Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35
Like Tree20Одобрявам

Препоръка за Рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #16

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Е как ще ти сложи TP 841N? Няма как да ти покаже 300 мегабита с него, даже и на теория. Иначе 841 е чук, дори още ползвам такъв в един офис с openwrt, но нета 100 мегабита, а за вифи съм сложил друго ап (unify ac) не е забивал или забавял никога.

  2.  
     
  3. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #17

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Ами това са вариантите които предлагат.
    В началото щяха да сложат 841N при условие че тарифния план е 100Мбит. (Иначе да рутера е чук но е морално стар вече, ползвал съм го към 5 години и в последните години не можеше и 10мбит да прехвърли при скорост стабилна от доставчика 100Мбит - Coolbox и така в последствие го смених на 1043n като минах на 1Gbit/sec който предимно ползвам по кабел, по въздух стабилно до 150Мбит предава. )
    Другия който предлагат е C20 за 300Мбит плана им.
    Така или иначе имах опцията да закупя чрез тях C20 или да избера друг вариант.
    Тук в моя случай е да се види че ги има тези 300Мбит за които ще се плаща,
    ако достигам около 100, файда че ще плащам за 300
    Смятам че C80 няма да ме разочарова.

    Поздрави!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #18

    Отговор: Препоръка за Рутер

    вземи си микротик,аз от 5г ползвам такъв,червения с 2 антени,на 2гхц държи 150мбт на 100м,на 200м 70мбт.имъл съм преди това всякакви рутери

  5. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #19

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Така че дилемата е решена.
    Та реших го C80 е.
    Изборът си е твой, ние само разсъждаваме (на чужд гръб).
    Със здраве да си го ползваш!!!


    Само едно се чудя
    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Доставчика ще сложи или TP 841N който трябва да си платя а това няма как за такава антика да дам колкото и да било пари, другия вариант е TP link Archer C20, което пак идва слабо.
    Какъв е този доставчик, дето хем ти слага нещо конкретно, хем те кара да го плащаш?
    В момента съм на оптика. ONT устройството е тяхно, но не съм го плащал. Ако се откажа - им го връщам, ако се повреди - ми го сменят.
    Преди съм бил на ADSL - същата работа, и по ЛАН - там само „ти го подават”, кабела.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #20

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Изборът си е твой, ние само разсъждаваме (на чужд гръб).
    Със здраве да си го ползваш!!!


    Само едно се чудя

    Какъв е този доставчик, дето хем ти слага нещо конкретно, хем те кара да го плащаш?
    В момента съм на оптика. ONT устройството е тяхно, но не съм го плащал. Ако се откажа - им го връщам, ако се повреди - ми го сменят.
    Преди съм бил на ADSL - същата работа, и по ЛАН - там само „ти го подават”, кабела.
    Става въпрос за Украйна и то град много далеч от столицата.
    Никой не те кара на сила, предлагат ти две опции според план от там ако ти отърва.
    Затова реших да взема свой рутер.

    Поздрави!
    jhoro одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #21

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Става въпрос за Украйна и то град много далеч от столицата.
    Никой не те кара на сила, предлагат ти две опции според план от там ако ти отърва.
    Затова реших да взема свой рутер.

    Поздрави!
    Сега ми се изясни. Просто оферти.

    Аз си разсъждавам от моята гледна точка. Имам една камара рутери, вярно стари и по-слаби, ама щом вършат работа …
    Dominator одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #22

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Някой може ли да предложи Оптичен Рутер тоест кабела е оптичен и е различен от другите букси на Буксата пише Fiber. Гледах в Емаг като гледам отзад буксите на рутерите но ненамирам.
    Някой ако може да каже сайт или модел Рутер за Оптика ??? И някой ако знае защо са толкова редки тези рутери и трудно се намират странна работа, оптика има отдавна.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #23

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Микротик имат модели

  11. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #24

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Това, че две устройства имат еднакви букси не означава, че са съвместими. Така че въобще не търси "Оптичен Рутер" без да знаеш какво има от другата страна на оптичния кабел. Питай доставчика си дали може да ползваш нещо, което се продава свободно на пазара, защото е много вероятно да не може.
    npb, tolostoi и jhoro харесват това.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #25

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Някой може ли да предложи Оптичен Рутер тоест кабела е оптичен и е различен от другите букси на Буксата пише Fiber. Гледах в Емаг като гледам отзад буксите на рутерите но ненамирам.
    Някой ако може да каже сайт или модел Рутер за Оптика ??? И някой ако знае защо са толкова редки тези рутери и трудно се намират странна работа, оптика има отдавна.
    Първо - не е задължително, да е И рутер.
    Но е задължително да е Optical Network Terminal (ONT) някакъв.

    Второ ...
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Питай доставчика си дали може да ползваш нещо, което се продава свободно на пазара, защото е много вероятно да не може.
    Без да го пита - доставчикът е ДЛЪЖЕН да осигури, поне „просто ONT“.
    Само „Fibre вход“ и „Ethernet/LAN изход“. Като това
    wladimir1 одобрява това.

  13. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #26

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Да Net-Surf ми е доставчика на интернет и ми бяха дали някакъв рутер на Huawei с оптика, но си го взеха понеже не съм си плащал интернета няколко месеца и сега или трябва да си купя от тях Рутер, или от Интернет. Попринцип те са само доставчик на интернет не продават друго. Не мога да се занимавам с тях постоянно да ми дават Рутер и после да ми го взимат, защото аз работя в чужбина, най добре е да си купя мой си Рутер. И затова написах това мнение да си купя Оптичен Рутер но незнам защо са толкова редки и ги няма.

  14.  
     
  15. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #27

    Отговор: Препоръка за Рутер

    И защо искаш да си купиш рутер от Интернет, а не от тях? Мислиш, че ще си намериш по-евтин ли?
    Ето ти в OLX, ето в Aliexpress. И въобще не е нужно да е Huawei. Даже не е нужно и да е gpon, може спокойно да смениш в търсенето думата "gpon" с "epon", "xpon" или само "pon". И "?pon" не е нужно да пишеш, може и да е обикновена оптика, крайният резултат ще е същия - без съдействиието на доставчика ти нет няма да имаш с тоя рутер, а не мисля за нормално да очакваш доставчикът ти само заради тебе да си пренапише провижънинг софтуера, като включи поддръжка и на твоя модел рутер. Ама тебе явно не те бърка това, че нещата са много по-сложни, отколкото изглеждат, ти си се запънал като хлапе пред витрина на детски магазин и са знаеш твоята - "искам Оптичен Рутер", "защо са толкова редки и ги няма".

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    доставчикът е ДЛЪЖЕН да осигури ...
    Относно това - не, не е длъжен. Може би по-точно е: да, длъжен е да осигури, но не е длъжен да осигури безплатен. Доставикът има условия, ако на някого му допадат - ОК, ако не - търси друг доставчик. Не знам защо толкова хора си мислят, че техниката е без пари, и като покажат една десетолевка на доставчика той трябва да им изсипе една кошница техника, ако може и да почерпи. И рутерите, и кабелите, и трудът струват пари, и някой ги плаща. Доколкото схващам случая - на човека му се иска да има оптика до вкъщи, някой да я поддържа целогодишно, този някой да му подари рутер, и той да си плаща само когато се прибере за празниците и отпуската. Еми не излиза сметката, затова трябва да се търси компромисен вариант, като примерно този - доставчикът поддържа линията целогодишно, плаща му се само когато има нужда от нет, но клиентът си купува техниката.
    brave одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #28

    Отговор: Препоръка за Рутер

    brave, имаш варианти бол ->цък, цък, цък, цък, цък, цък ... и още има, просто търсиш в "гошко" с ключова дума "gpon устройства" или само с "ont"

    Някои са с функции и портове на рутер, други съвсем опростени. Според джоба.

    Не са разпространени в потребителската търговска мрежа, защото доставчика обикновено предоставя такова устройство...
    brave одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #29

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от brave Виж публикацията
    Да Net-Surf ми е доставчика на интернет и ми бяха дали някакъв рутер на Huawei с оптика, но си го взеха понеже не съм си плащал интернета няколко месеца и сега или трябва да си купя от тях Рутер, или от Интернет.
    И като си купиш - какво? Откъде ще взимаш нет???
    Това да не ти е „на реката“ - да гребеш с твое канче или такова, под наем?
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Относно това - не, не е длъжен. Може би по-точно е: да, длъжен е да осигури, но не е длъжен да осигури безплатен. Доставикът има условия, ако на някого му допадат - ОК, ако не - търси друг доставчик. Не знам защо толкова хора си мислят, че техниката е без пари, и като покажат една десетолевка на доставчика той трябва да им изсипе една кошница техника, ако може и да почерпи. И рутерите, и кабелите, и трудът струват пари, и някой ги плаща. Доколкото схващам случая - на човека му се иска да има оптика до вкъщи, някой да я поддържа целогодишно, този някой да му подари рутер, и той да си плаща само когато се прибере за празниците и отпуската.
    Последно - длъжен ли е или не?
    И уточни какво означава - „безплатен“?
    Почти всички доставчици, осигуряват такъв - без допълнително заплащане - за времето, през което си плащаш.
    Плати си за една година напред и никой няма да пита - тук ли си или на друго място.

    В момента имам:

    • оптичен нет вкъщи - ползвам ... не знам колко точно.
    • мобилен нет на телефона - ползвам 1/3 от данните.
    • втори мобилен, предплатен нет + минути. На практика не ползвам данните, но се натрупват.

    Плащам си „като поп“ - за спорта.

    Сигурното си е сигурно! Тънките сметки - на пазара не излизат!

    Пп.
    Цитат Първоначално публикувано от etg Виж публикацията
    Еми не излиза сметката, затова трябва да се търси компромисен вариант, като примерно този - доставчикът поддържа линията целогодишно, плаща му се само когато има нужда от нет, но клиентът си купува техниката.
    При „моят“ доставчик правилата са:

    • докато плащаш - ползваш тяхното устройство
    • спираш да плащаш и връщаш устройството
    • пак почваш да плащаш - дават ти ново или същото, и нсичко е точно.
    • и така ... колкото пъти искаш.

  18. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #30

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Последно - длъжен ли е или не?
    И уточни какво означава - „безплатен“?
    Ако трябва да сме точни - не, не е длъжен. Приеми двата субекта (доставчик и клиент) като равноправни. Може да се договорят за нещо, но може и да не се договорят, предварително никой не е длъжен с нещо на другия.

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Почти всички доставчици, осигуряват такъв - без допълнително заплащане - за времето, през което си плащаш.
    Плати си за една година напред и никой няма да пита - тук ли си или на друго място.

    В момента имам:

    • оптичен нет вкъщи - ползвам ... не знам колко точно.
    • мобилен нет на телефона - ползвам 1/3 от данните.
    • втори мобилен, предплатен нет + минути. На практика не ползвам данните, но се натрупват.

    Плащам си „като поп“ - за спорта.

    Сигурното си е сигурно! Тънките сметки - на пазара не излизат!

    Пп.
    При „моят“ доставчик правилата са:

    • докато плащаш - ползваш тяхното устройство
    • спираш да плащаш и връщаш устройството
    • пак почваш да плащаш - дават ти ново или същото, и нсичко е точно.
    • и така ... колкото пъти искаш.
    Тук съм съгласен, нямам какво да коментирам, освен последните два реда от послеписа, които в твоя случай изглеждат най-правилния вариант, но какви са доводите за описания в темата случай - не знам, може би си имат някакви съображения.
    jhoro одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 05-02-21, 10:07
  2. Препоръка за рутер
    От Tyna във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 09-08-10, 15:34
  3. Препоръка за безжичен рутер!
    От teoget във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 13:37
  4. Моля за препоръка за безжичен рутер.
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 01-08-08, 03:22
  5. Отговори: 2
    Последно: 23-01-04, 14:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе