Резултати от 1 до 9 от общо 9

Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #1

    Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    Взех си преди месец FORTRON 700W EPSILON. Разпечатвам кутията, включвам го на мястото на старото вярно FSP Bluestorm 400W (дъното е Epox EP-8KDA3I), натискам бутона и нищо - вентилаторите на захранването и процесора трепнаха само, светодиодчето вградено в бутона за Power на кутията свети, но компютъра не тръгва. Пробвах на още един компютър - същата история. Та върнах захранването с идеята да ми го сменят, но миналата седмица ми се обадиха да ходя да си го взема - работело било. Вчера пак го закачам и пак същата история. Аз ли бъркам нещо? (а уж не съм паднал от луната)

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    Първото нещо което ми идва на ум е, че иска някакво минимално натоварване което ти не можеш да му осигуриш.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    13
    #3

    Re: Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    Моето няма нищо общо с твоето, но при включване от захранването до натискане на копчето за пускане иска поне 5-6сек интервал. Ако не се изчака симпомите са като твоите. Трябва да го изкл и пак. Ами пробвай!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    провери ли всички куплунзи дали си ги сложил ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re: Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    Цитат Първоначално публикувано от bucho
    Взех си преди месец FORTRON 700W EPSILON. Разпечатвам кутията, включвам го на мястото на старото вярно FSP Bluestorm 400W (дъното е Epox EP-8KDA3I), натискам бутона и нищо - вентилаторите на захранването и процесора трепнаха само, светодиодчето вградено в бутона за Power на кутията свети, но компютъра не тръгва. Пробвах на още един компютър - същата история. Та върнах захранването с идеята да ми го сменят, но миналата седмица ми се обадиха да ходя да си го взема - работело било. Вчера пак го закачам и пак същата история. Аз ли бъркам нещо? (а уж не съм паднал от луната)
    bucho , ти крачиш бодро към най дебелото захранване което съм видял досега 1.15 Кв в един MAC G5 алуминиев сандък, човече чушки ли ще печеш в този компютър или просто си фен на киловатите ?

    вземи си едно до 500 В макс и ще тръгне, често има проблеми при по стари дъна и супер мощни захранвания...

    П.С. - вземи го с уговорката да го пробваш дали ще тръгне и ако не да го върнеш пак, докато вземеш правилното ...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #6

    Re: Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    Не ми се вярва да не мога да му осигуря някакво минимално натоварване - доста нещица съм накачил.
    Всички куплунги съм закачил. А и да го чакам пет минути докато натисна бутона пак не помага.
    dash, прав си че малко се поизхвърлих с тези 700 вата, ама обмислям скоро време цялостен ъпгрейт та затова.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    а като го пуснеш отделно ( само захранване ) с пинсети  в зеления и черния  кабел
    - тръгва ли ?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #8

    Re: Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    Mr.TECHNO, малко се притеснявам да му давам така да го пускам - все пак още се надявам да ми го сменят, а да взема да объркам цветовете.... Но до довечера може и да се реша да го пробвам.

    Сега се сетих и друго по коментара на dash - то може да е 700 вата, ама не значи че постоянно ще харчи толкоз, а колкото го натоварят компонентите - тоест 700 вата ще му е максималното. Поне така мисля де - не съм много наясно с тези неща. Или греша?

  11. emil1305
    Guest
    #9

    Re: Проблем с FORTRON 700W EPSILON или аз греша нещо?

    фортрона трябва да тръгва и беэ товар иэвади куплунга от дъното и давай зелено и черно накъсо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам 700 W Fortron Epsilon 80 Plus
    От wishmaster6 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 03-04-13, 13:02
  2. проблем с UPS Fortron
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 30-03-11, 17:22
  3. Продавам захранване Fortron EPSILON 600W
    От ivanxxx във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 07-12-10, 19:36
  4. Продавам Fortron Epsilon 700W
    От fearun във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-06-08, 11:31
  5. Проблем дъно Asus & захранване "Fortron"
    От Danix ™ във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 05-05-05, 12:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе