Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    Записвачката при запис на ДВД-та записва без грешки, но на 8x скорост на запис и нагоре, буфера много пада, записвачката спира и го чака да се напълни и после продължава. На 4X нещата са по добре, но при опит да се стартира каквото и да е нещата са същите. Трябва когато записвам нищо да не правя на компютъра, че да не пада буфера!
    Проверих ИДЕ каналите и те са си на Ултра ATA Mode2 режим за DVD-to и АТА Mode-5 за HDD, така че не е от тях. Системната памет е 256Мб, процесора е Селерон 2000Мхц, 100Мхц системна шина.
    При запис на CD-ta проблем няма! Записвам с НЕРО, но по мое мнение проблема не идва от него.

    Споделих с приятел и той каза, че можело да се инсталира записвачката да работи със SCSI драйвер и било по-добре. Е, той ме прати направо в тръстиката, как ИДЕ устройство ще му се инсталирва SCSI драйвер, направо ми звучи невероятно!

    Моля коментирайте проблема и приемам съвети ?

  2.  
     
  3. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #2

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    Не ми се вярва да е от паметта - преди бях с 256МВ и не съм имал никви дертове със записването на каквото и да е (само, че съм с LG) на която и да е скорост.
    Тоя проблем впоследствие ли се появи, или още от самото начало?
    Пък това със SCSI драйверите ми се струва доста несериозно
    Записвачката сама на кабел ли е, или е заедно с нещо друго?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #3

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    Вероятната причина е бавния трансфер от харда към записвачката, и по-конктерно вероятно харда несмогва да чете толкова бързо колкото писачката записва. Все пак 8x е 8х1200МБ което е почти 10МБ в секунда, което за по-стар, или по-бавен диск, който и вероятно не е дефрагментиран скоро си е сериозна скорост. За 16х да не говорим....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #4

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A


    IDE кабелът 80-жилен ли е?

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #5

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    на различни IDE канали ли са харда и записвачката ?


  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    8x ти е най-бързата скорост на записвачката, ако пуснеш да записваш CD със 52X едва ли ще има някаква разлика (в смисъл гарантирам ти че пак буфера ти ще пада).
    И изобщо с тази 256МБ РАМ... В много случаи windows XP ти заема 250 МБ (че и повече) без стартирани приложения... А като пуснеш неро паметта скача на 300МБ...
    С други думи прекалено много надценяваш системата си(и неините компоненти)...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #7

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    Явно проблемът е наистина малкото количество оперативна памет! DVD-RW-то е мастер и е на 2рото ИДЕ заедно с един CD-ROM. Кабелът е 80 пинов, АТА100(133).
    Обикновено заетата памет е около 210Мб от 256, което си е проблем. Компютъра се използва за работа и има огромно количество приложен софтуер, което запълва много оперативната памет. Явно ще чакам да взема повече и тогава ще се разбере дали проблема е бил в паметта!

    А иначе проблемът съществува откакто съм взел записвачката!

    Явно ще пиша за сега само на 4Х и докато трае записът ще трая само

    Мерси за коментарите!

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    Според мен проблема не е в паметта. Защо? Ами първите си двд-та ги записвах на Атлон700 Мгз FSB100 с 256 SDRAM - на 8Х скорост - нямал съм подобни проблеми. windows XP SP2. (все пак ще отбележа, че диска ми беше на RAID контролер- АТА100.)
    Подобно нещо ми се е случвало като има проблем с IDE kanala, обкновенно от дивайс менажера ънинсталвах устройствата, които след рестарт се инсталираха отново,но задължително преинсталирах и драйверите на дъното за чипсета (в моя случай това бяха via 4-in-1).
    И да, SCSI драйверите имат връзка, но това се отнасяше повече до Win2000 и старите версии на Неро. В новите си ги има вградени.
    Пробвай някой от тези ASPI drivers. Инструкциите за инсталиране са вътре в тях.

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    Я откачи CD-ROM-а и остави ДВД записвачката сама на кабела да видиш дали ще има резултат.
    Както казах и преди - според мен също не е от паметта, и аз доскоро бях с 256МВ и нямаше грижи никакви.

    Сега като се сетя, сащо така съм записвал ДВД-та и на Дюрон 800Мхц със 128МВ SD Ram, WinXP Pro SP2, само че не помня на коя скорост съм записвал (беше сравнително отдавна).

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #10

    Re: Проблем с DVD-RW - Nec ND-4570A

    Aз също преинсталирах ИДЕ-тата и контролера и преинсталирах драйверите на чипсета с последните. Ще видим при последващ запис дали проблема е решен
    Благодаря за идеите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе