Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #1

    Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

    Имам следният въпрос:

    Принтер HP LJ 1200 - съгл. документацията трябва да печата със скорост 12 стр. на минута - и под DOS това е вярно, но под уиндоус скоростта е два пъти по-малка - т.е. около 6 стр. на минута, независимо от кое приложение печатам - Word, Corel, PageMaker или Notepad. Няма значение и от кой уиндоус печатам - XP или 98. Пробвал съм и с фирмените драйвери и с тези на уиндоуса - същата работа. Няма значение дали тиражирам една страница или печатам една след друга различни страници.
    Та въпросът ми е - така ли трябва да бъде или някъде трябва да пипна за да стигна до заветната скорост от 12 стр. на минута?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

    Предполагам под ДОС печата на разделителна способност 300х300 dpi, а под Windows 1200x1200. Пробвай да свалиш на 600х600 или 300х300 и засечи пак времето.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

    Този принтер си печата под windows 12 страници в минута. Разбира се това важи за текст. Ааа, не позлвай постскрипта. С него е по-бавно. Вероятно там е проблема. Друготото което ще ти кажа е, че тази скорост се отнася за текст. Ако процесора на принтера идва бавен или му е малко паметта също се забавя печатането(има пауза между две копия)

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    294
    #4

    Re: Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

    Не е от разделителната способност - пробвал съм, че и на икономичен даже и пак същото. Не е и от това какво печата - пробвал съм само с текст от word - само с един шрифт, че и малко - напр. няколко реда - не става - пак със 6 стр. в мин.
    Паметтна му естандартна - 8 МБ а как се вкл. и изкл. постскрипта - даже не знам.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #5

    Re: Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

    HP LJ 1200 би трябвало да печата с ДО 15 ppm на хартия letter формат и ДО 14 ppm на A4. С ДО 12 ppm печата в режим на копиране, ако има такава допълнителна приставка. Хардуерната му резолюция си е 1200 dpi, т.е. печатане на по-ниска няма да ускори процеса.

    Максималната скорост (или близка до нея) при печатане от Windows можеш да получиш при печат на чист черно-бял текст, с драйвър HP PCL 6 и настройки за бърз печат (fast printing)* и през USB 2.0 порта. За графика или смесен тип документ скоростта пада до около 8 ppm.
    Ако е през паралелния порт (както предполагам, щом печаташ от DOS) може да очакваш горе-долу 10 ppm max през Windows. За PCL 5e и PS (postscript) драйвърите не мога да ти кажа какво може да очакваш. Не забравяй и до 10 s първоначално зареждане на документа в принтера.

    И последно - това, че си указал дадени настройки през контролния панел на принтера не значи, че приложението ще ги ползва. Повечето от съвременните продукти сами си управляват печата и техните настройки са с по-голям приоритет от дефолтните на принтера. Това означава, че поне за теста трябва да печаташ от менюто на приложението (обикновено File) => Print => там от Properties на принтера си проверяваш и ако трябва променяш настройките*.

    _____________________
    * За различните драйвъри и версии настройките са различни. Не мога да кажа какви точно трябва да бъдат в конкретния твой случай.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

    Грешката е моя. Наистина тзи пронтер беше 14 страници в минута. Немога да ти кажа от къде да изключиш постскрипта. Не му поння драйверите как бяха. Поразрови се по настройките му.

    Не е вярно че през паралелния порт се печата максимум 10 страници в минута. Аз си печатам 12 нмоят HP 4+. За по големи неща трябва повече памет за да печата бързо. За постскриота може да е отделен драйвера когато не с еползва ама пак ти казвам не помня как са му натройките.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #7

    Re: Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    ...Не е вярно че през паралелния порт се печата максимум 10 страници в минута. Аз си печатам 12 нмоят HP 4+...
    Говорим за конкретния модел, а не по принцип.

    EDIT: Отделни са драйвърите за PCL и за PostScript.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    190
    #8

    Re: Въпрос за скорост на печат на HP LJ 1200

    Ползвай този HP LaserJet 1200/1220 PCL5e, PCL6, PS Driver Bundle драйвер. И на двата принтера HP LJ 1200 в офиса съм го инсталирал и никога не съм имал проблеми.
    От официалния сайт на HP съм го взел преди доста време.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за скорост на FAN
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 24-01-14, 17:12
  2. Печат на календари
    От ops5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 06-12-11, 22:37
  3. Питане за печат.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-06-07, 00:43
  4. Отговори: 3
    Последно: 29-03-06, 10:53
  5. печат на платежни и др.
    От Dannyalex във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 11-07-05, 15:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе