Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с копир Kyocera Mita FS-1018.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с копир Kyocera Mita FS-1018.

    Здравейте, имам проблем с копир Kyocera Mita FS-1018. Преди три дни започна да ми дава съобщение "Toner waste is near full" обаче работеше. Днес обаче спря с грешка номер 7980 или 7890 беше. И в хелпа казват че е пълен съдът за отпадъчен тонер. обаче такъв не намирам в принтера. Ако някои знае как да си реша проблема ще съм му благодарен ако помогне с инфо.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Проблем с копир Kyocera Mita FS-1018.

    Отдавна не се занимавам с копири, но си спомням, че на Киосерите имаше една прозрачна тубичка.
    Намира се вляво (ако си срещу копира) отстрани под едно капаче /вратичка. Не е вътре с тонера.
    Тази тубичка се сменя при смяна на тонера и на оригиналната касета с тонер има картинка
    как точно се прави! В комплекта на новата касета имаше ръкавици, тубичка и торбичка в която да
    изхвърлиш старата тубичка
    Ако не съм помогнал, то поне надявам се - не съм навредил с тази информация.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    4
    #3

    Re: Проблем с копир Kyocera Mita FS-1018.

    Мерси за инфото, ама 1018 е малко чудо дето е по-скоро принтер със скенер отгоре. Не е истински копир. няма такива неща в новия тонер и на саийта на Kyocera и там няма нищо за тоя модел. За големите копири е както казваш наистина, ама аз маи трябваше да питам за принер къде отива отпадъчният. имам и един принтер FS-1020 и с него е същото 1:1 са само дето няма скенера отгоре.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Проблем с копир Kyocera Mita FS-1018.

    Ако си от София - питай в Контракс
    Те са единствените вносители за Киосера. И в сервиза ще ти кажат.
    http://www.kontrax.bg/activities.php...p1=information
    За Сливен и региона сме ние, но колегата не е тук и няма как да го питам.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    4
    #5

    Re: Проблем с копир Kyocera Mita FS-1018.

    От Велико Търново съм и не искат да ми я ремонтират щото тоя дето ми я продаде тука уж Kontrax не иска да поема гаранции разни такива глупости, в СФ трябвало да я карам а тя ми е много важна и ако е само за почистване да не губя цяла седмица по пътищата, че и месец може да отиде. Моля те, попитай колегата си къде е проблема. Преди като ми се счупи принтера който съм купил от същия човек първо ме обвини че съм откраднал чип от него и ме накара да си го платя и освен частта и пари за работа ми поиска. Аз отказах, пратиха го в СФ от там ми го ремонтираха без пари ама един месец. А копира ми е спешен. И двете машини са гаранционни ама фактурите са издадени от централният офис в СФ и тогава като ни ги донесе тоя не обърнахме внимание щото и тои дойде като представител на Контракс и сега почнаха глупостите.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    4
    #6

    Re: Проблем с копир Kyocera Mita FS-1018.

    Проблемът е решен. Вече знам как се чисти. и няма да си купя Kyocera veche.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Принтер, скенер, копир!
    От blekota във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 02-12-13, 13:42
  2. Продава: Принтер и Копир. Машина
    От taipan във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-04-10, 11:23
  3. Ръководство за принтер Kyocera Mita FS 1750
    От Lazar във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-06-08, 09:42
  4. Консумативи за принтер KYOCERA MITA FS1010
    От milev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 24-04-08, 19:44
  5. Friends 1017-1018 субтитри
    От dimi във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 14-05-04, 17:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе