Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #16

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Не се интересувам особено много от тези технологии, но доколкото имам някакви познания + прочетеното в последните няколко дни, съветите от тук и от други теми, стигнах до някакъв извод: няма да си купувам от китайските кутийки, независимо от много привлекателната цена.

    С J4005 ми се струва, че ще сбъркам наистина. i3-ката ми изглежда оптимален, 5-ца вече е ненужно голяма мощност.

    Разгледах подробно Gigabyte BRi3H-8130 и някак много ми прилича на това, което искам. Според мен с такава комбинация от хардуер, допълнена с подходящи диск и памет, ще получа това, което искам - удобно миникомпютърче, което да си стои скрито зад ТВ. Слагам му една 256-ца диск, 8 ГБ памет за начало, а при нужда - още толкова. Така поне за 5 години ще си имам екстра компютърче, на което хем да си гледам каквото искам, хем да си върша работа, без да се взирам в монитора.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #17

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Има достатъчно добри маркови компютри - добри и на дизайн, добри и на производителност, добри и на окомплектовка, като например cardreader на frontpanel-а.
    И разбира се - прилично малки размери на кутиите.
    Единствената причина да не посочвам конкретен модел е, че не ги знам как са откъм шум. Т.е. знам ги, някои са безшумни, други са шумни, ама кой модел от актуалните на пазара точно какъв е откъм шум - не знам.

    Ако такова нещо ти допада, можеш да се поровиш на сайтовете на Solytron и Polycomp за да си харесаш нещо с подходящ дизайн и подходящи хардуерни характеристики, пък после допълнително да се проучи шума на харесания модел.

    https://solytron.bg/f/ghxuo (тук има и цени)
    https://polycomp.bg/poly/00063001315...=1&sk=00000000

    В момента страниците се отварят чудесно, но дали са временни и дали ще се запазят до утре - не знам. Ако не се запазят, влез в началните страници и оттам мини през съответните бутончета за настолни компютри.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #18

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Не се интересувам особено много от тези технологии, но доколкото имам някакви познания + прочетеното в последните няколко дни, съветите от тук и от други теми, стигнах до някакъв извод: няма да си купувам от китайските кутийки, независимо от много привлекателната цена.

    С J4005 ми се струва, че ще сбъркам наистина. i3-ката ми изглежда оптимален, 5-ца вече е ненужно голяма мощност.

    Разгледах подробно Gigabyte BRi3H-8130 и някак много ми прилича на това, което искам. Според мен с такава комбинация от хардуер, допълнена с подходящи диск и памет, ще получа това, което искам - удобно миникомпютърче, което да си стои скрито зад ТВ. Слагам му една 256-ца диск, 8 ГБ памет за начало, а при нужда - още толкова. Така поне за 5 години ще си имам екстра компютърче, на което хем да си гледам каквото искам, хем да си върша работа, без да се взирам в монитора.
    Само да знаеш,че с процесорите на Intel няма HDMI 2.0, въпреки ,че го пише, а HDMI 1.4.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #19

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Да, затова има DP:
    https://ark.intel.com/content/www/us...-4-90-ghz.html


    • Max Resolution (DP)‡ 4096x2304@60Hz

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #20

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Ако не бяхте казали, нямаше да обърна внимание, но сега взех, че се замислих сериозно. Току виж съм преосмислил всичко. А телевизорът няма DP.

    Благодаря за това включване, Емо!

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #21

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри


  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #22

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    А звукът?

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #23

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Какво за него? Display port-а си има звук, който също се преобразува.
    https://www.displayport.org/faq/
    Does DisplayPort also support audio?

    Yes, DisplayPort supports multi-channel audio and many advanced audio features. DisplayPort to HDMI adapters also include the ability to support HDMI audio.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #24

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Извинявай! Изостанал съм. Сигурно го обърках с DVI и реших, че няма звук по тоя кабел. Ще трябва повечко четене.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #25

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Не можах да открия подобни mini-PC с Ryzen APU. Там се поддържа HDMI 2.0.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #26

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    За да получа 3840 х 2160 с повече от 24 херца, трябва да използвам или DP порта с конвертор към ХДМИ, или отделен графичен процесор (видеокарта; по принцип питам, не в това конкретно мини-ПЦ)? Щом и топ-процесори не поддържат такава резолюция по HDMI.

    Тук в България някой не продава ли такива конвертори DP -> ХДМИ 2.0?

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    не процесорите, а стандартът има ограничения

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #28

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    Малко ще подновя темата, днес един търговец ми направи предложение за Intel NUC с i3 8109U + диск 256 ГБ Corsair MP 510 + 1 x 8 GB Corsair DDR4 2400. Самата кутийка е малко по-евтина от тази на Gigabyte, към която беше първоначалният ми интерес. Прочетох му и характеристиките, и покрива всички изисквания, за които се сетих, докато чета - както за размери, така и за функционалност, разположение на входовете и изходите и др. дребни неща. Пък е с "една идея" по-нов процесор от 8130 и графиката е модел INTEL 655, а на BRi3 е 620.

    Засега се колебая дали този диск е добър откъм съотношение цена/качество и дали има друг модел, който за сравнително малка разлика в цената, предлага по-високо качество (имам предвид контролер, вид на паметта MLC, TLC, бързина на самия диск при равни други условия).

    Как мислите, може ли да се каже, че посочената конфигурация е оптимална за 820 лв?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #29

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    i3 8109U е с TDP от 28W. Цокълът е със същия размер като 15W TDP. :Вероятността да е с пасивно охлаждане е изключително малка.От друга страна, ако случайно е с пасивно охлаждане това ще е с отрицателно въздействие върху NVMe SSD(има много висока пикова консумация и трябва добър въздухопоток). Няма 256 ГБ Corsair MP 510, а 240 ГБ.
    Има много модели Intel NUC, кой модел по-точно е?

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #30

    Отговор: Помощ за "сглобяване" на нов мини-компютър за домашно ползване без игри

    За мен това са пари хвърлени на вятата. Слаба конфигурация, която е морално остаряла още с купуването. Двуядрен процесор да се взима в днешно време само защото са го сложили в малка кутийка не добра покупка. Изискванията ти сега ги покрива, но до кога?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 10-07-17, 12:39
  2. Отговори: 30
    Последно: 26-05-12, 21:44
  3. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 20:16
  4. Отговори: 3
    Последно: 01-06-11, 15:25
  5. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе