Резултати от 1 до 13 от общо 13

Кой ще ми каже от какво е???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #1

    Кой ще ми каже от какво е???

    Като си пусна компа отначлото венитилаторат си трагва нормално но след 2-3 сек. забавя /абе прави някво вуууувувуву[][][]/ и после си трагва нормално. Не знам като чили губи напрежението. Дали е от това?? Заштото си фалашнах нов биос но не знам как да го настроя и дали трябва да се настройва? Същият проблем става и при рестарт начи забоксува и после е ОК. Дъното ми е "Asus A7V600"

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Кой ще ми каже от какво е???

    Едва ли е от биоса. Прегледай си вентилатора, почисти го от прахта и ако има начин смажи лагерчетата (втулките) с финна смазка. Ако това не помогне значи си плаче за нов.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #3

    Кой ще ми каже от какво е???

    как нов че аз го взех преди 2 месеца но ще опитам както казваш дано помогне.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Кой ще ми каже от какво е???

    Това дъно поддържа ли регулиране на оборотите на вентилаторите (нямам предвид мониторинг) и ако да има ли някакви настройки в биоса за тази опция?



    Твоят въпрос живо ме вълнува защото и аз съм се ориентирал към

    това дъно - предстои ми upgrade.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #5

    Кой ще ми каже от какво е???

    знаех си че не от вентилатора. Начи както ви казах като чили ми пада напрежението. От началото тръгва и после забавя и това стана точно след като си флашнах новият биос. За оборотите ще погледан и ще ти драсна /не съм на ти с БИОСА/ .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #6

    Кой ще ми каже от какво е???

    Значи никаде не моожах да видя за оборотите на вентилатора. Но на опцията Power / HDD PowerDown e Disable - може да се смени от 1-15мин. за какво е по точно това и дали не е от това проблема. "Абе нешто гнило има тука"

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    220
    #7

    Кой ще ми каже от какво е???

    ot danoto e kato nqkakva extra mu se vodi ne e napregenie ili ne6to drugo

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    220
    #8

    Кой ще ми каже от какво е???

    BTW danoto e super.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    3
    #9

    Кой ще ми каже от какво е???

    ами пробваи да го включиш на друг купонг ,примерно ако е на цпу,го пусни на систем фен,за няколко секунди и ако пак така работи си го смени,90% от случайте е виновен вентилатора

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    78
    #10

    Кой ще ми каже от какво е???

    Не се притеснявай. Имам подобен Асус и при мен когато включа ПЦто, то развърта вентилаторите за 2-3 секунди, след това се нормализират. Обясниха ми от фирмата, че дъното пускало ток първо към вентилаторите - защита от токов удар, ако гърми нещо да гърми вентилатора. При мен пуска вентилаторите и при спряно ПЦ, когато го включа в контакта. Важното е, че това било нормално за тези дъна. Лично аз се съмнявам, че това ще спаси дъното от средностатистически токов удар, но от Асус вярват.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    64
    #11

    Кой ще ми каже от какво е???

    А зщто започна да прави така след като флашнах новият биос преди да го сложа нямаше такова нещо тръгваше си нормално???? Той вентилатора тръгва после спира чувасе някакво ............. като че ли пукане и пак тръгва нали нормално.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    Кой ще ми каже от какво е???

    Може тая "екстра" да са я включили в новия биос.

    Какво ти казва монитора на вентилатора?

    B.L. "При мен пуска вентилаторите и при спряно ПЦ, когато го включа в контакта. Важното е, че това било нормално за тези дъна." Мисля че това не е нормално за никое дъно...

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    220
    #13

    Кой ще ми каже от какво е???

    Spun - прочети си в книжката за дъното раздела за QFAN - така се казва и си е екстра (мен ако питаш). С биоса по-скоро може да са я оправили да работи както трябва, а не да са я качили с новия биос За 2-та забележка на breiii - случая на B.L. - незнам дали е нормално точно за това дъно (защото аз лично нямам такова, но 2-ма познати имат и сериозно мисла да си смена моето с такова, видях какво може, без да си специалист 1700+ТБ ~ 2700+ с лекота, при по-добро охлаждане защо не и повече) , но имам на 1-но от ПЦ-тата си асус с КТ266 и при него става същото с вентилаторите при включване в контакта, но си работи много прилично машинката и не дава никакви признаци за притеснения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Може ли някой да ми каже какво е това?
    От vortex1587 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 27-02-14, 22:39
  2. Някой може ли да ми каже.....
    От Mon във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 08-06-07, 13:07
  3. Някой може ли да ми каже
    От amateur във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 20-03-02, 01:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе