Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #1

    Проблем с HDD

    Имам HDD Seagate 80GB 7200об., дъно Soltek NF2, Win98se и следните много неприятни проблеми

    с HDD-то.

    1.Когато работя на компютъра и правя обичайните неща ,инсталации,триене и копиране на файлове след някакво време което е различно всеки път харда започва да не отчита вярно свободното място и трябва да пускам Scandisc на оправя глешката.Има ли някакво решение на този много неприятен проблем.

    2.В началото когато купих харда четеше и записваше много тихо, а сега след около година

    работа започна да стърже повече. Няма лоши сектори. Това може ли да значи че харда е развален или е почнал да се разваля.

    3.Това не е проблем а запитване. Имам вързан харда и cd-rom на един кабел но понеже кабела много се огъва съм вързал харда който е Master на средната букса и CD-то което е Slave на най-крайната. Това може ли да доведе до забавяне на трасфера на харда.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Проблем с HDD

    Пробвал ли си да го закачиш на друга машина и там да пробваш дали ще направи същия номер ? Аз имам подобен проблем но при мен се получава само когато закача нещо на втория IDE контролер ...Мисля че IDE контролер-а ти прави някакви мизерии.Ако имаш друг диск под ръка пробвай дали и при него е така.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #3

    Проблем с HDD

    ето ти мнението ми по точките ти:



    1. използвай norton disk doctor(NU) вместо scandisk - едно време ми се случваше постоянно този проблем - така и не разбрах какво го причинява, ама е нещо с "FAT"-a.

    2. това се дължи до голяма степен на фрагментацията - пробвай speed disk(NU) , а ако го форматираш - става тих като новичък за около месец, два..

    3. по всички ръководства казват ХДД да е на крайната , а "слейва" да е в средата - не знам защо , ама така казват

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    166
    #4

    Проблем с HDD

    Имам Maxtor 40Gb , който прави същите проблеми , но дори и скандиск не помага.С течение на времето се оправя и отчита вярно.Мислите ли , че с тези програми ще се оправи[?]

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #5

    Проблем с HDD

    @Waverunner



    абсолютно съм убеден в това, иначе нямаше да предлагам...



    когато дефрагментираш с SpeedDisk(NU), обаче трябва много да внимаваш, ако имаш легални програми - например "Бизнес Навигатор" - регистрацията ти отива на кино - очаква файловете да са на същото място на диска на което са били при инсталацията.

    Затова, ако имаш такива пр. - консултирай се предварително с фирмата, дето ти ги е продала

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе