Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с C-Media AC97

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с C-Media AC97

    Здравеите.след като имах някакав вирус спаи нещо и го одстраних ми изчезна звукат.след като инсталирах отново всичко C-Media AC97 Audio Device ми отказва да работи.още при инсталирането се появи надпис че тази АЦ97 нее получила сертификат от маикрософ дигиталният и номер небил разпознат и няма да работи прабилно.сега е инсталирана обаче неработи и аз нямам звук.КОФТИ РАБОТА.мозели някои дами помогне.благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: ПОМОЩ

    Аз ще почакам Black Adder да ти отговори...

    P.S. Ще променя и заглавието на темата ти.

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Проблем с C-Media AC97

    Не се отнасяйте грубо с младежа, моля ви.....
    Той няма никакъв опит и е сам в чужбина. Наистина има нужда от помощ, а и за първи път влиза във форума.
    Смилете се малко - май е отвикнал и на кирилицата.......
    А иначе прави хляб там - в Чехия И си има компютър! И си чатим даже

    //Много навременна намеса на @Ivo за заглавието!!


  5. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #4

    Re: Проблем с C-Media AC97

    http://www.pcreview.co.uk/forums/thread-1868603.php

    Май ти трябва друга версия на драйвера.
    Пробвай от CD-то, което си получил заедно със звуковата карта.
    Виж и тук:
    http://www.soundcard-drivers.com/drivers/136/136560.htm

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Проблем с C-Media AC97

    Цитат Първоначално публикувано от IvO™
    Аз ще почакам Black Adder да ти отговори...
    Стига сте плашили хората с мен бе, като ника ми започва с Black това не значи че съм чак толкоз черен. (а пак добре че Wise хвърли малко светлина върху питащия де)

    @BaHko1979, а сега по темата, знам че не е лесно, ама не е и трудно да прочетеш какво си написал (има бутон Предварителен преглед), преди да го пуснеш и ние да го четем, щото на 5-тия прочит схванах горе-долу за какво иде реч.
    Съвети ще получиш, и то не един и два, но повечето няма да ти свършат работа, поради няколко факта - не си казал с каква операционна система си, не си казал платката дали е вградена в дъното или е отделна, като си трил вирусите - дали не е попаднал там и някой драйвер за звука.

    Иначе в общия случай деинсталирай сегашните драйвери, рестартирай, провери в БИОС-а дали ти е разрешен звука (ако си с вграден дъното), стартирай си пак Windows-a и ако имаш неоригинално СД (както е казала Bibi) инсталирай пак от него, предупреждението да не те плаши, това Майкрософт го правят, за да принудят производителите на платки и драйвери да им плащат, давай си му да го ползва, рестартирай и виж дали има звук.
    Ако пак няма - пиши да мислим

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    2
    #6

    Re: Проблем с C-Media AC97

    Windows xp profesional ми е windowsa за платката и такива работи изобщо неразбирам.за триенето при вируса незнам какво сам трил.вазможно е че сам изтрил някои драивер...как да одинсталирам тези драивери?незнам изобщо каква платка имам вградено дано или не...какво е това БИОС???аз сам много БОС и изобщо си нямам понятие от тия работи...сас мене сте баде много сложно....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re: Проблем с C-Media AC97

    Мдааа...
    Явно, че проблем имаш не само с някакъв драйвер или звукова карта...
    Моето виждане е, че сам няма да се справиш, каквото и да те посъветват тук!
    Ако имаш някой приятел наблизо, който е малко по-запознат - да ти направи снимка (image)
    на диск С (след като се подкара всичко да работи) с Norton Ghost и просто да те научи
    как точно да си връщаш снимката (image) обратно. Така винаги ще може да се връщаш
    до началното положение. Но трябва мноооого внимателно да си запишеш всяка стъпка
    и да пробваш пред него, че писанката работи.
    Купуването на Windows ти е последна грижа, освен ако не мислиш, че Бил Гейтс не е
    достатъчно богат. Няма да ти реши проблема! Преинсталацията на системата не е съвсем просто
    нещо (особено ако си бос в английския и компютрите).

    За теб е важно да ти работят някои основни неща, които можеш да опишеш.
    Не ти трябват никакви екстри. Важното е да се връщаш лесно в началното положение.

    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Realtek AC97 Audio ...
    От Don_Corleone във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-08-07, 15:37
  2. AC97 няма звук
    От Smurfa във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 8
    Последно: 21-06-06, 01:25
  3. svyrzvane sb AC97 s syntezator
    От Brat4eda във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 06-12-03, 11:35
  4. AC97 Audio na CMR/AMR slot
    От T във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 30-08-02, 17:36
  5. Problem s AC97
    От Mitko744 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 04-08-02, 01:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе