Резултати от 1 до 6 от общо 6

Maлко особен проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    2
    #1

    Maлко особен проблем

    Здравейте, първо искам да ви поздравя за чудесния форум в който имах честта и аз да се регистрирам

    Имам един проблем и ще се радвам ако някой ми помогне... Проблема ми е следният: Имам монитор 17" Самсунг плосък (мисля че CRT се водят), който преди около 2 седмици изгоря, имаше още 2 години гаранция (бях го купила преди година)... от сервиза ме мотаха малко и онзи ден ми се обадиха и казаха, че монитора НЕ може да бъде поправен и затова ще ми дадът друг ЧИСТО НОВ! Отидохме с приятелят ми да го вземем, обаче мониторът не беше нито в кашон нито в нищо, че да позная че е нов. Взехме го...в нас му направихме доста обстоен преглед по външната визия и т.н. и странното ми се видя, че монитора от горе няма грам прахоляк (това дето е мрежестото много трудно ако се замърси би се почистило перфектно според мен - то си е като ново). Отстрани обаче има едни леки улейчета в пластмасата (фабрични) които си личи, че там е имало прах, но е чистено и въпреки това има следи от мърсотия. Отдолу на подложката която се върти монитора също излезе бая прахоляк...иначе монитора си е като нов, има 2 леки драскотинки (много слабо забележими), според мен са се получили при транспортирането (но не от нас).
    Като заключение този монитор хем ми се струва ЧИСТО НОВ, хем факта, че наместа има следи от застояла прах ме карат да си мисля че не е баш нов. Та можете ли да ми кажете има ли някакъв начин да разбера този монитор наистина ли е чисто нов или са ме метнали (смисал някаква програма която да показва колко ввеме е работил или де да знам и аз) Гледах другите теми и видях, че тука има хора който настина са доста 'навътре' в нещата и се надявам да ми помогнете
    Благодаря Ви предварително за отделеното внимание.

    p.s. О да щях да забравя... отзад на монитора има лепенка и пише Моst Computers, има телефон за връзка (написано е печатно) и под нея има номер, който е написан ръчно с химикалка...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Re: Maлко особен проблем

    След като има прах, не е чисто нов. Това обаче не означава, че продавача не си е изпълнил и не си изпълнява задълженията по гаранционното обслужване.

    Може известно време да е стоял изложен на витрина.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Re: Maлко особен проблем

    Няма начин да разбереш, както ти е казал и @MitkoS - може да е бил я на витрина, я нещо от тоя сорт.
    Но при положение, че са ти удължили гаранцията на монитора (т.е остават ти още 2 години) какво ти пука дали е ЧИСТО нов или е Малко чисто нов, по-важно е да работи и да не се случва пак да го носиш на ремонт.

  5. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #4

    Re: Maлко особен проблем

    Моя монитор го взех чисто нов преди година и нещо, свалиха ми го от витрината (защото нямаха друга бройка в момента) и няма да ти казвам колко прахоляк имаше по него.
    Но както е казано по-горе, хич да не ти пука нов ли е, или не е, нали си има гаранция още.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    2
    #5

    Re: Maлко особен проблем

    Благодаря на отзовалите се по темата! Да се надявам тогава монитора да е наистина от витрината

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re: Maлко особен проблем

    Да наистина каво значение има дали е "чисто нов". Най-важното за един монитор е да работи... Аз рядко ползвам "чисто нови" монитори (и в къщи и в офиса) за сметка на това са Dell, Compaq, HP... които най-вероятно са работили поне 2 години преди да дойдат при мен, но какво от това... Дори може би ако ми се наложи да избирам между "чисто нов" самсунг и Sony Trinitron определено бих взел втория.. Най-малкото защото след година две, самсунга ще е на нивото на не-новия Sony

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Особен въпрос
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 10
    Последно: 29-05-12, 22:53
  2. особен проблем с водата
    От Bibi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-07-10, 09:08
  3. Саундтрак към филма Особен урок
    От Popkaro във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 11
    Последно: 11-09-08, 14:22
  4. Особен даунлоад мениджър. HELP
    От FunFun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 02-08-04, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе