Резултати от 1 до 7 от общо 7

Грижи с D-Link DIR-100

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    5
    #1

    Грижи с D-Link DIR-100

    Здравейте, обръщам се към вас за съвет.

    Историята:
    Взех си един кабелен рутер за офиса : D-Link DIR-100 /Hardware Version: A1 Firmware Version:v1.00/
    С досегашният ми доставчик ползването на рутер беше мъка неземна - дори и не съм пробвал да го подкарвам.
    Днес обаче се вързах към Megalan и реших, че е време да го пусна в действие.

    Проблемът:
    Нито момчето, което е идвало да върже нет-а, нито аз успяхме да го подкараме...
    Рутера е елементарен като настройки, нищо неясно по настройването, /което не ми е за пръв път/ обаче не "захапва" нета по никакъв начин, нито с Wizard-a, нито с ръчни настройки.
    Локалната мрежа си работи, т.е. рутера раздава ИП-та в локалната без грижи.
    Пробвах с различни вариации на конфигурацията - с фиксирани ИП-та на локалните ПЦ-та, както и с DHCP от рутера.
    Клонирах МАК-адреса на картата, независимо, че според хората от Мегалан това не прави проблем при тях.
    Пробвах каквото се сетих... рестартирах, рисетвах... нищо не помогна.

    Някой да има някаква идея по въпроса?

  2.  
     
  3. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #2

    Re: Грижи с D-Link DIR-100

    А доставчика ти как ти дава нета - с PPPoE (с име и пас) или по някакъв друг начин? Дай малко повече инфо.
    Ако имаш възможност да пробваш с друг рутер, ще е хубаво, за да видиш дали с него ще тръгнат работите.
    Иначе както казваш рутера няма нищо за настройка почти, аз не съм кой знае колко добър в настройките, но досега не е имало случай да не работи коректно или нещо такова.
    И по принцип ръчните настройки са за предпочитане (според мен).
    За локалната мрежа - най-лесно бухаш едно DHCP и не се занимаваш с глупости;
    Единственото, за което се сещам в момента, е отметката на "enable DNS relay" - виж дали си я включил, макар че по дефолт е включена.
    Нещо не мога да го намеря този модел в сайта на Д-Линк, за да му влезна в емулатора, но менюто му ще да е като на всички останали рутери предполагам ...

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    5
    #3

    Re: Грижи с D-Link DIR-100

    Ами нета идва по възможно най-простия за конфигуриране начин: фиксирано IP + DNS + Gatway.
    Всичко е въведено както трябва.

    Пробвах с рилея, да го спра и пускам /включен е по дифолт/, но без резултат.
    Локалната точно на DHCP съм я подкарал - тя си върви.

    Ще пробвам и със друг рутер, този ще го отнеса в нас временно, да видя с друг доставчик ще прави ли същия номер.

    п.п.
    Този модел го има само в европейските сайтове... в .com го няма.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Грижи с D-Link DIR-100

    хмм, да не се получава припокриване на IP-to от доставчика и вътрешната мрежа?
    Реално IP ли ти дава или някое от рода на 192.168.ххх.ххх?
    освен това провери ли дали просто DNS-а не е омазан, примерно с tracert по IP адрес
    пример:
    tracert 195.230.2.165
    /ip-to на форума на сетком/

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    5
    #5

    Re: Грижи с D-Link DIR-100

    Припокриване няма, с реално ИП съм. За ДНС-а ще проверя.

  7. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #6

    Re: Грижи с D-Link DIR-100

    Ми ще чакаме да пробваш с друг рутер да видим, че иначе нищо друго не ми идва на акъла

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    5
    #7

    Re: Грижи с D-Link DIR-100

    Значи не е в рутера проблема... сложих го в къщи, при друг доставчик и захапа моментално. Нещо с Megalan имам грижи явно...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYB12LDC - почистване и грижи ?
    От sestra06 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 169
    Последно: 26-02-17, 16:56
  2. Рутер TP-LINK WR740N или D-LINK GO-RT-N150
    От rodrigo във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-13, 11:25
  3. LInk kym ...
    От travoltino във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 02-07-04, 20:33
  4. DC Hub link
    От D3BEP във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 06-02-04, 08:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе