Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Да му го (биип!) на Аваста

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Да му го (биип!) на Аваста

    имам комп, на който Авастът (за пореден път!) показва, че за чеп за зеле не става

    след една актуализация изведнъж клавиатурата изчезва
    нито USB, нито PS2 стават

    в БИОС работи
    детектва се, когато закача USB, инсталира си драйверите появява се в device manager, но при натискане на клавиш залепва

    оказа се, че си добавя своя asw клавиатура в UpperFilters, но после забравя(!) да я махне и това пре-такова системата
    разкарах я ръчно, но без успех

    пробвах повторна инсталация/деинсталация - без резултат
    пробвах avastremove tool-a - без резултат

    някой сеща ли се още какво бих могъл да пробвам?
    да, знам, преинсталация, но искам да му покажа who's the boss

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #2

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Пробвай да почистиш с това:
    https://www.avast.com/uninstall-utility
    Имаше някакви проблеми с новата версия на windows 10 и различни антивирусни, не е ясно за каква ОС става въпрос, може и при теб да го има проблема, ако си с windows 10 и се е обновявал скоро. Най-добре е без антивирусни - аз от много години съм така на латпопа и на десктопа и нямам проблеми, деактивирал съм и windows defender. Ако ме съмнява някой файл го сканирам с virustotal или ако е много голям го тествам във виртуална машина как работи.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    пробвах avastremove tool-a - без резултат
    забравих да кажа за ОС-а

    win7 x86

    компът не е мой, моите машини се мениджърират по мой си начин

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #4

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста


  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #5

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    имам комп, на който Авастът (за пореден път!) показва, че за чеп за зеле не става

    след една актуализация изведнъж клавиатурата изчезва
    нито USB, нито PS2 стават

    в БИОС работи
    детектва се, когато закача USB, инсталира си драйверите появява се в device manager, но при натискане на клавиш залепва

    оказа се, че си добавя своя asw клавиатура в UpperFilters, но после забравя(!) да я махне и това пре-такова системата
    разкарах я ръчно, но без успех

    пробвах повторна инсталация/деинсталация - без резултат
    пробвах avastremove tool-a - без резултат

    някой сеща ли се още какво бих могъл да пробвам?
    да, знам, преинсталация, но искам да му покажа who's the boss
    Така е, който се хванал с тези "антивирусни" програми добро не е видял. Всичките са боклуци, да не говорим, че през тях ви шпионират дисковете. Веднъж инсталирани до такава степен омазват операционната система, че само преинсталация оправя нещата.
    Аз откакто ползвам компютър съм зачеркнал всякакви външни антивирусни, пусната ми е само защитната стена на уиндоус и от години не съм имал пробив в сигурността или зараза. Вече не помня какво е вирус.

    Много неща могат да се направят, но дали си струват усилието и загубеното време? Според мен преинсталация начисто ще отнеме по-малко време отколкото да си играеш да поправяш омазаното от аваста.
    Може да пробваш да деинсталираш аваста през сейф моуд или директно да го затриеш през линукс диск, с последващо почистване на регистрите, но тия антивирусни програми инсталират и драйвър, който не се знае къде се прикача и какво омазва, там ще трябват други програми за деинсталация и почистване.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 15-05-19 в 01:36.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #6

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Така е, който се хванал с тези "антивирусни" програми добро не е видял. Всичките са боклуци, да не говорим, че през тях ви шпионират дисковете. Веднъж инсталирани до такава степен омазват операционната система, че само преинсталация оправя нещата.
    Аз откакто ползвам компютър съм зачеркнал всякакви външни антивирусни, пусната ми е само защитната стена на уиндоус и от години не съм имал пробив в сигурността или зараза. Вече не помня какво е вирус.
    Ай стига писа глупости! Това че не те е лепнал криптовирус може само да се радваш и недай се боже да те споходи друга песен ще запееш... Иначе компютрите се ползват не само от хора с добра компютърна хигиена... Това, че аваста е пълна шитня и се чудя как има още мераклии да си я инсталират не значи, че всички антивируси са за пренебрегване!

    В аваст форума има някакви теми по въпроса - ако не си ги прегледал:
    https://forum.avast.com/index.php?topic=221909.0
    https://forum.avast.com/index.php?topic=157941.0

    и в MS има нещо дали ще помогне - не съм го чел:
    https://answers.microsoft.com/en-us/...f-eb90ea8844a0

    Може да пуснеш едно сканиране за системните файлове профилактично: sfc /scannow

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #7

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Качественият външен антивирус си е антивирус! Но... безплатен обяд няма, плащаш по друг начин, за да получиш. Добрите антивирусни просто са платени. Безплатните или имитират дейност, или нанасят сериозни щети заради бъкащ страничен и мърчъндайзинг софтуер. Моята не прави така, ама струва някой лев с право за пет машини /не много скъпо, ако знаеш къде да търсиш/. И наистина пази яко. И преди да инсталирате такива дълбоко вкореняващи се програми, си правете имидж на системата. Преди време имах такъв проблем с кракнат Eset NOD32, не искаше да се маха по никакъв начин животното. Накрая само Revo Uninstaller ме спаси с Forced функцията си за дълбока деинсталация. Оттогава си направих изводите за никакви безплатни и кракнати антивируси, все едно си вкарваш автогол. Те не са като обикновени приложения.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    е хайде де, джак, кажи ги тези много неща, аз затова съм писал тук...

    след като се позанимавах със случая, влязох да търся в нета и не видях НИЩО, което да не съм открил до онзи момента сам

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Ай стига писа глупости! Това че не те е лепнал криптовирус може само да се радваш и недай се боже да те споходи друга песен ще запееш... Иначе компютрите се ползват не само от хора с добра компютърна хигиена... Това, че аваста е пълна шитня и се чудя как има още мераклии да си я инсталират не значи, че всички антивируси са за пренебрегване!
    Спокойно, няма да ме лепне криптовирус, нито какъвто и да било друг вирус... Бацилите се лепят само при балъци, които са накичили компютрите си с по 3-4 антивирусни едновременно като коледна елха.
    А иначе всички "антивирусни" са боклуци без изключение - омазват необратимо системата. Това че ви шпионират компютрите през антивирусната, и операционната с-ма започва да се влачи като охлюв са допълнителни бонуси към омазването.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    е хайде де, джак, кажи ги тези много неща, аз затова съм писал тук...

    след като се позанимавах със случая, влязох да търся в нета и не видях НИЩО, което да не съм открил до онзи момента сам
    Ето тук са дали решение за твоя проблем. Пробвай го и виж дали ще проработи.

    https://support.avast.com/en-ww/arti...nsive-keyboard

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    в ПЪРВИЯ си пост, с който започвам тази тема, пиша, че това съм го установил САМ, пробвал съм го и е без резултат

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #11

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Погледни в таск мениджъра какви процеси пуска аваста. След което върви при услугите, спри всички услуги на аваста и ги изключи да се пускат при старт. После намери всички аутостартиращи програми(приложения) и от там спри абсолютно всички закачалки на аваст. Ако се зарежда някакъв драйвър спри и него.
    Рестартирай компютъра и отново повтори процедурата с регистъра от горния линк.
    Ако пак не проработи не мога да ти помогна. Кой знае къде омазва тъпата антивирусна...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #12

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Спокойно, няма да ме лепне криптовирус, нито какъвто и да било друг вирус... Бацилите се лепят само при балъци, които са накичили компютрите си с по 3-4 антивирусни едновременно като коледна елха.
    А иначе всички "антивирусни" са боклуци без изключение - омазват необратимо системата. Това че ви шпионират компютрите през антивирусната, и операционната с-ма започва да се влачи като охлюв са допълнителни бонуси към омазването.

    - - - - - - - - - -


    Ето тук са дали решение за твоя проблем. Пробвай го и виж дали ще проработи.

    https://support.avast.com/en-ww/arti...nsive-keyboard
    Това аз съм го дал по-горе!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    в ПЪРВИЯ си пост, с който започвам тази тема, пиша, че това съм го установил САМ, пробвал съм го и е без резултат
    Точно това ли пробва, никъде не стана ясно? Почистил си всички филтри в регистрите и си рестартирал без резултат?

    1. Repeat the previous step for each UpperFilters entry that the Registry editor finds, then exit the Registry editor and restart your PC.
    Ако да, правиш това
    If your keyboard is still not working after your PC restarts, contact Avast Support for further assistance.
    или преинсталация.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    да, да, да и да

    абсолютно всичко, което го пише в нета, респективно ми давате линкове към него, съм го констатирал преди това сам
    стилът ми на работа е първо аз сам, след това проверявам в интернет
    в случая не прочетох никъде нищо, което да не съм правил вече, включително и предложенията на всички тук

    не остана нито едно място, което авастът да е барал, а аз да не съм зачистил след него, като клавиатурата не работи нито с, нито без него (разкаран със спец туул-а от сайта им - на два пъти, в норм. и сейф мод)

    самият факт, че дори под сейф мод не работи, е достатъчно показателен, че става дума за омазване извън зареждането на аваст (който отдавна вече го няма), както и 3rd party софтуер


    между другото, най-забавното е как решението, което тези тиквеници предлагат, включва ползването на клавиатура, за да се оправи неработеща клавиатура

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Виж дали услугата Plug an Play e стартирана и работи.
    Тоя боклук вероятно брокира всички юсб портове да не се стартира заразена флашка.
    А в дивайс мениджъра на раздел Keyboards и Universal Bus Controllers какво ти дава?

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #15

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Спокойно, няма да ме лепне криптовирус, нито какъвто и да било друг вирус... Бацилите се лепят само при балъци, които са накичили компютрите си с по 3-4 антивирусни едновременно като коледна елха.
    А иначе всички "антивирусни" са боклуци без изключение - омазват необратимо системата. Това че ви шпионират компютрите през антивирусната, и операционната с-ма започва да се влачи като охлюв са допълнителни бонуси към омазването.
    Не си прав. Това не е вярно и така създаваш погрешно генерално впечатление, като пишеш такива постове. Защото явно не си виждал кошмар, дето веднъж се случва. Нито това, че няма да те лепне какъвто и да е вирус, е сигурно, нито че например няма да се събудиш някоя сутрин с криптиран компютър, чудейки се как е минал през уиндоуското инструментче и да няма оправия по хиляди начини и с всякакви тулове. Питай патило. Единственото вярно е, че не бива да има повече от един антивирус в системата и ако някой си е сложил повече от един, наистина проблемът е в "задклавиатурното устройство". Както вече подчертах, добрите антивирусни програми са платени, безплатен обяд няма. Иначе вярно е, че Аваста е проблемна, но тя си е пълен майтап и бъка с адуеър, особено безплатната, която няма нищо общо с добрите антивирусни програми. Моята, за която съм платил скромна сума за 3 години, нито ми омазва компа, нито го прави по-бавен, нито ми добавя нещо си, защо ли? Работи си перфектно, получава редовни легални ъпдейти и се задейства превантивно в 99% точно, когато трябва. Другият 1% е предупредителен контрол, когато знаеш, че изрично искаш да инсталираш нещо проверено.

    FearMe, ползвал ли си Revo Uninstaller Pro? Ако не, така или иначе нищо не ти пречи да опиташ ли с принудителния му деинстал с пречистване на остатъци и регистри от инсталации. При по-сериозни проблеми понякога изисква рестарт на системата, за да премахне всичко намерено. Макар че тя работи на 100% най-добре, когато вече е инсталирана и следи какво къде се добавя и променя от нови софтуери, особено ако е инсталиран чрез нея. За мен отдавна вече е "must have" и досега няма нещо злостно, което да не е могла да изкорени из основи от системата. И да е безвъзвратно омазано вече тотално всичко и ако стигнеш до преинсталиране, имай я предвид в бъдеще. Чистене на регистри с CCleaner portable също често върши добра работа в допълнение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе