Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Софтуер за сравняване на текст

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Софтуер за сравняване на текст

    Здравейте на всички.
    Имам нужда от софтуер, сравняващ текста от два документа. Желателно е да дава процентно съвпадение или съвпадение в някакви други единици, в момента не ми идва на ума какви.

    Причината за нуждата ми е съвсем тривиална.
    Дъщеря ми си изкарва по някое евро, пишейки курсови работи на по-мързеливите си състуденти. В случая на английски, но предполагам, че езика е без значение за софтуера.
    И тъй като освен нейните проекти, пише и още два, три и повече, неизбежно е неволно или "подсъзнателно" работите да не си приличат поне стилово.
    Проектите се качват online и софтуер на сървъра ги сравнява за плагиатство. Не приема работи с до определен процент съвпадение, като изписва на кой проект прилича съответната работа.
    Базата е за години назад.
    Та преди да ги качи, желае да прави някаква проверка, все пак прави някаква услуга и резултата от нея не трябва да е отрицателен.

    Моля ви, не желая морални напътствия.
    Ако някой има работещо решение, нека да сподели, няма значение дали софтуера е платен или free, интересува ме само името и версията.
    Ще се инсталира на Windows Vista Enterprise.

    Благодаря на всички предварително и весел уикенд.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Софтуер за сравняване на текст

    Първото за което се сещам е http://winmerge.org/ и http://www.prestosoft.com/edp_examdiff.asp

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #3

    Re:Софтуер за сравняване на текст

    Още един глас за WinMerge що се отнася за сравняване на файлове въобще и в астност текс. Само не знам как ще сработи с останалите изисквания. Има го и в portable версия.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    212
    #4

    Re:Софтуер за сравняване на текст

    Тези обикновените diff програми ме съмнява да вършат работа, в случая не става дума за сорс код или копи/пейст. Тези програми търсят съвпадения ред по ред дума по дума символ по символ. В случая доколкото разбирам не е копирано едно от друго, а понеже ги е писал един и същи човек имат еднакъв изказ и ползва еднакви словосъчетания волно или неволно. Съмнява ме силно такива програми да се разпространяват безплатно или комерсиално за широка публика. В едно съм сигурен обаче трябва да търсиш нещо далеч по сложно от обикновена diff програма

    разгледай това http://www.hackerfactor.com/GenderGuesser.html#Analyze не е каквото ти трябва но все пак ползва някакви критерии за да разпознае дали мъж или жена е писал този текст. Вероятно софтуера ползва подобен алгоритъм в комбинация с още други

    а и още нещо, езикът има значение за такива обработки

    П.С намерих още едно което вероятно ще ти свърши повече работа но не ми се занимава да го тегля и подкарвам. http://www2.eng.cam.ac.uk/~farm2/per...ecognizer.html

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re:Софтуер за сравняване на текст

    Благодаря на всички, ще тествам предложенията ви и ще ви пиша пак.
    Разбира се, приемам и още такива.

    Лошото е, че дъщеря ми няма възможност да узнае кой и какъв софтуер прави проверката на сървъра. Нито пък какъв алгоритъм използва.

    Но така или иначе, неприетите работи не се анулират, а се отхвърлят за доработка.
    Респективно, тя може да ги тества онлайн и да сравнява кой софтуер от предложените ще даде най-близък резултат.

    И се замислям какъв може да е този софтуер. Прави сравнение години назад, огромно количество студенти и предимно сравнява текст, говорим за юридически казуси, мазни локуми на английски, с доста специфични термини и словоред.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re:Софтуер за сравняване на текст

    Значи лека закачка с гугъл ме наведе на мисълта, че това което дефакто @Malone търси не е наистина обикновенно текстово сравняване.
    Правилната насока за търсене е "plagiarism scanner", "authorship identification software", "plagiarism checker", "academic plagiarism detector" и т.н.
    Нетът докладва, че водеща в тази област е програмата Тurnitin това пък ме доведе до http://www.scanmyessay.com/turnitin.php
    Надявам се че е добра отправна точка.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Софтуер за сравняване на текст

    Нов Български Унииверситет от тази година работят с тази система за оценка на плагиатството.
    Всъщност тя не оценява, а търси и сравнява тектовете - като събира накрая общ процент на местата от които е копирано.
    Системата е уникално тъпа, защото при еднакви текстове с допустимо количество синтактични или дидактични грешки не приема плагиатство. От дрега страна от опита ми с нея знам, че и смяната на времето в текста има същия ефект.
    https://api.turnitin.com
    https://turnitin.com
    http://turnitin.com/resources/docume...API_Manual.pdf

    ПП. Разликата между тази ситема и Viper е огромна. Вчера отделих 2 часа на Vaiper-a , но тя не работи с кирилица , нито пък ползва системата на Гугъл за машинен превод и сравняване на текстовете. Систематана Turnitin напротив ми показва дори текстстове от китаиски блогове, които съм привел механично и леко съм напаснал към българския словоред.
    Темата много ми харесва и бих продължил опитите с подобни софтуери с чисто "научна цел"

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #8

    Re:Софтуер за сравняване на текст

    Ето какво ползва Гугъл (или поне отчасти понеже притежава този продукт и имаше спекулации на времето че го е купил точно с цел да им използва алгоритъма): http://www.copyscape.com/

    Ако има хора работещи в SEO сферата тук те може би биха били по-полезни понеже знам че там масово се копира и "променя" текст за да мине пред търсачките като уникален затова предполагам и че са наясно с това какъв софтуер съществува.

  11. gan
    gan е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    5
    #9

    Отговор: Софтуер за сравняване на текст

    Един скромен уеб инструмент за копирайтъри, който сравнява два текста на ниво думи и показва разликата в проценти.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    8
    #10

    Отговор: Софтуер за сравняване на текст

    Някой може ли да ми прегледа един текст и да види колко процента съвпадение има? Например по системата, както колегата горе спомена, че НБУ имат тази програма turnitin.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    2
    #11

    Отговор: Re:Софтуер за сравняване на текст

    Здравейте!
    Аз имам скорошен опит с Plag.bg, тъй като са нови за България, но софтуерът е точен, дава възможност дори за многоезична проверка и перифразиране.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    1
    #12

    Отговор: Софтуер за сравняване на текст

    Здравейте, да се включа и аз!
    Доколкото имам информация от студентските асоциации, plag.bg е добър инструмент за проверка на плагиатство. Доста бързо дава резултат от проверката с индикации за корекции.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    1
    #13

    Отговор: Софтуер за сравняване на текст

    Да, pharalanov, аз съм студентка в ИУ-Варна и отскоро използваме този софтуер. Особено ми е полезен при проверката на източниците, които цитирам. Дори директно изпращам документа с доклада за уникалност.Имам колеги, които го използват и при content writing.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #14

    Отговор: Софтуер за сравняване на текст

    Още един рекламиращ да очакваме ли?

  18. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #15

    Отговор: Софтуер за сравняване на текст

    Е, още не е превалила средата на месеца, само с две регистрации ли очакваш да минем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. текст - сравняване
    От connect във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 22-10-06, 20:18
  2. Отговори: 4
    Последно: 01-12-05, 20:42
  3. Сравняване на текстове
    От The Mask във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-08-05, 15:01
  4. Сравняване на изображения
    От The Mask във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-06-04, 19:30
  5. Програма за сравняване на файлове.
    От ogimag във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-02-04, 17:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе