Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    2
    #1

    Angry Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Имам огромен спор с шефа си в офиса!
    Според него нашият климатик Haier 10-ка (не е инверторен) трябва да се изгася вечерно време за икономия Аз мисля,че не трябва да се гаси..оставям го на 16 цяла вечер и сутрин като дойда в офиса си го пускам на 22 и си топли през целият ден. Когато, обаче не е работил вечерно време...(Понеделник винаги ) през целият ден духа повече студено от колкото да топли. Постоянно си цъка нещо ..изгася се и започва да духа студено...и не е ефективен изобщо..едва когато е работил цял ден към края на работния ден започва да става топло.

  2.  
     
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #2

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Шефа винаги е прав!

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Кажи на шефа да се застреля някъде на тъмно и хладно.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Онзи ден вечерта вместо да намаля градусите съм изгасил климата в офиса на другия ден до обед ми беше хладно и ръцете ледени. Извода е не ги гасете.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Щом той дава парите има право да казва какво и как да става. Само ако студа оказва влияние върху ефективността на работа на служителите чак тогава трябва да се мисли, ако не оказва влияние няма и основание за промяна.

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #6

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Преди климатиците в офиса работеха непрекъснато, сега ги нагласяме да се включват 2 часа преди започване на работния ден (в понеделник- 4 часа). Ако климатиците затоплят бързо помещението не виждам смисъл да работят 14 часа дневно в повече (+ 48 часа за почивните дни).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #7

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Без да съм специалист, ми се струва, че въпросното Хайер-че едва се справя. И на напълно изстинало помещение му трябва много време да навакса. Но както и преди мен писаха - който плаща сметката, поръчва музиката.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    2
    #8

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Събота и Неделя по принцип не работи климатика изобщо. Когато външната температура нощно време е около 7 8 *C и вечерта климатика, ако е спрян на другият ден затопля горе долу бързичко...но ако температурите са както сега няколко часа направо си духа хладно.(особено ако не е работил 2 дена) ..да не говорим като стане навънка -10 и е бил спрян нощно време.Помещнието е 90кв.м
    Споря главно с шефа, защото не само той дава парите (няколко съдружника са и единият е на моя страна )
    Този пост е редактиран от Todor Kirchev; 15-02-13 в 16:24.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #9

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Haier 10-ка (не е инверторен) , в студено помещение с площ 90кв.м , да не са кубика? - вие му вземате душичката направо, че викаш и топли някой път. - нямам думи.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Продават вентилаторни печки 2kW за по 17 лева. Да я ползваш за подпомагане на климатика сутрин.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Моето "куче" (Chigo 12ка) го пускам един час преди да се прибера и в стаята става баня... Така, че лично аз го изключвам когато няма кого да топли.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    74
    #12

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    И аз моята Мидея като навън са + температури я правя 1 час преди да станем да се включи и в стаята е 23-24 градуса сутрин.
    Като стане студено не я спирам само я намалям вечер.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #13

    Re: Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Този спор съм го имал и е много трудно да се убеди технически неграмотен човек... аз във нас си правих експерименти и вече никога не го изключвам моя. Засякъл съм и съм си доказал, че за моя апартамент дали ще е включен или изключен през деня във рамките на месеца е една и съща консумацията. Принципът е, че докато навакса температурата в помещението хаби повече. Некомфортно е, че после ми е студено докато навакса и си казах не мерси... при такива като твоя шеф е психологичен проблема.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-08-15 в 23:08.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #14

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Това може да е вярно при много ниски температури. При тазгодишната зима със сигурност не е вярно. Проверено с уред за отчитане на консумацията за конвенционален климатик 12-ка в продължение на 1 седмица с изключване и 1 седмица с постоянна работа. Помещение 20 кв.м. ги затопля доволно за 20-тина минути, като преди това е бил изключен 6 часа.
    Най-малко харчи изключения климатик!!! Това се отнася и за инвертора-проверено при температури до -5 гр.

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #15

    Отговор: Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?

    Това не е вярно и при изключително ниски температури, няма място за спор тук.Точно при най-ниските температури икономията е най-голяма.
    Но тази икономия води до дискомфорт, през времето за затопляне климатика може да духа с температура усещана като хладна, а от експлоатационна гл.точка он/офф работен режим, особено на конвекционален климатик, при минусови температури носи рискове за машината.При 50лв месечен разход за 20кв помещение в което се живее, да икономисаш 10-15 лв, нека са 20 , но за сметка на елементарен комфорт, ми се струва неоправдано.
    Но точно при офисите има място за подобна икономия, особено ако климатика е по-мощен.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от zhelko Виж публикацията
    Преди климатиците в офиса работеха непрекъснато, сега ги нагласяме да се включват 2 часа преди започване на работния ден (в понеделник- 4 часа). Ако климатиците затоплят бързо помещението не виждам смисъл да работят 14 часа дневно в повече (+ 48 часа за почивните дни).
    Това е експлоатацията, която наистина дава икономии.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 11:12
  2. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 20:30
  3. Panasonik през зимата
    От stivy88 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-12, 13:21
  4. Подгряване на компресора през зимата
    От zla gad във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 30
    Последно: 29-06-08, 11:07
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе