Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Мнение за мобилен климатик?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    12
    #16

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Здравейте,

    Спряхме се на този климатик: https://www.emag.bg/mobilen-klimatik.../pd/DVM2S3BBM/



    Kупихме разопакован продукт (такъв който е вече купуван и върнат на еМаг, предполагам от недоволен купувач, който не се е изкефил или на шума или на нещо друго), и се оказа че в комплекта нямаше едната от двете греди, които са за монтиране към прозорец. Много се издразних като разбрах, но грешката си беше моя, понеже не отворих и не проверих пратката пред куриера, а чак после. Реално не ми се занимаваше да връщам продукта и трябваше да измайсторя мое приспособление за монтиране на тръбата за горещия въздух към капандурата. Така се получи по-добре. Гредите, които са в комплекта нямаше да ми свършат работа, защото те са за плъзгащ прозорец, а не за капандура като моята.



    Вече около седмица ползваме климатика и за сега сме доволни. Единствения минус е, че е шумен - не е нетърпимо когато компресора работи, но за спане докато работи мисля, че ще е доста дразнещо. За около час работа вечер успява да свали температурата в помещението с 4-5 градуса - от 29 до около 24. Не съм пробвал да го пускам да работи за повече от 2 часа, за да видя дали може да свали температурата под 24 градуса. За това време отделя около литър вода.

    На този етап съм доволен от покупката. Ще видим как ще се справя когато навън температурите станат 30+.

    Когато компресора не работи и климатика е в режим вентилатор е доста по тих и може да се спи съвместно с работата му (има 3 степени на работа на вентилатора).

    Мисля да сменя картоненото приспособление за капандурата с платнено с цип, от снимката обаче - или ще поръчам от Китай ($25) или ще ушия едно такова..



    Юли/Август ще пускам още ъпдейти

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от viachy; 11-06-18 в 12:21.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #17

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Това с мобилен климатик ми прилича на садо-мазо.
    Пари хвърлени на вятъра

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #18

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Но пък удовлетворението е неописуемо ,когато го изключиш .
    П.П. Понякога няма друг начин-свиква се и със шума
    Този пост е редактиран от stainway; 11-06-18 в 18:16.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #19

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    След като никой не го посъветва човека за мобилен, а е сложил
    такъв - явно няма избор.Колкото - толкова.
    Да му е хладно поне.Аз поне съм минал оттам и знам
    какво е от 40-45С да влезеш на 25С - не ти пука особенно за шума.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #20
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Това с мобилен климатик ми прилича на садо-мазо.
    Пари хвърлени на вятъра
    В голяма суша и градушката помага

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #21

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Мобилният климатик, е едно страхотно средство за решаване на много проблеми.
    За жалост предлаганите в България модели са едно неописуемо недоразумение на климатичната техника.
    Принципът на работа на моделите предлагани в България е тотално объркан и е причина за следните два проблема:
    1. Климатикът използва въздухът от помещението за да охлажда топлообленната пита на компресора ( кондензатора ) и съответно този въздух бива изхвърлен от помещението посредством тръбата, на гърба на климатика. Този процес предизвиква създаване на подналягане в помещението. Тъй като херметически затворени жилища не съществуват, следващото нещо, което наблюдаваме е нахлуване на топъл въздух в помещението ( от снадките между прозореца и дограмата, между прага и вратата и т.н. ). Поради гореизброените феномени, климатикът работи постоянно за да охлажда въздухът в помещението, който постоянно се обновява и затопля.
    2. КОП. Коефициентът на полезно действие на гореописаната система е много нисък близък до 1-ца. Поради постоянната работа на компресора, сметките за ток биха били доста интересни и съм любопитен да разбера какви биха били те в горещите месеци от годината. Съвсем искрено смятам, че по-добър ефект може да се постигне с вентилатор, който да обдухва една ледарка :D

    Преди години имах досег с мобилен климатик в USA, той приличаше до сущ като моделите, които се продават в България, но имаше два големи отворза на гърба си. От единият отвор всмукваше въздух отвън, този въздух охлаждаше кондензатора и посредством вторият отвор, този въздух се изкарваше извън жилището. Този климатик беше осезаемо доста по-ефективен, доста по-тих и предполагам и сметките за тока са били по-ниски тъй като принципът му на работа беше подобен на този на нормална сплит система. За жалост такива климатици не съм виждал да се предлагат абсолютни никъде в България.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #22

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    И аз съм ползвал години подобна "моноблок" система. Кондензът се събира в малка ваничка и се изпомва върху топлообменика и съответно като изпарение се издухва през отвора. Върши работа, но пак е по-некомфортно от сплит система .Разбира се понякога просто няма друг начин освен това исталирането е по-лесно




    А иначе същата марка Olympia Splendid правят и мобилни климатици-доста тихи и с изпарение на кондез (без да трябва да се изпразва ваничката) имат и модели с отопление:
    http://www.olimpiasplendid.com/porta...r-conditioners
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 13-06-18 в 18:04.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #23

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    alextk69 виж снимката от поста ми на предната страница.
    Този си е сплит и никакъв въздух не вкарва и изкарва - едното тяло вън,другото вътре, свързани с гъвкава връзка.
    Минуса му е, че компресора е във вътрешното тяло, е и естесвено е конвенционален.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #24

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    alextk69 виж снимката от поста ми на предната страница.
    Този си е сплит и никакъв въздух не вкарва и изкарва - едното тяло вън,другото вътре, свързани с гъвкава връзка.
    Минуса му е, че компресора е във вътрешното тяло, е и естесвено е конвенционален.
    Видях я, но не говорех за такава система то това си е направо мобилен сплит

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #25

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Но пък удовлетворението е неописуемо ,когато го изключиш .
    П.П. Понякога няма друг начин-свиква се и със шума
    Колега, постни тук линковете за истинските машини, които ми прати. През този голям тавански прозорец не би имало никакъв проблем да се изведе външното тяло отвън. Доставката от Холандия или Германия едва ли би надхвърлила 100 евра! Недоразумение, като това на снимката, изхвърлих преди 18 години и подмених с едно прозоречно руско БК 2300, втора употреба. Преродих се откъм комфорт!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #26

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Не съм ги запазил-трябваше да почистя кутията за лични....Но за мобилен климатик-като най-добро тук се смята Sharp CV-P10PR:
    https://www.wehkamp.nl/Winkelen/KenmerkAdviseurArtikel.aspx?CC=C27&SC=7HM&KAC=GZB&artikelNummer=195068&MaatCode=0000&BC=GOA&BAC=ALG&cm_mmc_o=7BBTkwCjC-kTwFwwECVyBpAgfkblfbETzplCjC4B_bwkwzbygBCjCoxv9Dixo&scid=scplp861950680000&sc_intid=861950680000&cm_mmca1=12913-AGI-57217889664-ASI-453349133273-861950680000&gclid=EAIaIQobChMI48H1sZTT2wIVExQbCh3v4AixEAQYAiABEgJfXPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CNeT3bSU09sCFRiJdwod9o0DFg

    Има си даже и Плазма

    Предишният модел Sharp CV-P09FR беше най-тихия мобилен климатик 36 дб, но вече не се предлага.

    А иначе ако се търси нещо с отделно външно тяло-Eurom AC7000 :
    https://www.bostools.nl/aircondition...-caravan-airco
    Поне е 7-ца с R410A

    По-евтиният вариант е Eurom AC2401 , но това е като климатик за кола според мен-на Р134А и 2400 btu:
    https://www.bostools.nl/aircondition...-caravan-airco
    Olimpia Splendid правят също сравнително тихи мобилни климатици.


    - - - - - - - - - -

    А иначе външното на сплит система може да се монтира и на наклонен покрив-има си специални стойки:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 14-06-18 в 16:57.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #27

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Днес ми се наложи да взема и аз един мобилен климатик за познати. Апартаментът е под наем и няма как да се пробива за сплит. Заради горещините всеки е готов на компромис
    15000 BTU с фреон R410A,има даже и Wi -Fi


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #28

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Пак си се справил отлично с "монтажа"

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #29

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Направих , каквото можах, но я нямаше тръпката на правене на конуси, вакуумиране . Просто лепене на велкро по прозореца
    Изстудява добре, даже може да се ползва за отопление, но нивото на шума... както се казва с всичко се свиква
    Иначе си има Swing, 3 степени на вентилатора-от шумна до много шумна и Wi-Fi

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #30

    Отговор: Мнение за мобилен климатик?

    Ъ, няма ватметър?!?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мобилен климатик - необходимост от съвети
    От maistor4e във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 26-05-17, 12:52
  2. Мобилен климатик за отопление?
    От tempo32 във форум Други марки климатици
    Отговори: 19
    Последно: 27-06-12, 13:34
  3. Мобилен климатик - ново обсъждане
    От kirko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 20-07-11, 09:24
  4. Отговори: 2
    Последно: 24-08-10, 19:45
  5. Мобилен климатик
    От pro във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 26-06-07, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе