Резултати от 1 до 7 от общо 7

За кийгеновете и краковете?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #1

    За кийгеновете и краковете?

    Понеже незнам към кой раздел се отнася въпроса ми ще го пусна тук, моля да бъда извинен ако се отнася към друг раздел или има подобна тема. Който може нека помага с каквото може.
    В няколко саита чета за крак и кийген, по принцип знам за какво служат и съм ги ползвал при инсталирането на различни програми, но немога да разбера, какво точно представляват? Как се правят? Изобщо какъв е алгоритъма и от къде се започва и през какво се преминава зада се направи такова нещо. Благодаря предварително за всякакава помощ.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:За кийгеновете и краковете?

    представляват програми, които или генерират валиден сериен номер, който да бъде приет от програма, или програми, които променят самият "характер" на кракваната програма, като се прескача изискването за валиден сериен номер

    правят се като се пишат (другояче не виждам как може да се отговори на въпроса)

    започва се с разбирането какъв е вида на защитата, като след това се преодолява

    а преди горното започване се започва с научаването на няколко езика за програмиране, за да можеш да започнеш да разбираш основните принципи, структури и механизми на функционирането и изграждането на работеща програма

    напълно съм наясно, че отговорът ми е напълно майкрософтски (100% верен, но не казващ нищо ), но това е положението. започваш от АБ на програмирането, ако наистина искаш да правиш нещо самостоятелно. иначе тюториъли от рода "стартирай програма А, намери "45 А8", промени го на "FF FF" дал господ, но дова е толкова далеч от писането на крак, колкото сеченето на дърво от дърворезбата

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #3

    Re:За кийгеновете и краковете?

    Благодаря за началото FearMe, точно това е един от проблемите, как се определя вида и мястото на защитата. За език да приемем, че човек има някакви познания, а за дърворезбата и сеченето съм напълно съгласен. Мисля обаче, че е човшко да се помогне на по-малко знаещите с насоки. Дано да съм прав.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:За кийгеновете и краковете?

    съжалявам, ако съм прозвучал иронично - не е било това целта ми

    същинският проблем във въпроса ти е, че реално погледнато, материята, която засяга, е незаконна. съчетан с факта, че наистина човек трябва да има сериозни познания в програмирането, нещата стават още по-сложни. колкото и бос (или напреднал) да е човек, първата мисъл, която трябва да му мине е, че именно защитите срещу кражба на програмите са една от най-важните задачи пред програмистите, пишещи въпросните програми. реално погледнато, за да не "цепиш дърва", трябва да си поне толкова добър, колкото някои от тях

    примерно, ето това е първия хит на гугъл при търсене на "cracking tutorial" - http://www.woodmann.com/crackz/Tutorials/Flores1.htm

    а доколко е "човешко" да се помага, също е спорен въпрос. споменавайки по-горе незаконността, оказва се, че със същия успех би следвало и да е "човешко" да се учим между кое ребро трябва да наръгаш човек, за да му целнеш сърцето със 100% сигурност . както и да е, като оставим шегите настрана, всичко опира до четене в нета на първо време, а по-нататък (ако е по силите и ако човек намира смисъл, при положение, че за почти всичко кракове излизат за 2-3 дена) остава сам да се занимаваш

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #5

    Re:За кийгеновете и краковете?

    Има една стара мъдрост: "занаят не се учи, занаят се краде". Никъде няма да намериш сдъвкано и смляно това за което питаш.

    За да станеш "кракер" трябва преди всичко много свободно време. А преди това, много четене и много знаене. Ако знаеш и можеш много и не си намериш високо платена работа, където да правиш защити вместо кракове, и имаш бол свободно време, тогава...

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    285
    #6

    Re:За кийгеновете и краковете?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ...е на "cracking tutorial" - http://www.woodmann.com/crackz/Tutorials/Flores1.htm ...
    Въобще от целия ресурс на CrackZ може да се научи много - оттук: http://www.woodmann.com/crackz/

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    40
    #7

    Re:За кийгеновете и краковете?

    Когато пуснах въпроса го пуснах по-скоро от любопитство какво и как изглежда и се прави, а не с намерението да нарушаваме закона или да ставам кракер. За такава, доколкото разбирам, времезаемаща работа маи ми е минало времето, но любопитството си е любопитсво. Не пречи човек да научи нещо в по-вече . Освен това FearMe щом е незаконно тогава помогнете с насоки в обратната насока, как се прави защита видове, начини и т.н. (дано и това не е незаконно?).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе