Резултати от 1 до 10 от общо 10

Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #1

    Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    Проблемът се състои в следното:

    Лаптоп Fujitsu Siemens Amilo M1424 с видеокарта ATI Mobility Radeon 9700SE. От известно време насам в някои режими (по-точно текстов, в конзола на Linux, а също и при зареждане на Windows) се появяват досадни пунктирани вертикални черти. Дистанцията между тях е различна - явно зависи от режима (най-нагъсто са на Linux конзолата, а най-нарядко - на startup екрана на Windows). В графичен режим ги няма, само на места "прозират" иззад някои бутончета. Пуснах за проба Heroes V - получават се "артефакти" - тъмни петънца на места. Предполагам, че проблема е хардуерен, поне е логично да е такъв.

    Въпросът ми е: можете ли да ми препоръчате читав софтуер за диагностика / настройки на видеокартата на ниско ниво? Ако не, посочете добър сервиз в София, в който да са склонни да ми решат проблема за кратко време (лаптопа ми е необходим почти постоянно, не мога да го оставям в сервиз).

    Предварително благодаря!


  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    Опитай с някоя програма (например ATITool) да промениш честотите на ядрото и паметта на видеото. Ако се "оправи" по този начин, може да се мисли за презаписване на BIOS на видеото с новите честоти.
    Друг вариант: провери в настройките на BIOS на дъното дали имаш настройка "Spread Spectrum", може да свърши работа.
    Сервиз не мога да препоръчам, нямам лични впечатления, но съм чувал (т. е. чел), че в HWBG работят добри специалисти.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #3

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    Ako видеокартта ти е самостоятелна, а твоята мисля е точно такава, подобен проблем се получава от кофти видеопамет и може да се задълбочи до отказ на видеото. Затова според мен най-безболезнения начин при теб е подмяна на видеокартата ти. ако лаптопа не е в гаранция и ти си сръчен би могъл и сам да се справиш. Ако не - само в сервиз - тази марка мисля внасят Computer 2000, Тoрнадо и NT CHS, a и други разбира се. Нищо не пречи да пробваш първо и препоръките на panevdd.
    Успех!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    Подобен проблем имам след прегряване на BGA ( ЧИПСЕТА ) на моята 9800 !
    пратих я в Аргус да видим дали ще може да я правят !
    Но моята карта е десктопска ,не на нотбук, но може да опиташ.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #5

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    Е, явно нещата са били назрели, както се казва... трябвало е да постна тема тук, за да се скапе видеото окончателно (поне предполагам, че е то, де). В момента лаптопа не пали изобщо, оказа се, че е гаранционен... ще се обаждам в Солитрон да видим за колко време могат да го оправят - дано да е по-скоро, че така съм с вързани ръце. Готов съм и да платя за друга видеокарта, ако нямат такава... включително ако тук някой може да предложи бързо решаване на проблема срещу разумна цена - пишете, не се срамете.

    Благодаря на всички, които се отзоваха до момента!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #6

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    @Slero, стискам ти палци по-бързо да го оправят. При мен за смяна на дъно в гаранция, във Варна ми го държаха повече от месец в сервиза.

    Edit: Точно за повредена видеокарта ми сменяха цялото дъно....

    Еdit 2: Когато си рекламирах повреденият външен HDD във Варна, в този сервиз (не е същият в който ми държаха лаптопа) човека ремонтираше и лаптопи и ми направи впечатление на отговорен и бързо справящ се с нещата. Устройва ли те Варна, искаш ли телефон?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #7

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    Ако се наложи такова нещо, просто купувам нов, а след около месец очаквайте обява за продажба на лаптоп със сменено дъно...

    EDIT - @roumen68, Варна май ми е далечко...

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #8

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    Slero Гаранционен ли ти е?
    Ако искаш може да дойдеш при мене в сервиза. Поръчката на FSC части и доставката от германия е около 10 раб дни. Обикновенно на клиентите им се обаждам да дойдат да си вземат "нещото" докато им дойде частта, че и без това само FSC-та висят по стелажа
    Едит: Видях че е гаранционен. М/у другото повечето сервизи не държат части на склад (оторизирани сервизи) ами се поръчват от вендор в Европа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    външни карти -Ати "9ххх Go" има в Асбис!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #10

    Re: Съвет за видео на лаптоп или препоръка за читав сервиз

    @Samo:

    Е, така се и получи. Solytron ми го приеха гаранционен, 10 работни дни минимум, което е около две седмици (за доставката), може да отиде и повечко с работата по смяната.

    Благодаря на всички, проблемът за момента е решен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Читав сервиз за хлебопекарна Мулинекс, Варна
    От FearMe във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-19, 16:43
  2. Съвет за читав работен лаптоп.
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 87
    Последно: 18-12-14, 12:43
  3. Читав сервиз за смартфони в София?
    От kod във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 08-01-14, 16:49
  4. Съвет за читав таблет до 200~300 лв.
    От Aleksandars във форум Мобилни устройства
    Отговори: 8
    Последно: 03-09-13, 11:38
  5. Препоръка или съвет за квартира на БГ черноморието!?
    От Todorov_V във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 0
    Последно: 29-06-13, 17:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе