Резултати от 1 до 13 от общо 13

Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #1

    Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Здравейте,
    имам ауди а3 2000г. с оригинално сд което искам да сменя. Мисля да отделя около 200-250лв (ако се наложи 20-30лв няма да ги правя на проблем). За тези пари искам сд и два говорителя за кората отзад. За сд-то съм се спрял на Сони CDX-GT470UM (някакъв коментар?). Виждам че има S-MOSFET усилвател и 2V предизход за допълнителен усилвател, което мисля че е добре. За говорители ми е малко трудно да избера по картинка, а в моя град няма много магазини където да видя и чуя. Надявам се да ми препоръчате някакви който да свирят нормално като за това малко копе. Примерни говорители pioneer ts a6914i. Не разбирам от тези неща и ще съм много благодарен ако ме посъветвате.
    П.С. Предишната ми кола беше голф 3, имаше сд jvs със два говорителя слагани 2006-2007година (не съм обърнал внимание какви са говорителите) и свиреше доста доволно до смяната на автомобила. Не искам да ме чуват от 500метра че идвам, а само да ми е приятно да слушам музика
    Благодаря на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Нещо на Пайнер и говорители на Херц , поне 17 см диаметър !

    - - - - - - - - - -

    https://www.technomarket.bg/products...er-deh-1400ubb

    - - - - - - - - - -

    https://www.technomarket.bg/products...neer-ts-a1713i

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #3

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Те по-добри ли са от Сонито ? Каква е разликата? В тп гледам има някакви по 180лв. Pioneer Deh-2500UI , но няма много инфо за тях... нито за усилвател, нито за преусилвател... За говорителите нещо повече ? За говорителите гледам не им пише размерите има модел, цена и гаранция.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #4

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Колега , Пайнер-а е по-марка за кар-oудио от Сони . И не е нужно да даваш повече пари , но ако имаш - няма проблем .Колоните са кръгли , трилентови , 17см диаметър , но може да си сложиш и елипси , ни кръгла 20см колона е по-добре , но са и по-скъпи . Примерно Магнат , бяха по 140 лв , но май вече не се намират .Остана ми само кашона , иначe свирят убийствено - колата беше WV Поло !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #5

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    сд-то ми хареса... ще отида да го видя в магазина. (само този син цвят на дисплея ме дразни,но ще му дам шанс)

    какво ще кажеш за тези говорители ? Гледах на хертз, но това в средата ми се вижда много изпъкнало и ме притеснява че ще е лесно за чупене, ако няма някакъв предпазител. На хертз има доста еднолентови говорители те не са ли за врата/среда или субуфер ?

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Я си вземи висок клас плеър за колата пък си карай с фабричните говорители ако са ти читави. Много ме съмнява да намериш качествени говорители които да паснат идеално като размер и да не се налага да слагаш пръстени и други глупости. Особенно пък за този бюджет който си отделил. На повечето коли фабричните говорители са много правилно изчислени и само им трябва някой добър усилвател който да ги разтърси.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #7

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    На кората искам да ги сложа. Ще трябва да я режа и всичките му други кусури... кабели ще изкарам до багажника и на букси мисля да ги направя, че да мога да свалям кората. Оригиналните не ме задоволяват ... искам повече. Може да не е адски силно но да има някакво качество.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Да де и понеже съм чувал как звучат оригиналните говорители на Ауди А3 за това и ти казвам да инвестираш в някой читав плеър а не в масовка от по 100-200 лева. Аз карам Опел Корса 2000та година (нищо интересно дет са вика) но с оригиналните говорители и един качествен плеър на Пайниър с мосфет транзистори(купен втора хубост за 200 лева) стават чудеса. Всеки който чуе звука в корсака и ме пита с ква бас туба съм и усилвател в багажника. А то някакви си оригнални говорителчета на Нокия да го ева

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #9

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Цитат Първоначално публикувано от AccurseD Виж публикацията
    На кората искам да ги сложа. Ще трябва да я режа и всичките му други кусури... кабели ще изкарам до багажника и на букси мисля да ги направя, че да мога да свалям кората. Оригиналните не ме задоволяват ... искам повече. Може да не е адски силно но да има някакво качество.
    Колега , не си запознат с цялата операция , но ... става и за по-малко пари , но си трябва правилния човек. Качество не значи ултра скъпо , а добре изчислено и монтирано на правилното място , от правилния човек .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Я си вземи висок клас плеър за колата пък си карай с фабричните говорители ако са ти читави. Много ме съмнява да намериш качествени говорители които да паснат идеално като размер и да не се налага да слагаш пръстени и други глупости. Особенно пък за този бюджет който си отделил. На повечето коли фабричните говорители са много правилно изчислени и само им трябва някой добър усилвател който да ги разтърси.
    Съмнението води до ... чудеса , но не и при тази ситуация . Става си музичка в това Ауди , без проблем .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Да де и понеже съм чувал как звучат оригиналните говорители на Ауди А3 за това и ти казвам да инвестираш в някой читав плеър а не в масовка от по 100-200 лева. Аз карам Опел Корса 2000та година (нищо интересно дет са вика) но с оригиналните говорители и един качествен плеър на Пайниър с мосфет транзистори(купен втора хубост за 200 лева) стават чудеса. Всеки който чуе звука в корсака и ме пита с ква бас туба съм и усилвател в багажника. А то някакви си оригнални говорителчета на Нокия да го ева
    Това само показва , как е изчислена самата конфигурация и е монтирана на правилите места . Опела и е известен с добрата си фабрична музика - факт . Имах Астра , 96 г модел и бичеше здраво фабричната музика .После правих доста подобрения по другите си коли откъм музика и то доста успешно , носи е ... " краста " и вече .... се отказах от експериментите за ... многото пари .

    - - - - - - - - - -

    Едно марково СД , втора ръка , Алпин примерно , и .... о чудеса .С колони на Херц или Магнат ( кръгли , 20 см диаметър ) - колега ..... бум-бум !

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AccurseD Виж публикацията
    сд-то ми хареса... ще отида да го видя в магазина. (само този син цвят на дисплея ме дразни,но ще му дам шанс)

    какво ще кажеш за тези говорители ? Гледах на хертз, но това в средата ми се вижда много изпъкнало и ме притеснява че ще е лесно за чупене, ако няма някакъв предпазител. На хертз има доста еднолентови говорители те не са ли за врата/среда или субуфер ?
    Колега , има достатъчно избор от СД-та за да правиш компромис с цвета на дисплея му . Избирай кръгли колони , а после елипси !И ако се направи монтажа както си трябва нищо няма да стърчи и прочее.
    Този пост е редактиран от logic; 22-12-13 в 05:43.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #10

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Разликата между mvh-150ui и mvh-350bt главно в блутута ли е(усилвателя е все MOSFET)? Идеята за хендсфрее е добра, но микрофона къде се намира... да не трябва да се опъват кабели към волана(или някъде другаде по близо до шофьора)? Като цяло клоня повече към евтиния вариант
    ...За говорители се спрях на Hertz DCX 690.3(чета доста положителни коментари за тях по различни форуми, че те са идеални за задна бюджетна линия без усилвател). Ще преглеждам още няколко дена и догодина ще ходя да купувам... ще драсна да се похваля.
    Благодаря за коментарите!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #11

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Утре ще ми дойдат говорителите (втора употреба), спрях се сега на друг ресивър, но ако нещо не ми хареса ще се върна на варианта с пайнера mvh-350bt. Имам следното питане аз хубаво го мислех без усилвател, но как ще стане? Имам 2 говорителя на вратите, два странично на задната седалка и сега с тези елипси ще станат 6 а ресивъра е само 4х50 ... ако вържа задните и средните на едно хептен ще клекне...
    Какви варианти имам ?
    2ра употреба усилвател... колко канала трябва да е 2-4, какво трябва да гледам в един усилвател? Нещо бюджетно трябва да е, че нещо се олях с тази музика. Какви кабели трябва да опъна и от къде минават (мисля над джапката, през прага и кората на задните места да влезе в багажника). Ако със ресивъра мога да мина без усилвател искам пак да изкарам кабел до кадето трябва, че не се знае след време какво ще реша (да не се наложи да разглобявам нещата наново заради един кабел). Кората как мога да я срежа (нямам зеге)- някакви др идеи?

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    50 вата (особено ако са усилени от МОСФЕТ транзистор) е много повече от достатъчно като звук с правилните говорители. Евтин вариант е на мястото на задните колони да вържеш елипсите с удължаване на кабелите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    81
    #13

    Отговор: Ново СД и евентуално говорители за Ауди а3

    Вече всичко е инсталирано и една седмица се радвам на новата си музика. Та взех Ресиивър ALPINE UTE-72BT и говорители Hertz ECX 690. От цялата работа май най-много се изкефих на бутута (а толкова ми свидеха тези 80лв) ... плейва музика директно от телефона. Телефонните разговори също са благинка, но не е удобно ако в колата има хора и да слушат лични разговори. Като цяло вързани са предните и средните говорители на един канал (фронт) и херца на задния канал. След игране с настройките докарах доволен звук. Доволен съм от покупките препоръчвам ги на тези които са пред покупка на кар аудио
    Благодаря за всичките ви мнения!
    П.С. За по-големите ентусиасти задължително и субуфер + усилвател!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Ъпгрейд...евентуално...
    От aleksenergo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 13-03-14, 10:41
  2. Продавам части от Ауди 80 Б4
    От audi във форум Автомобили
    Отговори: 0
    Последно: 16-04-11, 13:44
  3. Продавам Ауди 90 quattro
    От lube във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-03-11, 16:02
  4. Проблем при запис на ауди
    От yoyo1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-09, 04:25
  5. Отговори: 5
    Последно: 30-01-08, 09:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе