Резултати от 1 до 15 от общо 15

sub в dvd

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #1

    sub в dvd

    имам двд филм но без български субтитри, а иначе бъл титри имам но са за ави.

    въпроса ми е има ли възможност да се вкарат субтитри в двд филм или трябва да го конвертирам в ави?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #2

    sub в dvd

    Има разбира са ама ти трябват някой програми чети:

    http://www.vorkosigan.tk/

    http://www.videohelp.com/forum/viewtopic.php?t=219535








  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    sub в dvd

    и повечко четене, и доста време, и най-вече желание да се занимаваш с това, защото не е чак толкова лесно и за 5 мин няма да стане... иначе линковете по-горе ги бива. vorkosigan дори беше написал някакво малко how-to ако не се лъжа...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #4

    sub в dvd

    dimi tks за инфото, мисля че ще ми свърши работа, започвам борбата!

    а иначе е ясно че няма да стане за 5 мин!

    просто ми трябваше основа от къде да тръгна!

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #5

    sub в dvd

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">и повечко четене, и доста време, и най-вече желание да се занимаваш с това, защото не е чак толкова лесно и за 5 мин няма да стане... иначе линковете по-горе ги бива. vorkosigan дори беше написал някакво малко how-to ако не се лъжа...



    <div align="right">Originally posted by FearMe*-*08/04/2005*:* 14:03:19</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">аз бих казал 4е е мн добре някой да ти удари яко рамо както аз полу4их такова от ДИМИ за което съм му МНОГО благодарен !

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #6

    sub в dvd

    Нали затова са тези форуми човек винаги има какво ново да научи[8)]

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #7

    sub в dvd

    въпроса с вкарването на субтитрите в двд-то го отработихме, но се появи нов проблем - субтитрите не съвпадат - появяват се с около 1 минута закъснение. с dvd lab (между другото приема само srt суб) не мога да ги коригирам.

    Та новото питане е - с коя програма мога да коригирам времето на показване на титрите от начало до край (напр. изместване с 1 мин. назад), защото ако трябва всяка реплика да се коригира поотделно си губи смисъла.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    633
    #8

    sub в dvd

    В формат .срт .суб и още 50-тина други става лесно с Subtitle Workshop. Но след като вече са вкарани в ДВД-то, незнам. Най-много предварително да им направиш дилей и после да ги вкарваш. Проби и грешки демек.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #9

    sub в dvd

    значи преди да ги вкарам в двд-то искам да им променя времето на показване - да дам правилното време на първата реплика и до края всичко да се промени с тази корекция, а не на всяка реплика да и сменям времето.

    как става това с Subtitle Workshop и може ли да стане ?

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #10

    sub в dvd

    с Subtitle Workshop може :

    Еdit->Timings->Set delay->избираш + или - ,чекваш за всички субтитри и си готов даваш save [:D]

    Във вкарването на субтитрите най-голямата играчка са синхронизирането им.Кажи с кой-филм се бориш .Аз с dvd lab съм вкарвал и .sub .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #11

    sub в dvd

    борим Indiana Jones & The Raiders Of The Lost Ark - не че много ми трябва, а за принципа - да схвана как става, защото утре ще ми падне някои добър филм и искам така да го направя заради по-доброто качество, иначе мога да го конвертна в ави и с BS Player-а да му изместя субтитрите - така съм го правил.



    с Subtitle Workshop-а на първо четене нещо не можах да го улуча, явно ще ми трябва повече време да се занимавам.



    В какъв формат да ги сейвна титрите след + или -. като дам save as

    ми излизат сума ти варианти.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    sub в dvd

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    В какъв формат да ги сейвна титрите след + или -. като дам save as

    ми излизат сума ти варианти.



    <div align="right">Originally posted by Hicko*-*11/04/2005*:* 12:10:49</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Правиш си едно резервно копие на файла със субтитрите и след това като променяш нещо със Subtitle Workshop-а даваш само "Save" - така промените се запомнят в текущия файл във формата който е бил. Ако искаш да го направиш в друг, тогава избираш "Save As..." и съответните настройки след това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    42
    #13

    sub в dvd

    Pat - това за save ми е ясно. проблема е че dvd lab приема само титри в srt формат, а txt u sub и други не - дава грешка.

    значи може би трябва след корекцията в Subtitle Workshop-а да ги сейфна в друго но не знам в какво.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    sub в dvd

    В SubRip формат.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    70
    #15

    sub в dvd

    За конвертиране на субтитри използвам RadLight Subtitle Studio -> http://www.freedownloadscenter.com/Reviews/r468.html



    Малко е старо, ама върши идеална работа - с него можеш да преместиш всички субтитри с колкото си искаш напред и назад.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе