Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Да му го (биип!) на Аваста

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    детектва се, когато закача USB, инсталира си драйверите появява се в device manager, но при натискане на клавиш залепва

    джак, извинявай, мой човек, ама само пълним темата с талаш
    писал съм го още в първия си пост

    освен това на няколко пъти писах, че вече я няма, така че няма какво да блокира...

    закачените флашки си работят безпроблемно, защото това, което авастът е направил, няма НИЩО общо с флашките и UBS-тата като цяло


    ------------

    финикс, "оптимизатори" на регистри не ползва още от времената, когато установих, че разбирам повече от тях
    дано нещо се е променило, може да пробвам REVO по-късно, сега просто нямам време
    по спомени ccleaner е въздух под налягане...

    /offtopic

    що се отнася до крипто-шитните, мога да ви запозная с човек, който ТРИ пъти пострада в рамките на няколко месеца, като два пъти заразата проби касперски...
    още си я пазя гадината, някой ако я иска, мога да му я пратя ... NOT! ))
    така че полза от защити има, но това ИЗОБЩО не е по темата...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #17

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Ами пробвай, то така и така вече се е прецакало всичко, нищо няма да загубиш. Или търсиш деинсталацията по остатък от инсталационна папка, или пишеш Avast или друго ако помниш от програмата като наименование в полето за точно име на програма и ако ти открие неща по системата, ги отмяташ и му потвърждаваш да ги премахне и после то само те води по стъпките нататък. В етапа possible registry changes трябва да се внимава много и да се чекнат за премахване само нещата, които изрично говорят, че са от Аваст, още повече че програмата не е била инсталирана, когато Аваста е бил сложен. CCleaner-а действително не е толкова мощен инструмент, но за всеки случай минавам накрая и с него, само че не трябва да се избират всички категории вляво. Може само да помогне, няма да навреди и той. Ти и без това си advance user и ти е ясно какво да избираш.

    ПП
    Моята антивирусна от 2 години е Trend Micro Maximum Security и досега ни вирус зная, ни малуеър. Работи си коректно. Не мога да кажа същото за въпросния кракнат Eset преди това, еле пък за безплатните версии на Avast, която беше тотално омазала лаптопа на сина по подобен начин, или за безплатната версия на AVG. Безплатната версия пък например на BitDefender е пълен имитационен смях, докато платената Про версия е от друга вселена, наистина добра антивирусна, да не кажа най-добра като съотношение ефективност към ненатоварване на системата. Обаче искат пари хората, т'ва е.

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #18

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Оставете го Джаки е майтапчия и още се чудя как не намеси Бай ви Бойко и за антивирусните

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията

    що се отнася до крипто-шитните, мога да ви запозная с човек, който ТРИ пъти пострада в рамките на няколко месеца, като два пъти заразата проби касперски...
    още си я пазя гадината, някой ако я иска, мога да му я пратя ... NOT! ))
    така че полза от защити има, но това ИЗОБЩО не е по темата...
    Касперски има инструмент за засичане на криптовируси според активността им. Ако е бил активен този инструмент едва ли щеше гадинката да направи големи поразии та дори и да няма за вируса дефениция в базата си...

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #19

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Оставете го Джаки е майтапчия и още се чудя как не намеси Бай ви Бойко и за антивирусните
    По-голям майтап от това да си плащаш на някакви шмекери за да ти шпионират компютъра през "антивирусната" едва ли има.
    "Антивирусните" са най-смотания и първобитен метод за "защита".Те и без това нищо не пазят. В договорните условия на всички антивирусни пише, че не носят никаква отговорност за загуба или кражба на информация от компютъра ти, но ти едва ли си ги чел.

    Да си инсталираш антивирусна на компютъра е като да дадеш ключовете от дома си на напълно непознати хора. Явно си много доверчив.
    Аз даже се чудя останаха ли хора, които още използват такива първобитни методи за защита....

    Ето да видиш кога ми е инсталирана операционната система



    Майтапчиите с антивирусните преинсталират поне по 2-пъти на година.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #20

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Джаки ти си зле ама едва ли ще го проумееш!
    Ако не знаеш повечето хора които ползват компютър и работят на него не са в час как да се предпазят а и много които уж знаят как също биха изгорели. В това число и ти дето много се пънеш току виж си изгорял.. И аз се имах за велик преди години когато ме тресна коварен вирус и едвам си спасих файловете...

    А за дето споменаваш за едва ли не че те следят през антивируса ще ти кажа само - докажи го. Но ако използваш уиндоус а съм почти убеден че е така по голяма шпионка от него няма... така че какво си се закахарил за антивирусните?!?

    Когато управляваш голям брой PC (а ти убеден съм не го правиш) тогава ела ми кажи, че от антивирус няма файда.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #21

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Оставете го Джаки е майтапчия и още се чудя как не намеси Бай ви Бойко и за антивирусните
    Касперски има инструмент за засичане на криптовируси според активността им. Ако е бил активен този инструмент едва ли щеше гадинката да направи големи поразии та дори и да няма за вируса дефениция в базата си...
    Джаки не го знам майтапчия ли е, ама да не му се случи някой кибер майтап в един момент, независимо от моментните системни скрийнове, че няма да му е до майтапи тогава, ама не му го пожелавам да се стига дотам де, за да се убеждава сам в някои неща. Лесно е, когато се говори за домашна машина без особено важни неща на нея. Става сложно и кошмарно, когато има важни неща на него или е служебен компютър натоварен с всякакви професионални софтуери и е пълен с много важни данни. Затова всички пълноценни про-версии на утвърдените антивирусни компании (към които Аваст не се числи) имат такава превантивни крипто-защита и защита срещу неоторизирана промяна по системата от съмнителни приложения или интернет гадини и тази предохранителна мярка в реално време е най-ценното нещо от цялата работа, ама тези първобитни защити са само за майтапчии като нас, дето се майтапят последни. Останалите рано или късно си плащат по друг начин. Иначе спор няма, бат ви Бойко е замесен във всичко в тази държава - от магистрали до суджуци, защо да не е замесен и в антивирусните.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #22

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Заблудените фенчета на антивирусните шитни могат да спечелят само нобелова награда по наивност.
    В лицензионните споразумения на всички антивирусни пише, че не носят отговорност за кражба, изтичане или загуба на информация, а вие чакайте да ви пазят.

    Такива шмекери и откачалки ли ще ви пазят файловете и компютрите?!Ха-ха-ха...

    Полицията в Гватемала задържа американския компютърен гуру Джон Макафи за нелегално влизане в страната. Властите възнамеряват да екстрадират в Белиз основателя на една от първите компании за антивирусен софтуер в света, съобщи Ройтерс.67-годишният Макафи, който от около 3 години живее в Белиз, се укриваше в продължение на почти три седмици, след като неговият съсед Грегъри Фол бе открит мъртъв с куршум в главата. Тогава полицията в Белиз обяви, че той е от "особен интерес" за разследването.


    В Гватемала Макафи избяга със своята 20-годишна приятелка.
    "Той е влязъл незаконно в страната и ние възнамеряваме да го върнем на властите в Белиз", заяви вътрешният министър на Гватемала Маурицио Лопес Бонила.
    Ексцентричният милионер е бил задържан в хотел "Интерконтинентал" в столицата и е бил изпратен в центъра за задържане на нелегални имигранти.
    ---------
    Създателят на компанията за информационна и интернет защита McAfee и един от пионерите на компютърната антивирусна защита Джон Макафи ще се яви като свидетел по делото за убийството на неговия съсед и сънародник Грегъри Фол, който бе застрелян в Белиз през миналия ноември.
    Макар и веднага след убийството да се покри, Макафи продължава да твърди, че не той е убиецът на Фол, макар и от дома на последния да продължават да твърдят, че именно Макафи е виновен за смъртта му и искат той да бъде съден. По-рано Макафи отговори пред Reuters, че той е готов да съдейства с всичко, което може – стига да не бъде връщан в Белиз. Той също така е решен да организира контрадело за клевета и очерняне на името му, а така също и за нанасянето на морални щети.

    Джон Макафи
    – за някои авантюрист и приключенец, бонвиван и гений, а за други с размътено от дрогата съзнание убиец, който иска да се оттърве от затвора и наркотрафикант – той определено е колоритна личност.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #23

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    Абе то и в гаранциите на компютрите ни примерно, от които пишем, казват, че не носят отговорност за повреди при определени обстоятелства, ама това не бихме го коментирали, както и липсата на отговорност в много други сфери на живота. Лошото е, че се взема тази тема за една конкретна некоректна антивирусна програма, "безплатна"!, и се използва за подиум, от който да се анатемосат всички без оглед на произход и природа. Това че на Аваста искаме да му го... бийпнем или еди кой си някъде е убил еди кой си, не значи, че всички са лоши и са убийци. На подарен кон зъбите не му се гледат, а е твърде вероятно да е откачен и да хапе.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    27
    #24

    Отговор: Да му го (биип!) на Аваста

    На фона на активността във форума, смятам че тази тема все още си е направо гореща и нова ... сега я мернах.

    Jack Krazuer може да изглежда "самотен воин" на тезата за вредата от антивирусните (АВ), но далеч не е единствен, просто явно в тази тема/форум се е намерил в дадения момент единствен последовател на тази страгегия.
    Напълно подкрепям мнението му за АВ. На други места съм дискутирал нашироко overall ползата в по-широк смисъл и дългосрочно от АВ-тата. Според мен има някакъв смисъл в по-тесни use-cases и евентуално само на специална мшаина (виртуална особено) да се ползва за чат пат сканиране на нещо ново и свалено от незнайно място/източник (когато не може да се ползва примерно virustotal).
    Вече ми стана пяна на устара, но ще го повторя - от 2004 не ползвам АВ изобщо, никъде, имам няколко машини 24/7, видели какви ли не ъпгрейди и Windows-и, десетки Virtual Machines, 2-3 от тях също 24/7 от над 7 години.
    Последния вирус дето видях беше през 2004-та когато имах някаква АВ не помня каква, но имах ZoneAlarm на непачнато XP. Прекарвайки интернета ми го спряха Зонето за малко и тогава влезе Blaster с едноминутното рестартиране.
    Някои АВ омазват по-малко и по-незабележимо с просто око от други, но всички го правят, това е част от начина им на действие. Омазват = вкореняват се дълбоко. Всеки софтуер има бъгове (ВСЕКИ), АВ-тата без изключение. Всеки (бъгав) софтуер, вкореняващ се в OS-a, е лошо. Но това е само част от приказката.
    За 16 години 3-4 пъти съм сканирал имидж на основния си десктоп във виртуалки с 3 антивирусни колкото да "видя дали все пак няма нещо". Нула (ZERO) вируси или подобни. Също и не съм имал съмнително поведение на нищо, което може да се усъмни човек към вирус. От друга страна един от сървърите (WIn2008 R2), който поддържах доскоро, имаше някакъв симантек платен, пострада от крипто след 10-тина години безпроблемие. Нещо по SMB1 през локалната мрежа дойде.

    Дори утре да пострадам, това изобщо няма да ми промени мнението, както доста мнения тук намекват "ако пострадаш друга песен ще запееш". Няма да запея друга, имам ежедневни бекъпи, често правя имиджи на OS.
    За хора, които постоянно инсталират,деинсталират нещо, или се държат като неандерталци, ще пострадат и с АВ рано или късно, а ако няма бекъпи и имджи, с или без АВ, все едно за тях. Има и други насоки на дискусията в този дух в подкрепа на неинсталирането на АВ, но вече ми е поомръзнало да споря със стени .

    Да повторим, има сценарии, в които АВ помага, няма как да не призная. Но както с повечето неща, и в този случай най-често се преекспонират нещата, масово се е наложило мнението че всички трябва да са с АВ, без никакви оценки на въздействие, ползи и негативи (както и в дългосрочен план) и т.н.

    А дали Аваст или друга, почти все едно, платените са малко по-добре, естествено, не всичко е черно и бяло, разбира се. Аваст имам в една от виртуалките, общо взето не създава някакви видими проблеми, пускам я само когато сканирам нещо ей така, веднъж на 2-3 години (вероятно и затова). Инциденти с бъгове в АВ-тата се случват, вероятно и това в аваста е такова, и когато QA е ниско за подобна дълбоко вкореняваща се програма, бъговете стават понякога катастрофални - далеч по-такива от средно статистически вирус. Криптото малко АВ ги ловят надеждно, там спасението е само едно - бекъпи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе