Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    Платформата Intel Haswell-E вече е анонсирана, първите резултати от овърклок на процесори от новото поколение не са обнадеждаващи.
    Но... не всички - руският овърклокер TaPaKaH е успял да изтиска 6.2 GHz от старшия 8-ядрен модел Core i7-5960X, работещ фабрично на 3 GHz.
    Резултатът е постигнат с дънна платка MSI X99 SLI Plus и в общи линии е безмислен. За постигането му са заключени 6 от 8-те ядра и реално процесора е двуядрен, а напрежението е повдигнато до сериозните 1.753 волта...

    i7-5960X_overclock.gif

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    извинявам се, че явно моите разбирания за овърклок са прекалено традиционни (тъй де, за пръв път го правих на 386DX), но явно първоидеята "вдигам честотата, за да вдигна производителността" е отстъпила пред далеч по-важното "вдигам честотата, защото тъй пък"

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    как веееее, това си е ****омер .....дават луди пари само и само да покаже, че неговият е по-голям от на останалите

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #4

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    Е, има я идеята да се вдига честотата за спорта, не за производителност.
    Но като цяло и на мен не ми допада - затова постнах темата. Навсякъде дуднат - виж какво е постигнала тази система - 6.2 GHz, но на повечето места не обръщат внимание как е постигната тази честота и как е осакатен процесора...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    ето това е старо, но далеч по-истинско:

    7.22 GHz.jpg

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    ето това е старо, но далеч по-истинско:

    7.22 GHz.jpg

    да да - ПресХот с ддр1 , абсурд да вдигне толкова - и отделно Асус дъната показват в Биос това , но докато почне да зарежда ОС и до там. В биос палят ,ама.............

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    това е май celeron, ама може и да не е.


    ПП
    постът ми е много як, трябява да си го снимам, за спомен

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    Не е Celeron - кеша му е 1024К.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    м/у др, ме е мента шота, съвсем истински си е и го пазя от много години
    даже е постван в някоя древна тема във форума, но абсурд да го намеря...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    м/у др, ме е мента шота, съвсем истински си е и го пазя от много години
    даже е постван в някоя древна тема във форума, но абсурд да го намеря...
    И защо само от биос - искаш ли да направя подобен от системата в къщи, ама след рестар , едва ли ще е изгрее !!!

    Майътап ама такъв пентиум не съм виждал 2.53 - целерон да ,а не и пентиум- макар че може и да има. 2.4 и 2.66 , съм имал, но множителя им е надоло , така че....

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Не е Celeron - кеша му е 1024К.
    е и кво? Точно celeron си е. Пентиума не се дига изобщо, до толкова. По тва време ниско класовите процесори на интел се дигаха яко.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange Виж публикацията
    е и кво? Точно celeron си е. Пентиума не се дига изобщо, до толкова. По тва време ниско класовите процесори на интел се дигаха яко.
    Ми не съм виждал селерон с 1МБ кеш.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    е как да не си. Имаше си и сега си има. Аз имах един, ама беше Д. На сокет 478. Бех го взел, само за спорта и му бех скъсал шортите.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    Момчета , като спорите за процесори се огледайте и почетете
    Celeron D = 133FSB , 512 Cache L2, докато предходния Celeron беше 100FSB 128 Cashe L2 .
    Intel Celeron D processor family
    Забравяте че новите селерони с 1 мб кеш бяха ц2д а те не тръгват на дъна с ддр 1, по чисто физически причини.

    Специално на тези платформи с @Pat неможете да ни пипнете- то какво ли не сме правили с тях- Доста овърклок рекорди - има ги още постовете ми с картинки, сума ти конфигурации и нагласяне и тн . @Пат - май само супа не сме правили с тях.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Отговор: Новите Intel Haswell-E като цяло не са добри за овърколк, въпреки постигнатите частични резултати

    ми останал с такъв спомен. Това се 10 години все пак

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 55
    Последно: 03-02-23, 21:49
  2. Продавам CPU Intel Core Haswell i5-4670k и GPU Gigabyte GeForce GTX 760 2GB DDR5
    От ionicle във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 09-07-14, 10:13
  3. Отговори: 0
    Последно: 11-10-12, 11:17
  4. Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 11:56
  5. Intel 82845g изключително слаби резултати
    От peterkac във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-06, 14:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе