Страница 31 от 194 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 2909
Like Tree1310Одобрявам

Разскрежаване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #451

    Re:Размразяване на климатици

    Достигам и до логичния извод, че освен от външната влажност и DB/WB, си зависи и точно от това, колко 'студ' се налага да "изхвърли" топлообменника на външното тяло и скоростта на вентилатора му (външния). Инвертора по-малко заскрежава, дори все още не съм го видял заскрежен, но предишният ми 12 конвенционален си правеше цяла зима скреж и вода в тенекията под него.

    Зависимост определено има според мен между площта и качеството на топлообменника (да, защото той може да е малък, едноредов, но да речем с добре проектирани и с добър контакт тръбички в ламелите), но за да направим обективно сравнението - трябва на две еднакви стаи и температури вън/вътре да накараме 2 различни климатика да отделят подобна мощност навън. И пак ще зависи и от тръбен път, фреон и др.

    Пийте по едно греяно винце, да се defrost-нат и душите ви - леле кво слънце пекна, макар да е 2.7С - къв скреж да очаквам?

    М/у другото, като гледам схеми на евтини конвенционални - те нямат външен температурен датчик никакъв - как дефростват тогава - таймер или по двата датчика вътре?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #452

    Re:Размразяване на климатици

    Eдиният ми Panasonic PW-9GKE се спуква да се размразява,докато другуя инверторния Е-9GKE до сега само 1 път съм го виждал да прави това.Явно в по-умен от китайския знае кога точно да го прави.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #453

    Re:Размразяване на климатици

    Просто първият си вика "давай, дойде време за дефрост" докато другият следи множество показатели.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #454

    Re:Размразяване на климатици

    моя като е китайски панасоник защо не сам го видял да има и грам4е лед или скреж по него нито размразява настроен е на 22 градуса и ден и нощ са си толкова градусите даже и не капе от вънка

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #455

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от farkash
    моя като е китайски панасоник защо не сам го видял да има и грам4е лед или скреж по него нито размразява настроен е на 22 градуса и ден и нощ са си толкова градусите даже и не капе от вънка
    Вземи почети малко във форума и евентуално ще си дадеш отговор на въпроса! Не виждам защо едни и същи въпроси трябва да ги подхващаме и дъвчем по хиляда пъти!

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #456

    Re:Размразяване на климатици

    Абе, я да ви попитам и друго - като размразяват, каква вода изтича? Тук набузиха кюмбетата и камините, не се диша от пушек при мъгла и капе (когато има какво да капе де) черна водичка, направо сажди.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #457

    Re:Размразяване на климатици

    Ами каквото се налепи по топлообменника, това и се изтича Много мразя като ми замирише на пушек и сажди... хем сме в блок, ама все ще се намери някой на твърдо гориво да отрови атмосферата.
    spas.slavchev одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #458

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от bg_tisho
    Здравейте модела на климатика ми е ASY12LCC снощи като се прибрах климатика беше направил 26 гр. на толкова го бях оставил вечерта само един път размрази и си работеше нормално като си легнах го направих на 24гр. вентилатора на med сутринта ставам беше 19гр. ужас" здравей аляска" и външното тяло беше здраво смразено започвам да си мисля че наистина е малък за стаята и живот и здраве по нататък ще го сменям с по голям а този го прехвърлям в спалнята.Благодаря на всички за отговорите
    12LCC в стая 20 кв трябва да напука стените от жега!!! Или климатика не е добре, или не знаеш как да го караш, или спиш на отворен прозорец!

  11. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #459

    Re:Размразяване на климатици

    ba4_dido, къртиш мивки с тия лафове  Момчето ясно е написал(не еднократно) че като захладня климатика взел да не смогва с градусите. Майтап си правим с него ама май нещо не е наред с машината. Щото му се даваха съвети(да затваря прозореца, да слага вентилатора на по-височко и градусите да пробва по-нагоре) ама явно тия мерки не водят до по-топло.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #460

    Re:Размразяване на климатици

    Абе, кефя се, как някой повдигнал, въпрос във форума, не пише кво е станало, а ние се изпотрепваме да "даваме съвети"! Ами човека пише, че е в къща!, досега е бил с камина! Да казвам ли варианти...?

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #461

    Re:Размразяване на климатици

    В каквато и къща да е, 20 квадрата по 3 метра са 60 кубика с 4.8кВ - и аз мисля че ще се напукат стените от жега ако му даде ряз!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #462

    Re:Размразяване на климатици

    12LCC на тва време и на 20кв. ако всичко по него е наред просто няма вариант да замръзне и да не топли най вероятно е испуснал.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #463

    Re:Размразяване на климатици

    Добре. Ето го варианта: Вентилатора е на мин., отвън е мъгла и около нулата. Освен това, досега е живял в къща ,с печка на твърдо гориво... отворени врати, много топло, пъхаш една цепеница,пак топло...,отворено-затворено, до печката не се стои! А тук е друго....
    Ти кажи за бойлера.
    Е, дето казвате, може и климатика да не е добре...

  17. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #464

    Re:Размразяване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Очо
    Ти кажи за бойлера.
    Стига с тоя бойлер бе,ще ме умориш от смях .

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    481
    #465

    Re:Размразяване на климатици

    Ех, ама и ти avenger, няма да ме пропуснеш! По миналата година си размразявах и бойлера! с духалка.
    Кво да пиша за размразяване.. Така са монтирани, че нямам достъп, не виждам нищо, не мига никаква лампичка, от вътре досега, не съм разбрал какво правят отвън, климите..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 194 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 16-05-22, 18:43
  2. Разскрежаване при Fujitsu ASYA12LGC
    От p0ckata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 40
    Последно: 26-02-11, 17:16
  3. Топло по време на разскрежаване?
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 08-01-11, 10:48
  4. Силен шум преди разскрежаване - нормално ли е?
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 22-12-08, 17:45
  5. Разскрежаване при климатиците
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 18
    Последно: 21-12-06, 23:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе