Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #1

    Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    проблема е такъв че на екрана на лаптопа почти нищо не се вижда. Когато го включа на външен обикновен монитор всичко си се вижда без проблем. Как мога да разбера дали проблема е от уиндоса или е от (вече ) заминал монитор.

    Параметрите не му ги знам но са между 100 и 200 Мхз процесора, 16 рам и 1 гб хард. ОС е уиндоус 98 на руски

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Вторична лампа на екран - ремонта ще ти излезе по-скъпо от самия лаптоп !

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #3

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Значи няма смисъл да човъркам където и да е било по уиндоса така ли ??

    И да му казвам на човека че няма да го бъде ?
    Той както разправя започнал да трие наляво надясно всичко и изтрил сигурно нещо за екрана и от тогава не се виждало. За съжаление не го питах дали въобще се е виждало както трябва на тоя екран

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #4

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Най-лесно, взимаш едно Live-CD с някаква операционна система (примерно на Winternals, а може и някакъв линукс - Кнопикс или друг) и виж там как ще се вижда - ако се вижда нормално, значи проблема е софтуерен (т.е. от вин-а). Ако обаче и там не се вижда нищо, то значи наистина може да е лампата. Тези лампи не са чак толкова скъпи, обаче за Пресарио в България трудно можеш да поръчаш, тъй като те официално се обслужват само в САЩ
    Аз в момента лекувам подобен случай - уиндоса като тръгне да зарежда, и на екрана не се вижда нищо, показва се само логото на ХР-то и дотам, после черен екран. Сега го рипейрвам да видим какво ще се получи ...., ама май ще стане работата, тъй като гледам.

    Пробвай с Live-CD и пиши какво е станало, да видим по-нататък какво може да се направи, в зависимост от резултата, защото щом казваш, че след като човека е трил нещо си, и след това не се вижда, има голяма вероятно проблема да е и софтуерен.

    Забелязах също, че пишеш, че "ПОЧТИ нищо не се вижда" - това "почти" какво ще рече?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Не се вижда под уиндоус или не се вижда изобщо? Как седят нещата под DOS?
    Може под ДОС да се пусне нещо (някаква малка шарена програмка) и ммного лесно да се установи дали LCD-то е заминало с годините или не... макар че едва ли с изтрит фаил или настроика можеш да го накараш да избледнее до такава степен че да не се вижда нищо...

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    За Live-CD то наистина е добър вариант HD, но лично аз много се съмнявам тази машинка да има CD... Доста подобно са минали през мен и правилото е по-скоро да нямат CD...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #7

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    ами там е работата че не се вижда дори и когато зарежда в началото. с почти искам да кажа че като го гледаш фронтално не се вужда нищо а отстрани ( оторе ) се виждат много бледи. СД има обаче изглежда не работи или поне от уиндоса не може да се влезне. Лошото е че не мога да влезна биоса.

    Има ли начин да тръгва директно на външния монитор поне да виждам как зарежда ??

  10. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #8

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Честно казано не знам - общинската мишка трябва да каже има ли cd-rom или няма, защото според НР има:

    http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...ame=c00011025#

    но може и да няма, знам ли ...
    Ако няма сиди, може от една системна дискетка да се зареди нещо, стига да има флопи поне

    Между другото само да вметна - при мен проблема с "черния екран" се оправи с repair на уиндоуса.

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Опа, прочетох поста преди мене малко късно :coolsmiley:
    Хм, ми щом казваш, че "отстрани" се вижда, то значи наистина е лампата, което е много лошо. Нова трудно може да се поръча, освен ако намериш на старо, или нещо фирмички, дето все пак "внасят" някакви части за Пресарио.

    П.П. И не би трябвало да се вижда бледо, ами трябва да се вижда без никаква яркост, т.е. много много тъмно изображение.
    Между другото, от кой град си?

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #10

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Екрана не е черен като се включи - свети си но не се вижда.Еми щом е лампата да се оправя човекът сам да се оправя. :dock:

    Благодаря Ви за съдействието !!

  13. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #11

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Абе нещо не те разбирам тебе ...., как така свети, пък не се вижда нищо?
    Я опиши всичко подробно (ако ти се занимава де).

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #12

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Ако е трил наред, включително партишъни и то на стар Компак лаптоп не е изключено да е забърсал нещо. Тези компоти имат някакъв системен партишън.Ако ми кажеш повече подробности за модел, номер и т.н. може да стигнем до нещо. Другото за което се сещам е че някои от старите лаптопи имат превключване между външен и вграден монитор чрез клавишна комбинация. В този случай също имам нужда от конкретния модел, номер и прочее(намират се на етикет отдолу)за да ти помогна. За сега чакам по подробни сведения.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #13

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Сега значи да обесня по-подробно за какво става въпрос: Като то го включих екрана не остава черен а си светка но нищо не се вижда все едно си увеличил докрай светлостта ( подобно е ). Когато го гледаш леко отгоре дисплея се вижда но много бледо ( да не кажа че и от там почти нищо не се вижда). На настолни компютри когато има софтуерен проблем с видеото поне когато зарежда в началото до логото на уиндоса се вижда нали така ??
    Но на тоя не се вижда. В началото има лого на Compaq и аз поне си мисля че поне то трябва да се вижда независимо че може да има проблем с уиндоса

    Та това е общо взето. Ще му кажа на човечеца да го смени ако може щото е зле лаптопа - батерията не държи ако изкараш захранването, слаби параметри и ....... абе зле е

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #14

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Нека под проблем с лампата се разбират две неща...проблем с лампата и/или проблем с инвертора...инвертора, обикновенно платчица с размер няколко сантиметра на сантиметър има за цел да подсигури 1500волта към лампата...лампата може да се опита да се светне с инвертор от друг лаптоп...и да се разбере какво да се търси...обикновенно на инверторните платчици има SMD бушонче и пак обикновеннно е 2 ампера и не е зле да се провери....проблема може да се реши успешно самостоятелно и не е "цяло състояние" пример:

    http://cgi.ebay.ca/COMPAQ-PRESARIO-1...QQcmdZViewItem

    http://cgi.ebay.ca/Compaq-Presario-1...QQcmdZViewItem

    лампа само никой няма да продаде, но защо не цяло ЛСД:

    http://cgi.ebay.ca/LCD-IBM-03L5060-P...QQcmdZViewItem

    edit:// абе, хубаво ги наговорих, ама що не гледам по-добре, че не става дума за пресарио 1600, а за пресарио 1060??? Да се таковам "изотзадзе"...




  18. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #15

    Re: Проблем с лаптоп Compaq presario 1060

    Да, в горните си постове имах предвид точно инвертора, но за да не остана не разбран използвах лампа (което е съвсем друго нещо), но общинска мишка, щом казваш че се вижда бледо може и да не е от инвертора, но това зависи и от самия дисплей (от технологията му)
    Все пак не каза от кой град си?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам лаптоп Compaq Presario C740EM
    От BSDemon във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 11-03-13, 14:34
  2. Продавам лаптоп Compaq Presario V2000 14 инча
    От Xelia във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-09-12, 19:17
  3. Отговори: 0
    Последно: 19-01-09, 18:53
  4. Продавам лаптоп Compaq Presario 3000
    От erovyn във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 17-04-08, 15:55
  5. Продавам двуядрен лаптоп Compaq Presario
    От dobrommir във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 21-12-07, 21:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе