Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 131
Like Tree13Одобрявам

Препоръка за захранване desctop PC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    7
    #46

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Скоро гледах някъде Super Flower Leadex на много добра цена... доста хвалена платформа.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #47

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Докато Тръмп твърди ,че климатичните промени са големи глупости, американските контролни органи затягат все повече енергийните изисквания към електронните уреди.
    United States Environmental Protection Agency (EPA) е подготвила големи промени в изискванията си за ENERGY STAR 8.0 за компютрите. Досега изискванията за захранванията бяха: до 500 W трябваше да е минимум 80 plus bronze, а над 500 W минимума беше 80 plus gold. Вече за всички захранвания минимума става 80 plus gold. Чрез изследвания EPA е установила,че при много ниски натоварвания (5%) 80 plus gold са много по-енергийно ефективни от 80 plus bronze и то на приемливо ниво . Засега няма да се минава на 80 plus platinum. Всъщност компютъра прекарва почти цялото си съществуване в short idle, long idle, sleep или off . В active mode прекарва изключително малко време и затова не се взема в предвид при изчисляване на Typical Energy Consumption(TEC). Също така допустимият TEC за настолните компютри.пада няколко пъти (Table 6).

    ENERGY STAR Computers Version 8.0 Draft 1 Specification

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #48

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    пък производството им е без пари, респективно без замърсяване

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #49

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Предполага се,че енергетиката най-много замърсява. Затова при такива продукти се гледа ел. консумацията по време на експлоатацията и възможното рециклиране на продукта в последствие. Energy Star не е задължителен,но при обществени поръчки държавни,щатски, областни , общински учреждения най -вероятно слагат сертификата за Energy Star ,като необходимо условие за участие.
    Докато изискванията на EPA са пожелателни, тези на California Energy Commission(CEC) са задължителни на територията на Калифорния.
    § 1605.3. State Standards for Non-Federally-Regulated Appliances.
    Вижда, че захранванията трябва да бъдат най-малко 80 plus gold.В Table V-6 са показани изискванията за sleep mode на компютрите. А в Table V-7 и Table V-8 са показани изискванията за годишната консумация на ел. енергия на компютрите.
    Как се изчислява Expandability Score(ES) е обяснено в Table V-1 в § 1604. Test Methods for Specific Appliances.
    По- крупните производители като Seasonic, FSP и т.н., които досега произвеждаха като минимум 80 plus bronze ще започнат да произвеждат само 80 plus gold нагоре.
    Energy Star се прилага не само в САЩ, но и в Япония, Тайван ,Австралия и т.н. Останалия пазар е почти никакъв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #50

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Intel реши да направи радикални промени в дизайна на захранванията .Досега захранванията трябваше да доставят ток по 12V, 5V и 3.3V. С течение на времето се установи ,че 3.3V почти на никого не му трябват, а много малко компоненти се нуждаят от 5V. Захранванията на компютри на Fujitsu и Dell имат само 12V, а 5 V нуждаещите се компоненти са захранваха от дънната платка. Освен това захранванията бяха т. нар. multiple rail , заради лимит от 20A , да не прегряват кабелите.

    Single Rail Power Supply ATX12VO Design Guide

    Естествено трябва да се направят и някои промени в дънните платки, за да могат да осигуряват 5V захранване.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #51

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Ами интел да си ги правят, въпроса е вече дали някой ги слуша и им купува скъпите боклуци. Май се опитват сами да си го набутат по всякакви начини.
    Gena_bs одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #52

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Важни са сертификатите. Само 3 захранвания са сертифицирани по ръководството на Intel версия 1.42. И трите са с марка Corsair---> SF450, SF600 и AX850
    Първите 2 са направени от китайската Great Wall, а третата от американската Flextronics.
    И трите са сертифицирани и по Entry-Level Power Supply Specification (EPS) v 2.92 , който е за компютри с висока консумация и Entry-Level сървъри.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #53

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Във финалната спецификация ENERGY STAR 8.0 все пак се сложиха различни изисквания за захранвания до 500W и над 500W.Бе сложено и изискване за 10% товар да бъде с поне 80 % ефикасност.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #54

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Дойде ред и на захранването, трябва ми нещо което да съпроводи на финалната права стария войн.Сегашното 20 левово дърто китайче щеше отлично да свърши тая работа, но аз го уморих като ми смених вента уж с по тих, а то се оказа че той не бил за тая работа и по едно време като играех една игричка взе че ми угасна компа и ми замириса на изгоряло. Подозирах и очаквах честно казано подобен удар под кръста, понеже видях че новия вент е с три кабела ,а стария беше с два, и новия се въртеше много вяло, но ме мързеше пак да разглобявам. Както и да е.Сега съм се спрял на тези два модела
    Захранване 550W Golden Field ATX-550W_12SM - на топ цена - Ardes.bg
    Захранване psu coolermaster thermalmaster 500w bulk - PCMall.bg
    Стария звяр е с двуядрен Атлон 4600, 4гб рам и някаква карта , мисля че беше ATI 7770.Върши ми добра работа .Според вас кое от двете да предпочета ?

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #55

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    и видеото, и процесорът не са от лакомите за ток, така че и двете биха ти свършили работа

    аз лично бих предпочел онова в по-големия ампераж на 12-волтовата линия. Опитът ми показва, че това е по-голяма гаранция за качество, отколкото е марката...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #56

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    За Golden Field може да се каже,че е купъра и хънтъра на захранванията, трабанта на боклуците. Това златно поле хората го наричат минно поле,защото гарантирано ще гръмне.
    По принцип като гръмне покрай него може да си замине дънна платка,диск,процесор или видеокарта или всички заедно.Това ,че има гаранция не е успокояващо.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #57

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Читаво захранване (100+ лв.) ще е по-скъпо от цялата конфигурация, която реално струва 30-40 лева (зависи от дъното и с колко RAM памет е, но дори и с видеокартата няма да е повече от 60-70 лв.). Аз в подобна антика изобщо не бих наливал пари, много по-добре е някоя маркова машина втора употреба с I3/I5 процесор второ поколение или по-нов за около 150-200 лв., отколкото този 13+ годишен кошник. Не мога да си представя как ще работи подобно нещо в днешно време с двуядрен умрял процесор.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #58

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Eх момчета , работи си екстра стария тигър, в момента на него преспокойно си играя Bionic Commando,Singularity и Ninja Blade.Няма да го изхвърля докато не умре сам,Атлона ми е ревизия f6 мисля и си стои преспокойно на 3 гхц, а паметта ми е hyper X 4 гиги и е доста бърза.Картата също не е идеално лоша спомням си че бая дадох за нея навремето.Но наистина към днешна дата повече от 100 лева трудна работа да му се вземе на всичко това, та затова и евтино захранване търся пък докога изкара.То и сегашното noname щеше да свърши работа ама аз съм си виновен.Може би ще се ориентирам към Gooler Master a

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #59

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Вземай някой евтинджос, но гледай компютъра да не работи, когато няма никой покрай него и дръж пожарогасителя наблизо

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #60

    Отговор: Препоръка за захранване desctop PC

    Описание на захранванията и препоръки за избора им от Intel и Corsair.
    PC Power Supply: How to Choose the Right One for You

    How to Build a PC - The Power Supply

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръка за ОТ
    От bmwhamann във форум Тонколони
    Отговори: 1
    Последно: 02-02-14, 17:02
  2. Препоръка за LG
    От andro69 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-12, 13:30
  3. Препоръка за TV
    От rusigenev във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-11, 14:50
  4. Препоръка за НЕТ+ТВ
    От neillmakoli във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 22-12-09, 14:41
  5. Въпрос за Remote Desctop-a
    От razziel във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-06, 17:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе