Резултати от 1 до 10 от общо 10

Връзка между цифров фотоапарат и флаш усm

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #1

    Връзка между цифров фотоапарат и флаш усm

    Имам цифров апарат Canon PowerShot S3. Идеята ми е да си купя MPMAN MP-CS157 4GB BLUE BOX. Мога ли да свържа директно двете без помощта на компютър и да осъществявам трансфер на файлове помежду им. Да кажем запълва ми се картата на апарата, изтривам нещо от флашката и прехвърлям снимките на него. Интересува ме някой има ли идея дали може да се осъществи тази моя приумица. По принцип ме интересува дали самата идея е осъществима. Не е задължително флаш устройството да е точно това което съм посочил. Ще съм благодарен на всички за идеите и предложенията. Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш устройство?!?!

    Знам, че става с iPod + ето тази джаджа. За посоченият от теб плейър нямам информация.

    PS. Ще ти коригирам линка, че сега не работи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #3

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш уст

    Благодаря ти, но едно че апарата ми не се поддържа от тази глезотийка, а и не съм привърженик на iPod. Но все пак благодаря за идеята.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш уст

    За Canon точно не става по тоя начин. Става само с фотоапарати които включвайки ги към компютъра се държат като външен диск, за съжаление Canon имат друга концепция за връзка Фотоапарат<=> Computer

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #5

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш уст

    Подхвърлиха ми идея за USB bridge или нещо подобно. Но аз не можах да намеря такива устройства. Ако някой има идея за нещо такова да драсне.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #6

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш уст

    Нали ти казах бе човече, CANON НЕ поддържат този протокол. Вземи си или по-голяма CF карта (цените доста паднаха) или устройство което чете такива карти и проблема ти е решен.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #7

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш уст

    Тези които се занимават професионално или полупрофесионално с цифрова фотография ползват следното или подобно устройство:
    SD-CF-Card-Reader-DC-DV-Backup-Partner-2-5-Hdd-Case-II4
    http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...m=320100521256

    цена - 30на долара, а в него пъхаш какъвто имаш 2.5'' харддиск до 80гб, но някой трябва да ти го домъкне отвън защото тук съм го срещал по някои форуми с начална цена 100 долара
    Разтоварваш флашовете без да имаш необходимост да носиш със себе си или имаш наоколо лаптоп/пс.

    друго такова решение е Hdd player-OTG-HOST-SD Card Reader-AV-MP4 MP3 DVD AVI
    http://cgi.ebay.com/Hdd-player-OTG-H...QQcmdZViewItem

    Цена - 41 долара
    Което между другото си е цял плеър на основа 2.5 диск с 5.1 изход. Това пък поражда идеи за вграждане в кола с 7 инчов TFT монитор например благодарение на OSD



    Няма да стане с вградения PictBridge в Канона, защото PictBridge is a standardized technology that allows printing images from a memory card in a digital camera directly to a printer, regardless of brand.Същото се отнася и до Canon Direct Print интерфейса
    А пък и USB Bridge не е просто кабел, така че щеш не щеш ще ти се наложи да носиш "нещо" със себе си

    аз бих избрал своеобразния кард рийдър който визирах в началото...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #8

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш уст

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Нали ти казах бе човече, CANON НЕ поддържат този протокол. Вземи си или по-голяма CF карта (цените доста паднаха) или устройство което чете такива карти и проблема ти е решен.
    Малко не се връзва отговора ти - апарата ми работи със SD и MMC. Второ - поддържа максимум 2GB памет с колкото съм и в момента. Просто няма накъде повече да разширявам откъм картата и затова търся друг начин. Все пак благодаря.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш уст

    Има устройства като горепосочените, които четат от карти. Та идеята ми беше - взимаш такова устройство, снимаш колкото ти е кеф, вадиш картата от апарата, мушиш я в устройството, прехвърляш всичко и пак връщаш картата в апарата и продължаваш да щракаш
    Мислех че е близо до ума

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    76
    #10

    Re: Връзка между цифров фотоапарат и флаш уст

    Да, близо е до акъла, но моята идея е да утрепа с 1 куршум два заека - хем да имам мултимедиа плейър и нещо като резервен вариант ако картата ми се напълни. Иначе с посочените устройства имам само фотобанка, макар и с доста сериозен капацитет. Благодаря на всички. Весели празници.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам климатик втора употреба(на част
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 19:51
  2. Отговори: 0
    Последно: 20-12-10, 20:18
  3. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-07-09, 05:34
  5. Продавам компютърна конфигурация
    От silverfox във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 20-09-06, 10:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе