Резултати от 1 до 13 от общо 13

Помощ за една конфигурация!!!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    5
    #1

    Помощ за една конфигурация!!!!!!


    Много ви се моля , помогнете ми с избора на една комп. конфигурация , че където и да отида и да попитам всеки или ще вземе да хвали неговите компоненти или ще вземе критикува конфигурациите на другите фирми. Така ,че във вас ми е надеждата да помогнете . Спрял съм се на една конфигурация така , че ми кажете какво мислите или дайте по-добра - /компа ми трябва за видеообработка и за игри /.

    MAINBOARD - ASUS - P5B , LGA775, INTEL P965 +ICH8,supports Huper- Threading Technology,FSB:1066/800/533 MHz
    CPU - Pentium-D 930,DUAL 3.0GHz/или/3.2GHz,LGA775,2x2 MB cache,BOX
    RAM - 512MB DDR II 800 x 2 A-DATA /или/ SUPER T CL5 /всъщност изобщо не знам каква е разликата!!!/
    HDD - SEAGATE -320GB SATA 2 /7200/16MB
    VGA - XFX GEFORCE 7600GT 256MB 560M DDR3 DUAL DVI*XXX - Edition* PC-E PV-T73G-UGF3 128bit.
    CASE - FOXCONN - 3GTH001//FSP 400W PFC /или/
    FORTRON-ATX-400 PNF /400W

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #2

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    RAM-та трябва да е поне 1ГБ, щом ще взимаш нов компютър, а и смяташ да играеш игри.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #3

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    Привет!
    Ако аз имах тези пари и си сглобявах система за тези задачи, първо бих пуснал търсене в Google за сравняване производителността на двуядрените платформи на Intel и AMD в тази област. Как да ти кажа, за да не излезе, че съм пристрастен, нама дари и да посоча линк към резултати... В няколкото прехвърлени от мен ревюта ми дадоха основание да си направя труда да пиша това: Провери при няколко хардуерни сайта какво съотношение производителност/цена ще имаш при двете платформи! Отделно AM2 платформата е с по-малко енергопотребление, т.е. по-малки сметки за ток и по-малък шум при охлаждането (взе пак при видеообработката и се слуша, нали?! ). Отделно имаш и директната възможност за виртуализация!
    Ако ти стигат парите, вземи не 1, а 2 GB RAM. Или пък може и после да добавиш...
    Захранванията с активна корекция вече не са толкова скъпи, наколко долара в повече. Ако можеш, вземи си такова... Не ги знам енергодоставчиците дали няма да вземат да се втеляват и да ни чарджат за реактивната енергия!
    И вече малко субективно - досега съм бил с Qunatum Maxtor, Seagate. Последния ми диск е като избрания от теб, но производство на Hitachi...
    Успех! И пиши какво си избрал!

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    1. за какъв дявол ти е 930, като за същите пари можеш да вземеш core2 duo (4300 примерно) (ако си твърд фен на intel и не те интересуват алтернативи на amd )

    2. 512 рам е мнооо, амам МНОГО малко. както emos казва - по-скоро 2gb, отколкото 1, камо ли 512

    3. 7600 (gt или gs - вече е все тая) слезе доста под актуалната за момента производителност за съвременни игри. определено не препоръчвам 8ххх, защото directx10 игрите са все още в бъдещето, а и за това видео трябва и доста бърз процесор. най-"сладката" сделка в момента е 7900gs - значително по-бърза от 7600, на добър процесор и със свестен о/с оставя зад себе си 7950, което е вече предостатъчно за всичко

    4. (може би най-важното) - кажи какви пари си решил да отделиш, за да знаем поне какви алтернативи да предлагаме

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    Я кажи какъв е бюджета,с монитор или без и за какво ще се ползва.В смисъл ще играеш ли игрички и какви?

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    5
    #6

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    Значи за да не стават грешки RAM 2x512 + шина за още толкова.А за core 2 duo не знам какъв да взема /1.63GHZ на колко P-4 се равнява да речем/. Аве с две думи повече ми харесват Pentium от началото съм с такъв.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    5
    #7

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    Бюджет- 1100лева без монитор,клвиатура и DVD писачка.

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    5
    #8

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    Абе няма ли да грее този core 2 duo с това захранване?

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    Не виждам връзка между захранването и температурата. Core2Duo 6300 при пълен товар в безшумен режим с интелския охладител засега не прескача 49 градуса. Ще видим лятото как ще е, но помещението е топло по принцип и сега.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    kiril, значи по въпросите ти отговарям:

    - разликата между 9** и core2duo е нещо от рода на http://www23.tomshardware.com/cpu.ht...=439&chart=169

    разликата още повече се усеща в ежедневната работа, когато multitаsking-ът е от по-голямо значение, отколкото при игра. дори и при доста неоптимизирания начин, по който се "пълни" intel-ския процесор, в сравнение с amd-ския, се усеща как си работи по-"мазно"... няма насичане, няма това залепване за частици от секундата, когато започнеш да правиш нещо ново

    - колкото повече платки памет -> толкова по-дълъг път на сигнала между тях -> толкова по-голява вероятност за смущения и грешки

    - захранването няма отношение към топлоотдаването на процесора. има отношение към "достатъчността" на въпросното захранване да захрани процесора

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    5
    #11

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    Добре де каже те на кой CORE 2 DUO да се спра /като цена и качество/ все пак да не е някой супер скъп ?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    зависи колко памет и кое видео ще си вземеш
    след като решиш - процесорът ще е за оставащите пари

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    947
    #13

    Re: Помощ за една конфигурация!!!!!!

    А бихте ли ми казали някаква конфигурация за около 1200 лева без клавиатура и мишка. Компютърът ще се използва за игри и чертане на Autocad i Progecad. Ако Ви е възможно кажете ми точни компоненти зашото не отбирам много

    Надявам се не е проблем че пиша в тази тема защото не видях смисъл от нова.

    Благодаря Ви

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за конфигурация :)
    От Anuwar_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 31-07-12, 20:33
  2. Помощ за една задача....
    От catana във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 23-01-07, 02:00
  3. Искам компетентно мнение за една конфигурация.
    От DerekMTN във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-11-06, 09:27
  4. помощ за една песен
    От mikk във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-06, 15:36
  5. Една конфигурация
    От G_R_U във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-11-05, 13:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе