Резултати от 1 до 11 от общо 11

Архив на снимки ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    Архив на снимки ?

    Покрай детето доста снимки взеха да се трупат и взе да ме хваща страх да не се затрият нещо. За момента съм направил едно копие на папката на другия дял на диска, но това ми се вижда малко. Някой може ли да предложи някакъв лесен и бърз начин за архив, че към настоящия момент са към 17 ГБ ( само снимки и клипчета ) а не ми се разправя на двд да ги свалям а и го смятам за несигурно.

    Благодаря Ви!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Архив на снимки ?

    при мен е външен хард с два партишъна, плюс копие на стационарния, плюс копие на лаптопа

  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re:Архив на снимки ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    при мен е външен хард с два партишъна, плюс копие на стационарния, плюс копие на лаптопа
    + по на все ДВД-та

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #4

    Re:Архив на снимки ?

    значи да си купя лаптоп и външен хард и да приготвя един шпиндел двд-та

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Архив на снимки ?

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    значи да си купя лаптоп и външен хард и да приготвя един шпиндел двд-та


    хайде ограничи се само до външно хардче... един 250 гиги ти е предостатъчен, хем вече е джобни пари

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Re:Архив на снимки ?

    Цитат Първоначално публикувано от obshtinska_mishka
    Покрай детето доста снимки взеха да се трупат и взе да ме хваща страх да не се затрият нещо. За момента съм направил едно копие на папката на другия дял на диска, но това ми се вижда малко. Някой може ли да предложи някакъв лесен и бърз начин за архив, че към настоящия момент са към 17 ГБ ( само снимки и клипчета ) а не ми се разправя на двд да ги свалям а и го смятам за несигурно.

    Благодаря Ви!
    Бих ти препоръчал, не само гореописаните процедури, които са гарантирано ефикасни, но и да забележиш, че има сайтове за албуми и са безплатни, където можеш да качиш хиляди снимки и винаги да имаш достъп до тях, дори има и нива на видимост/секретност т.е. кой да може да ги гледа. Аз ползвам предимно www.album.bg и мога да кажа, че съм много доволен с изключение на това, че админите там не знаят как да си настроят сайта, но това е друга тема и не всички функции работят. Та освен външен хард, дублиране в различни компютри и запис на DVD, аз си качвам снимките и в www.album.bg, както и на още 2 тайни места.
    предимството е, че винаги имаш достъп, за да се похвалиш на някого или само да си ги гледаш сам плюс това е и безплатно.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Архив на снимки ?

    ru, няма ли все пак ограничение за обема на качване?

    аз лично нямам скрупули да си компресирам направените снимки към 80%, но повечето хора както снимат, така свалят и така пазят, което ще рече, че снимка <2.5 или 3мб нямат

    нямам си представа от политиката на сайта, но все пак ако всеки тръгне да качва 20-30 гиги къде ще му отиде края?

  10. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #8

    Re:Архив на снимки ?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ru, няма ли все пак ограничение за обема на качване?

    аз лично нямам скрупули да си компресирам направените снимки към 80%, но повечето хора както снимат, така свалят и така пазят, което ще рече, че снимка <2.5 или 3мб нямат

    нямам си представа от политиката на сайта, но все пак ако всеки тръгне да качва 20-30 гиги къде ще му отиде края?
    Не помня за ограничения, качил съм хиляди поне 2000 и ако има правиш 2 ри профил и качваш пак.
    Аз имам 4 профила там.
    1 семеен, 1 личен, 1 още по-личен, и 1 общ. ;-))))))))))
    Има права за разглеждане на снимките, може да се дава линк към снимка и внимавай, без да се разбере кой е албума и от къде е снимката по линка и много други екстри, като да качиш 500 снимки с един два клика на мишката.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #9

    Re:Архив на снимки ?

    Аз ползвах фликър, преди да стигна до тъпото им ограничение на безплатен акаунт ... сега ползвам Picasa ама е по-тъпа отколкото ми се иска.

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Архив на снимки ?

    абе вие тия снимки, какво ги изкарахте толкова цени, като чета имам чувството, че става въпрос, за данни от федералното бюро.

    @obshtinska_mishka
    FearMe ти го е казал, вземи си един външен хард, и си прави копия на него, така, ако евентуално харда на pc-то се скапе, имаш винаги копие, на външния.

    Примерно, аз ползвам от години един 250GB, който е включен в рутера ми, и се дели в мрежа, с pc-то и лаптопа, съдържайки и на двата компютъра данните.
    Не става въпрос за някакво болестно състояние, или манящина, но просто, за сигурност.

    Въпросът не е да имаш на 100 места копия, на 2 сигурни е достатъчно.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #11

    Re:Архив на снимки ?

    взех си външен хард и прехвърлих снимките, но се чудих дали няма някакъв софтуер или нещо друго дето да проверява какво съм прехвърлил и какво не и след това да прехвърля само това което не е - примерно наскро свалените снимки ? както е с фотоапарата като го включиш към компа си сваля само не сваляните досега снимки.
    Относно сайтовете с албуни не съм се замислял. Досега където съм качвал снимки все са искали играничен размер на снимката - не можеш да си я запазиш в голям както си е най-качествено и затова не съм обръщал внимание.

    ще взема да си ги изкарам на хартия най-накрая та да ми е мирна главата

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кое е по-добре UDF или RAR архив?
    От SET_time във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 22-07-10, 17:31
  2. Архив *.sparc
    От Tonto във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-06, 18:23
  3. Проблем с един архив "rar"
    От kikcho във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 13
    Последно: 26-11-03, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе