Софтуерният гигант Adobe за пръв път с милиардно тримесечие
http://setcombg.com/default.asp?site=comment&NID=14281
Напук на всякакви отшумяващи кризи, Adobe Systems счупи всички досегашни рекорди и постигна за последното тримесечие на фискалната 2010г оборот от $1,008 милиарда. Цифрата е знакова, защото компанията, за пръв път в своята история преминава психологическата граница от $1 милиард за тримесечие. Нетната печалба за тримесечието също е сериозна - $268.9 милиона.
Shantanu Narayen, и CEO на Adobe обяви резултатите и за цялата фискална 2010 - оборотът е $3.8 милиарда, с 29% повече от 2009г, а печалбата е $774.7 милиона.
Големи цифри, голямо нещо...
http://setcombg.com/news/newsimages/adobe-trend-up.jpg
Re:Софтуерният гигант Adobe за пръв път с милиардно тримесечие
числата имат друго значение в условията на инфлация, каквато търпи доларът ;)
Re:Софтуерният гигант Adobe за пръв път с милиардно тримесечие
Мм, аз от икономика не разбирам, но когато нямаше криза, през декември 2007г напр и декември 2008г напр. доларът имаше същата стойност спрямо еврото, каквато има и сега.
Поне аз не виждам някаква сериозна инфлация през последните 3-4 години, напротив, струва ми се, че е по-ниска от нормалната. Каквото можех да купя с $10000 през 2007/2008, сега мога да го купя с по-малко от $10000.
Re:Софтуерният гигант Adobe за пръв път с милиардно тримесечие
за да не стане мътна и кървава в тема, която е за друго, ще се опитам да обясня хем с две думи, хем икономически обосновано
1. наблюдаваме световна криза, в която стойността на всички валути спада, т.е. отношението една към друга остава същото, но покупателната сила на самата хартийка спада. доказателство - сравни цената на ценните метали отпреди 2-3 години и сега.
2. доскоро имахме дефлационна рецесия, която... уффф... тук следва сложна материя :). хем имаме намаляване на цените, хем имаме свиване на производството поради намалено търсене. това е резултат от спукването на балона на недвижимостите. вторият етап е последвалият bailout, който тласка рецесията към инфлационен тип заради повишеното парично предлагане, което се прави (уж) с цел стимулиране на икономиката (вж. по-горе за свиването на производството). понеже подозирам, че вече всеки поглежда към червения хикс горе, мисля да приключвам :)
накратко - доларът не е това, което беше, както по горните причини, така и поради надпреварата понастоящем всяка страна да обезценява валутата си в стремеж да стимулира износа. само дето щатите изнасят вече само филми за това колко са велики :))