Резултати от 1 до 9 от общо 9

Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #1

    Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

    Докато си търся компютър тук попаднах на една оферта за Silicon graphics 514 server който ми се вижда евтин - крайната цена ще бъде под 1000 евро. Продавачът твърди че е произведен преди не повече от две-три години и цената му като нов е била 12000 евро.
    ето техническите данни, които са дадени на обявата.

    2 SCSI HDD x 110 GB
    4 processors PIII
    512 RAM
    17" Silicon Graphics wide screen

    ето я обявата http://computer.2dehands.be/markt/he...con%20graphics

    С тези данни ще превъзхожда ли този компютър една обикновена десктоп система за същите пари?

    Добра ли е цената от 1000 евро за такова нещо. Всъщност за тази цена мога да си взема приличен лаптоп, но винаги съм чувал суперлативи за silicon graphic и когато вудях обявата взех да се изкушавам.

    За какво бих го ползвал? - предимно за домашно PC. Както и досега ще ползвам и windows и linux



  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    89
    #2

    Re: silicon graphic server

    Ако не мислиш да го ползваш по предназначение а именно за сървър - няма смисъл.
    Ако го вземеш забравяш всяка мисъл за ъпгрейд. Памет, видео , дискове... (м/у другото несъм виждал 110Гб дискове, само DLT-та). Отделно за да му ползваш пълноценно и 4те процесора ти трябват поне Windows 2000 Server or Adv Server.
    По добре си спретни някойя хубава конфигурациика с добро захранване, хубава видео карта, някое добро дънце и 2 диска за райд.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #3

    Re: Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

    Някоя линукс OS няма ли да може да използва процесорите? Всъщнот тези четири процесора да речем под 2003 server значително по-добър резултат ли ще дадат от един AMD Athlon 2800 Mhz процесор например? Ъпгрейда не ме притеснява толкова, не възнамерявам да го ъпгрейдвам, стига този компютър да превъзхожда обикновените десктоп системи, които могат да се купят за същите пари в момента.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #4

    Re: Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

    .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #5

    Re: Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

    Един Core 2 Duo е6600 ще го сгъне като производителност с поне х2 ! Бягахй от такива лъжци.
    В нета има доста ревюта разгледай за производителността на тази система ,но те уверявам ,че не си струва.

    Разгледай това ревю http://www.hardwaresight.com/article.php?id=55 и си прецени как един п!!! се класира сравнен с този звяр.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

    Ако 4 процесорната машина ти трябва да "вдига" бази данни или да работи въобще с големи масиви Core Duo ще има само да му диша прахта. Много е важно да си измислиш за какво ще ти трябва машината. Ако е за работа вземи многопроцесорната машина , ако е за домашни удоволствия си намери нещо което да го ъпдейтваш лесно

    Zygot, отдавна не вярвам на тестове. За мен теста е едно BSD и една дебела база данни да видим за колко време процесора ще я "качи". За пример моят Атлон64 3000+ е почти с 30% по-бавен от Оптерон 144 на стандартните честоти А за "прехвалената" Рentium D 9XX серията процесори на Интел има само една дума СЛАБИ,СЛАБИ та СЛАБИ Щом двуядреното AMD ги отнася. Иначе за десктоп системи двуядрен процесор си е огън ама недей да го бъркаш с четирипроцесорен, разликата е огромна!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    117
    #7

    Re: Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

    Благодаря за мненията но явно ще трябва да се откажа от идеята. Аз съм много зелен, а това е много екзотична система за специалисти. Просто някак си привлича като автомобил олдтаймер с много коне но и с много бъдещи проблеми които струват много пари.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #8

    Re: Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Zygot, отдавна не вярвам на тестове. За мен теста е едно BSD и една дебела база данни да видим за колко време процесора ще я "качи". За пример моят Атлон64 3000+ е почти с 30% по-бавен от Оптерон 144 на стандартните честоти А за "прехвалената" Рentium D 9XX серията процесори на Интел има само една дума СЛАБИ,СЛАБИ та СЛАБИ Щом двуядреното AMD ги отнася. Иначе за десктоп системи двуядрен процесор си е огън ама недей да го бъркаш с четирипроцесорен, разликата е огромна!
    Кажи някакъв тест да го извъртя в къщи за да имаме по-добра база за преценка.

    Забравяш ,че Конро тръгва от раз на поне 3,2-3,4 което е мнооого за двуядрен.

    За 9хх фамилията на Интел не си прав защото амд се изложиха с ценовата си политика ( до преди 2 месеца Х2 3800+ беше 300+ $) ,а един един 9хх се клоква мин до 4,2-4,4 където амдто остава много назад.Дори и сега Х2 не си заслужава повече от 9хх.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re: Silicon graphics 514 server на цена 1000 евро изгодно ли е?

    Zygot, това е въпрос на мнение както се казва. Пордал съм доста двуядрени процесори и съм имал възможност да се "бъзикам" с доста от тях ........честота 4,2 - 4.4 си е едно добро пожелание за по-голямата част от процесорите. Дори днес много се мъчихме над един PD930 ама не успяхме да го запалим на повече от 3750. Както и да е , не ми се спори. Колкото до тестовете ...........ми компилирай едно KDE под Linux/Unix и да засичаме за колко часа ще стане ........лично аз мога да уредя една 4 процесорна машинка с Ксеони на по 1000 мегахерца да се пробваш да ги убиеш , без значение с Conroe ли си или с PD серията. ( това което ние тествахме беше FreeBSD и компилация на KDE 3.4 на Оптерон 144 се компилира за малко повече от 12 часа, на моя Атлон 64 3000+ клокнат на 2250 Mhz се компилира за около 14 часа, на 4 процесорният Хеон за по-малко от 7 часа.). Приключвам с спора ...........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 06-10-10, 09:27
  2. За VMware + SuSE 8.1 + Graphics Problems
    От PONiC във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 27-03-03, 16:48
  3. Silicon...
    От stranger във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-01, 20:37
  4. Имате въпроси към S3 Graphics ? Задайте ги...
    От Dreamer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 05-05-01, 01:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе