Страница 20 от 36 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 539
Like Tree53Одобрявам

Оптимална актуална компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #286

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    И какъв е смисъла? 100 MHz? Тези от интел съвсем се е*ават с хората, нищо чудно, че AMD ги задминават яко. Всяка година нов сокет, ново дъно за новите процесори и никаква разлика.
    Intel Core i5-9400 vs Intel Core i5-8400

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #287

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    А ето и новите процесори на Intel:
    Core™ i3-9350KF

    Core™ i5-9600KF

    Core™ i5-9400F

    Core™ i7-9700KF

    Core™ i9-9900KF

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #288

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    гледах презентацията на амд , честно казано очаква повече. нищо за нови APUта освен за лаптопи. добре че отечките и слуховете се оказват вярни. както и да е няма за къде да се чака - 450 дъно с 2200g рамтта пада сега мисля че ще е читава офис машинка.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #289

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    И аз съм разочарован, трябва да се чака половин година за 3rd Gen Ryzen™.
    AMD President and CEO Dr. Lisa Su Reveals Coming High-Performance Computing Inflection Point in CES 2019 Keynote

    - - - - - - - - - -

    И доста солидно разочарование, най-вероятно няма да има APU.
    AMD: “No Chiplet APU Variant on Matisse, CPU TDP Range same as Ryzen-2000”

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #290

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Изглежда съм се объркал. Ако се следва логиката на Raven Ridge, следващите APU-та ще бъдат по 12 nm Picasso. Преди няколко дни бяха пуснати мобилни Picasso.
    AMD Kicks-Off 2019 Offering Complete Mobile Portfolio: New Ryzen™, Athlon™, and A-Series Processors for Ultrathin, Mainstream, and Chromebook Laptops

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #291

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Американското търговско министерство (United States Department of Commerce) не измерва производителността на процесорите с бенчове и други подобни. Измислило е собствен параметър, с който да оценява производителността на процесорите----> Adjusted Peak Performance. Ето я и съответната регулация---> 71 FR 20876.
    Ето го и този параметър за процесорите на Intel:
    Core
    Pentium
    Atom
    Celeron
    Xeon
    Xeon Phi
    Itanium
    Преди това министерството е използвало параметъра Composite Theoretical Performance (CTP) .Той е въведен с регулация 15 CFR 774 и се измерва в Millions of Theoretical Operations Per Second (MTOPS).
    Ето го този параметър в процесорите на Intel:
    Core
    Pentium
    Atom
    Celeron
    Xeon
    Xeon Scalable
    Xeon Phi
    Itanuim

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #292

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Още не е известна архитектурата на следващото поколение процесори на Intel но е известна вградената графика. .Тя е известна като Gen11 и Intel твърди,че ще бъде с 8/3 пъти по-голяма производителност от сегашните поколения известни като Gen9 и Gen9.5.
    Intel®Processor Graphics Gen11 Architecture

    The Architecture of 11th Generation Intel® Processor Graphics

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #293

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Ако успеят да бутнат и процесорите, но не само с брой на ядрата до 1-2 години ще ми дойде идеално за нова машина.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #294

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Какво повече искаш да им бутнат на процесорите, от сегашните кое не ти стига? По-скоро дано това, което амд казват за новите рязани процесори се окаже истина, че честотата ще е до към 5 GHz и ще имат производителност близка или по-добра от най-високия клас интел. Ако и температурите са им по-ниски порати по-малкия кристал и са по-икономични, както ще са с по 12+ ядра и на достъпни цени, това ще е перфектен ъпгрейд с нова машина.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #295

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    и най-важното: като ги качат на нов цокъл и ги обвържат с ddr5, ще е супер за всички клиенти, че word-ще ще болд-ва шрифт с 6 милисекунди по-бързо

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #296

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    и най-важното: като ги качат на нов цокъл и ги обвържат с ddr5, ще е супер за всички клиенти, че word-ще ще болд-ва шрифт с 6 милисекунди по-бързо
    Мислиш ли, че който си взема такъв процесор, ще го ползва само за word и подобни неща? За това ти е достатъчен и celeron/pentium/I3, без значение поколението.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #297

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    А ти мислиш ли, че той не знае

    Между другото, аз от една декада време все се оборудвам с максимално бързия за чипсета си процесор, макар вече почти нищо сериозно да не пипам на домашния компютър. С други думи имам си плеър с процесор за 1000 лева.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #298

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Подчертал съм, че това на мен ще ми върши работа погледнато от моята камбанария. 95% от софтуера който аз ползвам не е оптимизиран за много ядра и няма и да се оптимизира. Демек по моите си критерии, които съм си приел за да имам смислен ъпгрейд ми трябва поне 25% прираст за едноядрена производителност. Към настоящия момент тези 25% могат да ми ги предложат малко процесори и то на ужасно високи цени. Би могло тези 25% да дойдат от клок с подходящия процесор, но се въздържам, защото компютъра го ползвам за работа и може да ми излезе през носа. Та понеже отдавна има достъпни процесори с много ядра за потребителите, който имат нужда от тях аз си мечтая до 1-2 години да се появят достъпни процесори които да имат поне 25% прираст в еднонишковата спрямо сегашния ми (7600).
    п.п шегичката с болдването не ти се получи доста е плоска

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #299

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    сериозно ли е плоска?

    защото е валидна за 95%+ от притежателите на компютри

    вчера ми се обажда син-геймър на един познат и иска да ъпгрейдва 6100, защото custom-нивата на gta5 зареждали бавно
    ТОЧНО с такива технологични познания са 99%+ от хората, и точно ТЕ ще бъдат прецакани с новите платформи, които няма да им донесат НИЩО, но ще им вземат МНОГО

    както и да е, про-тата знаят какво им трябва, аз визирах обиноквените некомпетентни хорица
    Този пост е редактиран от FearMe; 16-04-19 в 12:26.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #300

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Подчертал съм, че това на мен ще ми върши работа погледнато от моята камбанария. 95% от софтуера който аз ползвам не е оптимизиран за много ядра и няма и да се оптимизира. Демек по моите си критерии, които съм си приел за да имам смислен ъпгрейд ми трябва поне 25% прираст за едноядрена производителност. Към настоящия момент тези 25% могат да ми ги предложат малко процесори и то на ужасно високи цени. Би могло тези 25% да дойдат от клок с подходящия процесор, но се въздържам, защото компютъра го ползвам за работа и може да ми излезе през носа. Та понеже отдавна има достъпни процесори с много ядра за потребителите, който имат нужда от тях аз си мечтая до 1-2 години да се появят достъпни процесори които да имат поне 25% прираст в еднонишковата спрямо сегашния ми (7600).
    п.п шегичката с болдването не ти се получи доста е плоска
    Какъв процесор ползваш в момента? Най-евтиния вариант е отключен I3-7350K или ако искаш още по-голяма производителност I3-8350K, със съответното дъно, добро охлаждане, делид евентуално, максимално бърза памет и клок до дупка. Други варианти нямаш, а и едва ли ще има скоро. Няма да е много евтино, но ще е по-евтино от висок клас процесор с много ядра. И никой няма да ти предостави висока производителност за без пари, било то и на единично ядро.

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    сериозно ли е плоска?

    защото е валидна за 95%+ от притежателите на компютри

    вчера ми се обажда син-геймър на един познат и иска да ъпгрейдва 6100, защото custom-нивата на gta5 зареждали бавно
    ТОЧНО с такива технологични познания са 99%+ от хората, и точно ТЕ ще бъдат прецакани с новите платформи, които няма да им донесат НИЩО, но ще им вземат МНОГО

    както и да е, про-тата знаят какво им трябва, аз визирах обиноквените некомпетентни хорица
    Възможно е, зависи и какви са му другите компоненти. Все пак I3 6 поколение не е геймърски процесор - 2 ядра +2 допълнитени нишки си е за офис и непретенциозна работа, а GTA V освен от бързи ядра се възползва и от високия им брой.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 36 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за актуална офис конфигурация
    От Bojidar_Iliev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 25-03-13, 17:26
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 13:17
  3. компютърна конфигурация с монитор
    От chamelioncho във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-13, 18:07
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 00:15
  5. Продавам компютърна конфигурация HP
    От Boskorp във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 28-10-11, 13:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе