Резултати от 1 до 6 от общо 6

usb проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #1

    usb проблем

    хай, имам следния проблем, който трябва някак да разреша - гръмна ми пс2-то на мишката и си взех усб такава. обаче след това си взех и флаш дискче. оказа се, че се бият зверски и всяко мръдване на мишката докато се копира нещо на диска води до неминуема нужда от формат после. много рядко се копира нещо без проблем и тогава, отваряйки го на друго пц дава, че диска не е форматиран. после се оказа, че и принтера спря да печата когато се мърда мишката. това става и под 2000 и под 98. не знам как да отстраня тоя конфликт, който всъщност не излиза като конфликт никъде.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    usb проблем

    Случайно да знаеш какъв модел ти е дънната платка?

  4. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #3

    usb проблем

    о, да - abit kt7a - старичка е машината...

  5. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #4

    usb проблем

    pro, каква ти е мишката?

    Опита ли да и смениш драйвера?

    Преинсталира ли драйверите на USB?

    Опита ли да размениш портовете на USB устройствата?

    Изключи ли PS-2 от биоса?



    Опитай тези неща, ако не си ги направил.

    Успех!

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    usb проблем

    По незнайна причина понякога USB флаш дисковете не се разпознават правилно от USB порта на Win 98, но затова пък се разпознават винаги от Win ME, 2000, XP. Проблема се решава, като се деинсталира и после инсталира драйвера на USB флаш-а с последващо форматиране с програмата, която върви към пакета с драйверите, а не с format на Win-a. Понякога Win-a (Win ME, 2000, XP) се бърка, че USB флаш дисковете са някакъв ZIP, но това не пречи на работата, просто се дава "Close" на подканващото съобщение.

  7. pro
    pro е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    187
    #6

    usb проблем

    ами не съм направил всичко от съветите, но ще го направя... принципно с 2000 ми е проблема, но и под 98 е същата работа. с формата на уиндоуса само веднъж сглупих да форматирам драйва и той просто се побърка - фата му генерално нещо се осра и стана нечетим. добре, че после неговия формат го оправи.



    благодаря ви за отговорите още веднъж. ;-)

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе