Избор мултимедиен плеър
    От tany във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-13, 20:07
  3. Избор на 3D мултимедиен плеър
    От zakata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 16
    Последно: 28-11-12, 15:21
  4. Отговори: 0
    Последно: 31-12-11, 00:11
  5. съвет за избор на мултимедиен плеър
    От mongodim във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 18:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе