Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 74
Like Tree95Одобрявам

Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #46

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Кажи какъв ти е проблема първо,ако си мислиш че Боба ще работи като Уруро няма да стане.Също ако си намислил да приместиш малката платка с окото с по дълъг кабел пак няма да стане защото там датчик няма.От сега ти казвам при сегашните външни температури точност не очаквай,без значение от машината.
    Mega, rosswen и Genadi80 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    12
    #47

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Има датчик, казва се RTH1 (R1T). Room temperature thermistor и е запоен в тази платка.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #48

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Аз, пак повтарям какво бих направил аз. Прекъсвам пистите от двете страни на термистора на платката с макетно ножче, така че при необходимост да се зачисти лака и да се съединят прекъснатите писти. Измервам горе долу при 25° колко е съпротивлението на термистора, купувам си от Комет 2..3бр. , кабелче 2..3метра и го изнасям извън тялото. Правя в парче фибран 5х5х5см. отвор 5мм и го пъхам там. Да не се влияе моментно. Да има инертност.
    Sanker одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #49

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Аз, пак повтарям какво бих направил аз. Прекъсвам пистите от двете страни на термистора на платката с макетно ножче, така че при необходимост да се зачисти лака и да се съединят прекъснатите писти. Измервам горе долу при 25° колко е съпротивлението на термистора, купувам си от Комет 2..3бр. , кабелче 2..3метра и го изнасям извън тялото. Правя в парче фибран 5х5х5см. отвор 5мм и го пъхам там. Да не се влияе моментно. Да има инертност.
    Директо ти казвам при 25гр.е 20ком и ти предавам щафетата.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #50

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Защо ме изкараш вътреното отвън и вкараш външното вътре?
    Какви са тия платки,кабелчета и датчици дето те интересуват.Всяка машина има алгоритъм на работа и едва ли току така може да и промениш начина на работа.
    П.С.
    Явно имаш излишни левчета за нова машина и че чудиш какво да правиш с тази.

    Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk
    necata2, Mega и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #51

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    В един друг форум срещнах описание как се прави дайсейкай-13 от дайсейкай-10. Как от обикновен става на нордик. Май с платки и кабелчета беше. Някой е правил експерименти, не е паднало от небето.
    Mig82 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #52

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Директо ти казвам при 25гр.е 20ком и ти предавам щафетата.
    Недко , не се хаби! Санкер вече е взел решение. В първи и втори пост пита, в седми и осми вече обеснява, как се прави.
    Aleksandars, necata2, Kasap и 3 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #53

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    2бр. последователно -ЦЪК
    "B"-то май няма да е същото...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #54

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Така , от вчера сензора за вътрешна е с 10м. кабел , сложен в най-студената точка на стаята височина 60см. от пода. Климатика работи коренно различно. Грубо над 1ч. оn и 20-30мин. off при затворена врата. Няма го това on/off при топло време 20 /5 . При отворена врата е още по добре но още нямам достатъчно наблюдения.
    Може би има още по-подходящо място в стаята но ще видим , трябва да е с максимално близка до заданието температура но без да я подминава за да работи на минимум. Малък е хистерезиса на сензора.
    Там където е сензора фабрично , е предпоставка за непрестанна работа он/офф заедно с минимума от 900w при топло време. Не че е проблем , просто е безсмислено компресора да цикли.
    milanov, rosswen и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #55

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Сега ако измериш и колко е хистерезиса при датчика ..... С ntc и мултицет.....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #56

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    С контактен термометър долепен до сензора е около 0.2-0.5°. При японското ми фужитсу е 2-3° и си пере яко без да му пука но и навърта доста повече.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #57

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Жалко че темата за COP в топло време и режим он/офф беше заключена.
    След някои заигравки със сензора мога да кажа че фабричното му място е предпоставка за изключително чест , некомфортен и неефективен он/офф при топло време и добре изолирано помещение който пречеше на машината да слезе и задържи на минимума от 200w. Слизаше в най-добрия случай до 310 и гаси като това ме вбесяваше защото хем превишаваше заданието хем навърташе повече ток. Дори по едно време си помислих че в топло време просто бичи по таймер и няма никакъв алгоритъм който да се определя от сензора (конвенционалка), затова и писах че ще го продавам.
    Но след като завъртях сензора из цялата стая(10м. кабел) го върнах точно под вътрешното на 30см. от пода , поставен зад скрин а жалузите на 45° и воала машината заработи с доста дълги он и още по дълги офф цикли. Явно мястото му осигурява достатъчно инертност (затопляне и охлаждане) , като отново слиза на 200w и то при quiet. През деня при 23-24° външна пали веднъж на няколко часа , а в момента 20мин. он / 40-50мин.офф.
    За 24h ми е изгорил 1.8кв.ч или около 75w на час. при настроени 24° в стаята. Така вече може да седи на стената имайки предвид високия си минимум , който ми харесва в студовете. Все пак е дооооста далеч като цена от машини които имат 70w минимум и го държат с часове в това време, но на икономия и комфорт удържа фронта . Целта ми беше да държи с часове офф през деня като навън е топло и вътр-външна темп са почти равни , а не като одуха сензора да пали и гаси през 5-10мин.
    Този пост е редактиран от Mig82; 11-04-18 в 01:22.
    zxc0, milanov, Ventsislav Negentsov и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #58

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Чудя се, защо си тормозите машините.По това време съм спрял климагиците, а и да се наложи да ги пусна вечер, хич не ми дреме дали е ОН ОФ, дали не е и на колко време е.Особено пък да седна да го мисля, дали е изгорил 1 кв или 2 кв..
    dodo_pv, bobovo, Aleksandars и 3 други харесват това.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #59

    Отговор: Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Еди, "болни мозъци" колкото щеш....Всяка прилика с участници във форума е случайна....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    ivan74 и shener84 харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #60

    Работа на климатизатор в режим он-оф on/off

    Моите и 3-те, от седмица са постоянно офф (от копчето) и консумират точно 0kwh, поддържайки 21-22гр. [emoji4] Просто му е любопитно на Mig82, няма лошо да си прави експерименти човека, разбрали са с milanov неща, които за някои потребители може да бъдат от полза. Аз спрях да им отдавам такова значение на тези "вещи". Все пак те са създадени да служат на нас, не ние на тях. Дали ще ми изгори 2-3лв. на месец отгоре или ще поддържа 1-2гр. над или под заданието (при това в такива условия), съгласете се, са бели кахъри. Не казвам, че не трябва да се отделя никакво внимание на климите, просто прекалено вторачване и заничане, според мен е излишно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-04-18 в 09:55.
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой режим на работа е по- добър ?
    От rumen59 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 31-07-20, 18:34
  2. режим на работа
    От branko във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 25-01-12, 19:43
  3. Daikin FTX50GV - режим на работа ?
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 30
    Последно: 23-11-11, 19:50
  4. Тих режим на работа
    От Tzetzy във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 30
    Последно: 19-11-11, 14:17
  5. Икономичен режим на работа при Midea
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 25-07-07, 18:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе