Резултати от 1 до 7 от общо 7

Apple iPad е пряк конкурент на хартиените вестници

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Apple iPad е пряк конкурент на хартиените вестници

    http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14248

    Изследване на журналисти от Reynolds Journalism institute, RJI показват тревожни признаци за големите медийни групи, разчитащи на милионните си тиражи на хартиени медии.
    Даже и в момента, приложенията за Apple iPad оказват сериозна конкуренция на традиционната преса, а през следващата година тенденцията ще се задълбочи.
    Болшинството анкетирани собственици на iPad - 84,4% са споделили, че таблетът им е основен източник за получаване на новини, а 81,5% го използват за четене на книги, вестници и списания.
    Други интересни факти, които можем да научим от анкетата са:
    - повече от половината анкетирани собственици на iPad са обявили, че имат годишен доход, по-голям от $100 000;
    - Девет, от всеки 10 анкетирани са доволни от своя iPad tablet;
    - 76.1% от анкетираните биха препоръчали Apple iPad на познатите си;
    - 28,3% от анкетираните използват своя таблет над два часа на ден.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Apple iPad е пряк конкурент на хартиените вестници

    не компютрите и лаптопите, а именно пад-а!

    еееей, поръчкова журналистика, хей, здравей

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re:Apple iPad е пряк конкурент на хартиените вестници

    Аз също съм на мнение, че конкретно iPad и подобни устройства са заплаха за вестниците, докато лаптопи и компютри - не са.
    Вестници чета, когато пътувам или например пия сутрешно кафе в заведение. Което предполага, че или ще чета на хартия или ще имам преносимо устройство, удобно за държане. Няма да седна да чета електронен вестник нито на домашния компютър, нито на лаптоп, докато със значително по-лек и удобен за четене, държане, прелистване таблет бих го направил...
    Изоставаш от технологиите - време ти е да се обзаведеш с таблет и ще промениш мнението си: )

    Изпускаш и друг основен момент - Apple се е заел сериозно да разработи конкретно приложение за четене на електронни вестници за iPad, което за американския пазар е изключително важна предпоставка за добро развитие.
    В момента няма подобна услуга за компютри. Идеята е не да обикаляш като гламав из мрежата и да зареждаш зле оформени страници, а да влизаш в онлайн РЕП, да си купуваш през него вестника в подходящ формат и да си го четеш с вграденото приложение....

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Apple iPad е пряк конкурент на хартиените вестници

    А като излезе айпада всички ревахте, че е безсмислена играчка

  6. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #5

    Re:Apple iPad е пряк конкурент на хартиените вестници

    Не съм съгласен, че са заплаха. Вероятно са само алтернатива.
    През 1994 във Вашингтон тамошният всекидневник от 125 или 115 страници /не помня точно/
    струваше 25 цента! Че тя, хартията само може би струваше повече!
    Носителят не е определящ за цената/печалбата.
    В момента тонове хартия се изхвърлят в кофите ежедневно - Била, Кауфланд, Метро, Пени............
    зариват ни и то -безплатно.
    Така, че ако се абонираш за електронно издание на вестник - вестникът е на далавера!
    Дори безплатно да го четеш - пак е на далавера...

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Re:Apple iPad е пряк конкурент на хартиените вестници

    Така е. За интелектуалния труд на журналиста не е заплаха. За всички, обслужващи печатането на хартия и разпространението... е заплаха.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Apple iPad е пряк конкурент на хартиените вестници

    таман 2 пад-а висяха в мен 2 седмици и ги разглеждах и дялках отвсякъде, така че не изоставам :Р

    далеч съм от отричане на предимствата им, просто съм на мнение, че някъде тясната специализация на продуктите е задължителна (фотоапарати, дрелки, перални и др.), а другаде е болезнен напън за измисляне на нова пазарна ниша, откъдето да се изсмучат все по-ценните пари на хората.

    конкретно за четенето и разликата м/у устройство за четене и лаптоп - да, малко по-удобно е да четеш книга от пада, и да, повече му държи батерията. обаче ако тръгна нанякъде, където бих искал да имам пълна функционалност от устройството, което имам, взимам лаптопа. така че ако трябва да избирам между двете, избирам лаптопа. ако трябва да избирам дали да похарча 250 или 1250 лв (обикновено устройство за четене и пад), определено бих заложил на по-специализираното устройство, което има пълна функционалност в сферата си, без допълнителни половинчати решения, с които е фрашкан пад-а (usb няма, ethernet няма, възможност за работа като нормалено устройство няма, освен ако на отсрещния комп няма допълнителен софтуер itunes, и т.н.... ). и струва 20% от "прекрасния" пад, с който за да работиш маааалко по-комфортно, трябва да jailbreak-неш, така че и аргументът "легален съм" изчезва яко дим.

    P.S. и за да не бягаме от темата ще добавя, че при свиване на четенето на хартиени новини до 10% от това в миналото, заплаха с допълнително свиване с 20% на тези 10% звучи някак си... разбираш ме

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Apple iPad 2 -16 GB 3G - бял
    От compleo във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-12, 21:37
  2. Продавам Macbook Pro/Air(11"13"15") + Apple iPad 2 + Apple TV2 - нови!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 25-08-11, 21:24
  3. Продавам Macbook Pro/Air + Apple iPad 2 + Apple TV2 - запечатани и с гаранция!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-11, 21:16
  4. Продавам Macbook Pro/Air + Apple iPad 2 + Apple TV2 - запечатани и с гаранция!
    От teodorteo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 09-06-11, 23:41
  5. Apple ipad .. Help
    От gipk във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 28-11-03, 10:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе