Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By FRTCM

Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #1

    Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

    Здравейте,
    Имам една дилема, която не мога да разреша сам:
    В момента, в колата ми, използвам мултимедия Pioneer AVH-X5800DAB, която искам да заменя с едно китайско устройство. Причината е, че Pioneer-ът е изключително ограничен откъм възможности, гъвкавост и удобство. Муден е и даже, ме изнервя понякога... Китайското устройство е с Android OS и има всички възможности, които всеки един смартфон би имал. Процесорът му е 6-ядрен, на 1,6GHz.
    Причината, поради която все още се колебая, е качеството на звука. Не мога да намеря коя интегрална схема използва AVH-X5800DAB, за да я сравня с тази на китайското устройство. А то използва TDA7850, която е сравнително качествена. Намерих този сайт, в който можеш да търсиш части по даден модел. Но не можах да намеря въпросната част.
    Някой има ли представа къде мога да видя кой е усилвателният елемент на AVH-X5800DAB и дали има наблюдения над TDA7850?
    Благодаря предварително!

    - - - - - - - - - -

    Само да добавя, че не използвам допълнителен усилвател. Директно захранвам колоните от мултимедията.
    Затова ме интересува какъв ще е звукът от TDA7850, без допълнително стъпало. Не ми се иска да "разширявам" системата с още компоненти.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #2

    Отговор: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

    Пишеш в Google AVH-X5800DAB service manual и търсиш съответните спецификации.
    И не е важно само крайното стъпало.
    Китаеца може да е Android, функционален и т.н., но по качество на звука ме съмнява да е поне на нивото на Pioneer. И това при положение, че марката последните 3 години не е на ниво, спрямо цената на устройствата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #3

    Отговор: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

    Здравей,
    Благодаря много за информацията! Намерих това, което ми трябваше в Service manual-а. Интегралната схема е PA2032A, която е почти еднаква по характеристики с TDA 7850. Тоест, заменяйки Pioneer-a с "китайчето", звукът ми няма да се влоши. Това ми е напълно достатъчно, за да си я купя.
    Още веднъж, Благодаря!
    П.П. Да си призная, въобще не съм впечатлен от сегашния ми звук в колата (сменил съм всички тонколони с висок клас, сложил съм и шумоизлоация). Явно, понеже мултимедията ми е от средния клас, няма как да изкарам по-добро качество на звук.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #4

    Отговор: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

    Здравей колега аз си взех преди 3 месеца тази китайска мултимедия: swm 8802 . Звукът е добър, ако инсталираш допълнителен плеър, може да си настройваш еквалайзери и качеството се подобрява още. Андроидът е 5.1 и е орязън. Като цяло съм доволен , има си недостатъци като автоматично пускане след контакт, което не може да се спред , липса на RDS за радиото. В другият автомобил имам мултимедия Pioneer 1-дин , поръчан от Щатите чрез e-bay и спрямо китайската мултимедия е много зле, слаб звук пише че е 4х45, но според мен е 4х25w, криви ниските, панела не е стабилен. По принцип е предназначен за мексико, но нали уж е pionner...
    CUPONa одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #5

    Отговор: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

    Под "влошаване" на звук дънданията ли имаш предвид, че ще е достатъчна?
    Виж топлинния режим, дали има термозащита в чипа и захранвашите напрежения.
    Не открих нищо конкретно за Pioneer чипа, но според data sheet на TDA-то, максималната му мощност при 12,2V и 1% изкривявания е max 19W на канал. Айде да речем, че достига 25W/ch при 13,3V. Останалото е в сферата на фантазиите и моментното напрежение в автомобилната елсистема. И за сметка на увеличени изкривявания, естествено.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #6

    Отговор: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

    Под "влошаване", имам в предвид оразяване на честотния диапазон. Пределно ми е ясно, че всички подобни мултимедии са с ограничена мощност, от порядъка на половината от това, което пишат в рекламите си. Реално, 15W на канал, са ми предостатъчни.
    Не търся силен звук. Ако търсех това, просто щях да си взема стъпало и т.н. Просто не искам звукът да наподобява пластмасова радиоточка... :D

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #7

    Отговор: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)


  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    49
    #8

    Отговор: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

    В крайна сметка, се реших и поръчах мултимедията. Ще го мисля, като пристигне. Ако не съм задоволен от звука и реша да похарча още пари, ще си взема едноканален усилвател и субуфер за багажника. Това си го мислих от няколко месеца насам, но разглеждайки за фабрични басови говорители за колата ми (защото има и такива, въпреки, че най-вероятно ще използвам само стойката, а говорителят ще го сменя), се натъкнах на въпросната мултимедия. Колата ми е Subaru Outback и има версии на оборудване с басов говорител в багажника - цък, цък.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,228
    #9

    Отговор: Подмяна на мултимедия Pioneer с китайска (Android + TDA7850)

    Този фабричния бас 13см/5" ли е?
    Ако ще ползваш такова фабрично закрепване, каквото е на снимката, съветвам те да изолираш корпуса на говорителя от него с някакви демпферни закрепвания. Както и целия модул към каросерията. Двойнозалепваща лента или гумени тампони / шайби на винтовете.
    Пиша по принцип, понеже само съм виждал такъв автомобил, но не съм имал удоволствието да се возя или шофирам такъв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 26-08-18, 13:38
  2. Екран за мултимедия
    От sword-fish във форум Продава
    Отговори: 5
    Последно: 13-01-17, 08:58
  3. [ПРОДАВАМ] Pioneer TX 608 + Pioneer SA 608 + Pioneer PL-112D
    От lada2107 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-10-15, 21:47
  4. За пенсионери - стилен VEF с Android, китайска сглобка :)
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 06-02-13, 21:37
  5. Писна ми от китайска .....
    От dindo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 21-01-10, 21:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе